Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: licznik z leon 1 do audi a3 8l

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sandomierz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny licznik z leon 1 do audi a3 8l

    Witam, czy licznik z leona W01M0920822G (VDO) da rady przełożyć do audi a3 8l 8L0920900N (Jaeger).
    Ogólnie chciałem przełożyć licznik oraz ecu. leon to silnik 1.8t auq (06A906032MJ 0003) a audi 1.8t aum (06A906032HJ 0002).


    Udało mi się ogarnąć jakoś temat ale nie do końca, otóż nie działa mi regulacja podświetlenia licznika oraz nie podświetla przycisków radia(oryginalne radio) oraz radio nie uruchamia się jak dam na zapłon i nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka. wcześniej nie świeciła jeszcze kontrolka świateł mijania ale po podaniu napięcia z włącznika świateł na pin 15 kontrolka świeci po włączeniu świateł. Ogólnie te wszystkie schematy z internetu mijają się z rzeczywistością.

    Na zdjęciu wtyczka od potencjometru regulcji https://www.fotosik.pl/zdjecie/893ce54a8f3c1a14
    Niebiesko biały kabel idzie do pinu 20 kostki niebieskiej, zielono biały (terminal 58de) był na pinie 30 wtyczki zielonej (został odpięty).
    Po podaniu napięcia na niebiesko biały kabel jest podświetlanie na max kratek nawiewów, climatronika, przycisków od oświetlenia, ale nadal klawisze radia nie są podświetlane nawet po włączeniu świateł. Po podaniu napięcia na zielonobiały kabel nic się nie dzieje. Gdzie powinien być wpięty ten kabel?
    Dodam jeszcze że potencjometr jest bez regulacji wysokości świateł (wersja chyba pod xenony). Radio komunikuje się z vcds, oraz przewody can są podpięte.
    Ostatnio edytowany przez mimik44 - 04-11-23 o 17:27

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sandomierz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Problem z przyciemnianiem oświetlenia rozwiązany. Założyłem potencjometr od leona i piny podpiąłem następująco:
    1 masa
    2 + po zapłonie
    5 masa
    6 kabel niebiesko biały idący do licznika na pin 20 niebieskiej wtyczki
    7 + po włączeniu świateł.

    Niestety dalej nie podświetla radia i nie działa włączanie i wyłączanie po zapłonie.
    W sterowniku radia zapisane 2 błędy.
    01317 sterownik w zestawie wskaźników (j285)
    49-00 brak komunikacji

    01305 Magistrala danych inforozrywki
    49-00 brak komunikacji

    W adaptacji w liczniku kanały 60, 61, 62 są niedostępne, dodam że przewody can są podpięte

    Mam jeszcze jedno pytanie. Po zmianie licznika świeci się kontrolka airbag i w sterowniku licznika jest błąd
    01321 - Sterownik poduszek powietrznych (Airbag) (j234)
    49-00 - Brak komunikacji.
    W sterowniku airbag nie ma błędów.
    W sterowniku can gateway kodowanie jest ustawione na 00006 czyli (+00002 - ABS +00004 - Airbag).
    Po zmianie kodowania na 00002 kontrolka gaśnie ale czy wtedy airbag jest aktywny czy wyłączony.
    Kodowanie w airbag jest ustawione na 00104.

    Czy to ma jakieś znaczenie, że licznik i ecu pochodzi z leona po wypadku w którym były wystrzelone poduszki?
    Dodam że w pin out licznika audi air bag był w pinie 10 wtyczki zielonej i przepiąłem go według pin out golfa do 6 pinu wtyczki niebieskiej a patrząc u kolegi w liczniku leona pin 6 niebieskiej wtyczki jest wolny. Czy to wogóle ma jakieś znaczenie, czy tym steruje can?
    Ostatnio edytowany przez mimik44 - 06-11-23 o 21:01

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •