Strona 74 z 84 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 731 do 740 z 838

Temat: SWAP hamulce 280 > 288 > 312 oraz tylne 232 > 256

  1. #731
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Z Alfa Romeo chyba kiedyś robił hamulce Mariusz11111. Kto poszuka ten znajdzie. U niego było wszystko Ok i wyglądało dobrze.
    Nie mam fejsa ani androida!

  2. #732
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Duds tez zakładał zaciski z alfy ale nie wiem na jaka tarcze

  3. #733
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez VR5Aqn Pokaż post
    Musisz pokazać jak to wyszło u Ciebie, bo jestem bardzo ciekawy. Adaptery gdzie dorabiałeś? No i gdzie przerabiałeś takie tarcze?
    Pierwsze fotki ale były problemy chcesz wiedzieć więcej pisz PW

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1501795b86b82fe3
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/093aeabd1897d1ef

  4. #734
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Napisz tu wprost jakie problemy a byc moze unikniemy kolejnych stu pytan o to samo.
    Nie mam fejsa ani androida!

  5. #735
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez heko Pokaż post
    Napisz tu wprost jakie problemy a byc moze unikniemy kolejnych stu pytan o to samo.
    Wiadomo tarcza nie pasuje trzeba poszerzyć otworowy żeby pasowały i pierścień centrujący do tarczy bo otwór jest większy adapter nie mogę zdradzić z czego jest ale minimalnie gościu co mi robił z prawej strony trzeba było dać podkładki 1.7mm bo jedna strona była za blisko tarczy i klocka się nie dało wsadzić lecąc dalej felgi i opony pod ten czterotłok musi ale to wymagane jest pod każdą fele dystans 13mm przód i tył 15mm co do felgi nie każda wejdzie najlepiej oryginał jak na zdjęciu to jest 18" i musi być 7,5" szeroka żeby wlazło co do tyłu to też można by dużo opowiadać w chu**** kasy poszło i nie mogę się już wycofać ale jak bym wiedział to bym tego nie robił tyle ode mnie i sorki że napisałem to bez przycinków itp.

    Tył 280mm okazało sie ten sam gościu co robił mi adaptery i to też po części moja wina tulejki dał za małe i ta sama sytuacja były 9mm a potrzeba 10mm źle zmierzyłem i jarzmo za blisko tarczy osłone pod tarcze trzeba ciąć jeden otwór w belce trzeba rozwiercić i nagwintować 12mm bo jest za mało miejsca żeby dać tak blisko dwie nakrętki a tak to sama radość śruby oryginalne trzeba wymienić jak i z przodu tak i z tyłu ale jak ktoś nadal chce zakładać to życzę powiedzenia POZDRO

    PS: nie mam żalu do gościa co mi robił wiadomo że to custom i nie ma się co spodziewać magii że wszystko idealnie będzie ale po przeróbkach wszystko poskładam i będzie kotwica mam nadzieje że tylko fela nie będzie wystawać bo to jest na granicy

  6. #736

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam serdecznie
    Ktos jest zorientowany przy zmianie tarcz z 256 ale z przodu na 280/288, czy same jazrzma wystarcza czy zaciski rowniez musz3 kupic, jak jest tez z klockami, czy kazda tarcza ma inne czy sa takie co pasuja do kilku rozmiarow. Mam 1.6 avu z 2001 rozstaw 5x100. Pompe hamulcowa tez chcial bym zmienic i zastanawiam sie czy podejdzie z 1.8T i czy kazdegi modelu czy konkretnego i czy serwo tez trzeba wymieniac. Dziekuje z gory za odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Piotrek84r - 08-04-18 o 17:05

  7. #737
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek84r Pokaż post
    Witam serdecznie
    Ktos jest zorientowany przy zmianie tarcz z 256 ale z przodu na 280/288, czy same jazrzma wystarcza czy zaciski rowniez musz3 kupic, jak jest tez z klockami, czy kazda tarcza ma inne czy sa takie co pasuja do kilku rozmiarow. Mam 1.6 avu z 2001 rozstaw 5x100. Pompe hamulcowa tez chcial bym zmienic i zastanawiam sie czy podejdzie z 1.8T i czy kazdegi modelu czy konkretnego i czy serwo tez trzeba wymieniac. Dziekuje z gory za odpowiedz.
    Pozdrawiam
    Tak podejdzie wszystko p&p tylko ty musisz wszystko wymienić zaciski jarzma zwrotnice tarcze klocki przód tył to samo jarzma i zaciski plus tarcze klocki poza tym mam cały swap przód tył pisz PW

    PS: Moje wypociny i w końcu kotwica
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c6e928be37d2a0e8
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a822101ced997042
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/4b9e0b82003f5a61

    Przód 330 tył 280

  8. #738

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    vw golf mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam, chciałem poruszyć jeszcze raz temat kodowania pompy pod np w moim przypadku 330m przód.
    Czy jest to konieczne? Obejrzałem filmik na yt z kodowania audi a4.
    Czy ktoś ma ma podobne heble na przodzie lub większe i nie kodował i jeździ bez problemów?

  9. #739

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Czy u was przy tarczach 280mm z przodu hamulec łapał dopiero gdzieś od połowy ? Bo np. u szwagra w 8P łapie odrazu a u mnie trzeba dość mocno przycisnąć. I czy ktoś z was robił swapa z 280mm na 288 bo mam okazję kupić zaciski + jarzma z golfa 4 w dobrej cenie zwrotnice na pewno by się znalazło tylko nie wiem czy wgl czuć różnice ?

  10. #740
    ciapek115's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeciszów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BORON Pokaż post
    Czy u was przy tarczach 280mm z przodu hamulec łapał dopiero gdzieś od połowy ? Bo np. u szwagra w 8P łapie odrazu a u mnie trzeba dość mocno przycisnąć. I czy ktoś z was robił swapa z 280mm na 288 bo mam okazję kupić zaciski + jarzma z golfa 4 w dobrej cenie zwrotnice na pewno by się znalazło tylko nie wiem czy wgl czuć różnice ?
    Idź od razu w 312mm nie baw się w 288 będzie czuć różnice ale 312 lepsze poza tym możesz spróbować odpowietrzyć komputerem hamulce może pomorze a i jeszcze pompa może mieć też już swoje zużycie i dlatego tak się dzieje ale najpierw odpowietrz zmień płyn może pomorze

Strona 74 z 84 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •