Strona 75 z 84 PierwszyPierwszy ... 25657374757677 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 741 do 750 z 838

Temat: SWAP hamulce 280 > 288 > 312 oraz tylne 232 > 256

  1. #741

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    W mojej A3 przeszedłem z 288 na 312mm oraz z 232 na 256mm
    Czy warto zmienić na mocniejszy 10 calowy wzmacniacz siły hamowania z S3 8L, czy wystarczy mój seryjny 7/8 cala ??

  2. #742
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mnetzimny Pokaż post
    Witam
    W mojej A3 przeszedłem z 288 na 312mm oraz z 232 na 256mm
    Czy warto zmienić na mocniejszy 10 calowy wzmacniacz siły hamowania z S3 8L, czy wystarczy mój seryjny 7/8 cala ??
    Powiem Ci tak nie wiem czy dasz rade serwo zmienić z s3 bo jest inne i s3 jak wiesz miało quattro i tam są różnice na zaadaptujesz serwa z s3 no chyba że nie masz ośki tylko też napęd quattro to może może

    PS: jak niżej widzisz ja założyłem 4 tłoka tarcza 330mm plus tył 280mm i mam serie pompę, serwo i działa także nie kombinuj

  3. #743

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Tak mam Quattro w mojej A3
    Inne serwo ?? przecież buda jest ta sama S3 i A3, i mocowanie serwa do budy powinna być ta sama.

  4. #744
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mnetzimny Pokaż post
    Tak mam Quattro w mojej A3
    Inne serwo ?? przecież buda jest ta sama S3 i A3, i mocowanie serwa do budy powinna być ta sama.
    jeżeli masz Quattro to możesz się pokusić o zmianę ale też pamiętaj że pompa abs powinna też być z s3 i trzeba sterownik przestroić bo nie wiem czy będzie to działać jak tylko to założysz ale moim zdaniem nie widzę sensu bo kupa ludzi jeździ bez kombinacji i działa wszystko ale rób jak uważasz

    PS: tak jest możliwość że będzie inny rozstaw śrub

  5. #745
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek115 Pokaż post
    jeżeli masz Quattro to możesz się pokusić o zmianę ale też pamiętaj że pompa abs powinna też być z s3 i trzeba sterownik przestroić bo nie wiem czy będzie to działać jak tylko to założysz ale moim zdaniem nie widzę sensu bo kupa ludzi jeździ bez kombinacji i działa wszystko ale rób jak uważasz

    PS: tak jest możliwość że będzie inny rozstaw śrub
    Chyba zaczynasz bzdury pisać w napedzie na 4 koła w S3/A3 są takie same rozwiązania czyli pompa serwo oraz sterownik.Nie masz pojęcia jak jest rozwiązany system hamulcowy w Quattro A3/s3 a zwykłej A3 z ESP lub ASR oską.Do tego Quattro ma dodatkowy czujnik G200 przyspieszenia poprzecznego mocowany z prawej strony w belce deski rozdzielczej w przeciwieństwie do A3 z ośką w rozwiązaniu z esp lub asr .Pompa hamulcowa Quattro ma dwa czujniki g 201 oraz serwo ma również czujnik czego nie ma A3 ze zwykłym esp. Nie rób chłopakowi wodę z mózgu aby wyrzucał kase w błoto.
    Ostatnio edytowany przez OLIVIER08 - 24-04-18 o 03:51

  6. #746
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Czyli twierdzisz że po wymianie na 312 i 256 zaciski z s3 jest konieczne wymiana też pompy i serwa tak ??? bo kolega pytał czy warto zmienić ja twierdzę że nie i to też powtarzałem. Tyle chciałem dodać co do reszty powiedziałem że chyba i nie byłem pewny i nie namawiałem żeby zmieniał POZDRO

  7. #747
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ciapek115 Pokaż post
    Czyli twierdzisz że po wymianie na 312 i 256 zaciski z s3 jest konieczne wymiana też pompy i serwa tak ??? bo kolega pytał czy warto zmienić ja twierdzę że nie i to też powtarzałem. Tyle chciałem dodać co do reszty powiedziałem że chyba i nie byłem pewny i nie namawiałem żeby zmieniał POZDRO
    Nic nie trzeba zmieniać pompa ,serwo i sterownik zostaje nikt tego nie zmienia .A jeśli nie byłeś pewny to warto się przyjrzeć jakie jest rozwiązanie układu hamulcowego w raz z esp Quattro S3/A3 takie jest moje zdanie aby uniknąć właśnie takich niejasności.

  8. #748

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    Dzięki za info, dlatego się zapytałem czy trzeba zmienić pompę serwo z S3, bo w Etce jest niby napisane że A3 ma 7/8 cala a S3 10 cala.

  9. #749
    OLIVIER08's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sląsk
    Auto
    Audi A3 8V Sedan Quattro USA
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mnetzimny Pokaż post
    Witam
    Dzięki za info, dlatego się zapytałem czy trzeba zmienić pompę serwo z S3, bo w Etce jest niby napisane że A3 ma 7/8 cala a S3 10 cala.
    Coś pokręciłeś bo 7/8 " jest w angolach w Europejczykach jest 10 " i tyczy to jak A3 tak i S3 z wersja ESP i Ty właśnie cos takiego posiadasz.

  10. #750

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Wczoraj przejechałem się Toledo(2) i sprawdziłem hamulce z ciekawości. Toledo ma te same zaciski tył i przód co nasze a3-ki, tarcze jakieś zwykłe, naciskam pedał hamulca i mógłbym zęby wbić w kierownice jest tak mocny i reaguje od samej góry, to mnie tylko utwierdziło w przekonaniu że nie mam hamulców, nie wiem gdzie szukać nawet przyczyny. Tam na żwirze koła odrazu się blokują a mój tak jakby zwalnia i tyle, znalazłem identyczny problem na innym forum tylko że bez rozwiązania. U mnie wszystko wymienione w listopadzie, tarcze tył przód ATE + klocki ferodo i świeży płyn ATE i hamulce takie same cały czas. ESP włączone czy nie hamowanie to samo. może pompa albo serwo pada ?

Strona 75 z 84 PierwszyPierwszy ... 25657374757677 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •