Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 838

Temat: SWAP hamulce 280 > 288 > 312 oraz tylne 232 > 256

  1. #21
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wother
    seria, narazie wsytarczaja bo i silnik seria
    masz 288 tarcze? jezeli Tobie seria 280 wystarcza to zbyt duzych wymagan nie masz
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    DTM no przy 90KM , 280 spisuja sie dobrze. Nie mowie ze nie chcialbym wiekszych ale narazie zostane przy serii bo musze sie wziac za cos innego o czym wiesz ;p

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    W mojej ocenie po przekroczeniu 200 km w (A3 wyposazonym w 288 mm) hamulce powinny juz byc mocniejsze niz seryjne. Szczegolnie chodzi mi o wyzsze zakresy predkosci gdzie dynamika jazdy jest na tyle "inna" od pozostalych uzytkownikow drogi ze na prawde zeby jazda byla do konca bezpiecznia wzmocnienie hebli jest konieczne. To samo mozna powiedziec o zawieszeniu. Mimo ze mam seryjnie obnizone i utwardzone to przy setupie na jakim jezdze na codzien i letnich oponach 225 szer. powoli staje sie ono(zawieszenie) niewystarczajace.

    Plany:
    Jak nie zdecyduje sie na wieksze tarcze to na wiosne zakladam zestaw EBC tarcze turbo groow + klocki red stuf + przewody w oplocie + plyn DOT 5 Motula. Płyn juz mam nalany(bardzo przyjemnie twardy), przewodu dorabia jakis gosc z Łomianek na wzor seryjnych(pewnie niedlugo bede robil), reszta na wiosne bo docieranie tarcz na zimowym syfie mija sie z celem.
    Jesli chodzi o zawieszenie to planuje wymiane tylko amorow na zolte koni sport z regulacja(robia do mojego obnizonego zawieszenia), nastapi to pewnie po pojawieniu sie pierwszych oznak zuzycia obecnych amorow.

    Dodam tylko ze sa to moje osobiste spostrzezenia na bazie mojego sposobu uzytkowania fury. Jak mialem jeszcze serie, hamulce i zawieszenie wydawaly mi sie wiecej niz wystarczajace.

    Pozdrawiam.

  4. #24
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    kalin ja na Twoim miejscu bym sie zastanowil i przeczytal ten temat: http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=10937
    przy Twojej mocy taki zestaw jak mial TDI_FAN bylby najlepszym rozwiazaniem
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    kalin ja na Twoim miejscu bym sie zastanowil i przeczytal ten temat: http://www.streetracing.pl/forum/viewtopic.php?t=10937
    przy Twojej mocy taki zestaw jak mial TDI_FAN bylby najlepszym rozwiazaniem
    DTM czytalem o tym zestawie a nawet widzialem(na postoju) jak sie prezentuje ale niestety bariera cenowa (2000 $) jest dla mnie nie do przeskoczenia.

    Jak ktos moze tyle zainwestowac w heble to moge mu w podobnych cenach zalatwic duuuzo lepsze zestawy AP Racing lub Tar Ox z 6,8 lub nawet 10 tloczkowymi zaciskami i tarczami "kosmicznymi". Obecnie poniewaz jest dobry kurs funta bryt. takie full profi zestawy wychodza w granicach 6000 - 10000 PLN.

    Pozdrawiam.

  6. #26
    slusar's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    w temacie tarcza 312 a a felga 16 cali
    czy wystarczy jesli felga bedzie orginal czy nie jest to istotne??
    Dodano:
    mowa o feldze stalowej
    Dodano:
    jest okazja kupic 16 stalki tylko ze po tym co przeczytalem boje sie ze moze cos nie pasowac
    Ostatnio edytowany przez slusar - 28-09-08 o 15:54 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #27
    elemenateur's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL // ZS
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slusar Pokaż post
    w temacie tarcza 312 a a felga 16 cali
    czy wystarczy jesli felga bedzie orginal czy nie jest to istotne??
    Dodano:
    mowa o feldze stalowej
    Dodano:
    jest okazja kupic 16 stalki tylko ze po tym co przeczytalem boje sie ze moze cos nie pasowac
    będą pasować, możesz szukać np od golfa IV GTI, leona mocnego bądź tak jak ja miałem - od audi TT, różnią się tylko szerokością, 6,5 bodajże ma tt, 7 leon i golfina

  8. #28
    kaniewsky's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam. Swego czasu tez zastanawialem sie nad ta przerobka ale...
    Tak na zdrowy rozum, skoro klocki zostaje te same to dlaczego ma to niby lepiej hamowac przeciez powierzchnia tarcia i tak pozostaje ta sama, bo skoro klocek tych samych wymiarow? Moze ktos mnie skorygowac ewentualnie, bo myslalem i myslalem, i dalej nie wiem jaki sens tego modu.

  9. #29
    Feedback's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi ABT
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zawsze większa tarcza ma większą skuteczność, przecież obwód tarczy w miejscu pracy klocka jest większy, tym samym koło wykona mniej obrotów do pełnego zatrzymania przy jednakowym wciśnięciu hamulca.

  10. #30
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Odkopię trochę Czyli jak to jest jak mam teraz tarcze 288 to wystarczą tylko jarzma żeby wrzucić 312 czy coś jeszcze? Zaciski zostają te które mam?

Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •