Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 22

Temat: Dziwny dźwięk podczas jazdy

  1. #1
    izydor23's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    4 razy

    Angry Dziwny dźwięk podczas jazdy

    Witam,
    Mam powazny problem z moim Audi A3 1.6 benzyna 1998. Otoz, podczas jazdy przy zmianie biegow na wyzsze pojawia sie coraz glosniejszy dzwiek spod maski. Cos jakby wentylator dzwiek narasta wraz z przechodzeniem na wyzsze biegi a na 5 jest bardzo glosny i swiszczacy. Problem czasowo "znika" kiedy skrecam kierownica w lewa strone i pojawia sie ponownie podczas jazdy na wprost i w skrecie w prawo. Do tego - nie wiem czy to ma zwiazek - zapalila mi sie kontrolka od ABSu.

    Nie mam pojecia skad sie bierze ten dzwiek i na ile jest to powazna usterka. Czy ktos ma jakies pomysly czym to moze byc spowodowane? Z gory dziekuje za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:53

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w przypadku wprowadzenia silniak na wyzsze obroty na biegu jalowym wystepuje rowniez ten dzwiek?probowales rozpedzic auto( w granicach bezpieczenstwa i rozsadku) po czym wrzucic na luz?tez to slychac?ten dzwiek ustaje tylko gdy skrecasz w lewo czy przy skrecie w prawo tez?
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    izydor23's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Problem rozwiazany za prawie 400 pln.
    Poszlo lozysko w lewym kole. Niestety w "fantastycznym" serwisie Opla nie potrafili naprawic swiecacej kontrolki ABSu.
    Za to jesli chodzi o reszte - wszystko w najlepszym porzadku.

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez izydor23 Pokaż post
    Problem rozwiazany za prawie 400 pln.
    Poszlo lozysko w lewym kole. Niestety w "fantastycznym" serwisie Opla nie potrafili naprawic swiecacej kontrolki ABSu.
    Za to jesli chodzi o reszte - wszystko w najlepszym porzadku.
    Łożysko za 400 ???????

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    lawina przemilczmy ta cene.Twoj drugi problem-podlacz vag'a pod auto i musi pokazac Ci co jest przyczyna swiecenia kontrolki ,byc moze czujnik albo przewod trudno powiedziec.tylko tym razem podjedz na zlot lokalny i na pewno ktos Ci sprawdzi autko.
    Who I am? I am a the Champion.

  6. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    izydor23 (20-05-10)

  7. #6
    izydor23's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzieki!!!

    Dokladnie 370pln a to dlatego ze mialem od reki w serwisie Opla w Krakowie a pierwszy lepszy mechanik mial terminy na za kilka - kilkanascie dni. Ja czekac nie moglem bo auto potrzebne prawi 24 na dobe.

    Na pewno skorzystam ze wskazowek. No ale dopiero w przyszlym tygodniu bo w sobote sie ZENIE !!!! Potem sie na spokojnie moge zajac autem

  8. #7

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    8 razy

    Question Dziwny hałas podczas jazdy

    Witam!
    Od jakiegoś czasu z okolic prawego przedniego koła podczas jazdy słyszę dziwne "buczenie" (dźwięk podobny do stłumionego wiercenia z udarem lub plastiku wpadającego w rezonans). Intensywność hałasu jest zależna od obrotów silnika i kierunku skręcenia kół:
    - Przy jeździe na wprost można to usłyszeć podczas przyspieszania, niezależnie od biegu w granicach 1600 - 2000rpm.
    - Przy skręcie w lewo dźwięk jest najintensywniej słyszalny, również niezależnie od biegu i w zakresie od 1600 - 2000rpm
    - Przy skręcie w prawo hałas nie występuje.

    Hałas nie występuje podczas dodawania gazu na postoju, nie występuje również na zimnym silniku (około minutę lub dwie po długim postoju). W aucie zostały w ostatnim czasie wymienione łożyska przednich kół, złącze elastyczne wydechu oraz osłony silnika - nic jednak nie pomogło i hałas jak był tak nadal jest. Sprawdzone zostały przeguby, dwumas i poduszki silnika i skrzyni - nic im nie dolega i to nie ich wina.

    Ktoś może spotkał się z takim objawem i wie gdzie szukać winowajcy? W ciągu ostatniego miesiąca auto było dwukrotnie u mechanika, jednak pomimo sprawdzenia i wymiany tego co wyżej opisałem źródło hałasu nie zostało znalezione. Skończyły mi się już pomysły i dlatego piszę do Was z prośbą o radę. Za każdą będę bardzo wdzięczny!

    Pozdrawiam!

  9. #8
    mody85's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez felgus84 Pokaż post
    Sprawdzone zostały przeguby
    sprawdzenie przegubów i wykluczenie ich w 100% moim zdaniem nie jest możliwe bez ich podmiany, może nie być wyczuwalnego luzu przy sprawdzaniu, wszystko może wydawać się w porządku a pod obciążeniem w czasie jazdy będzie stukać. Spróbuj zamienić przeguby zewnętrzne lewy z prawym i zobaczyć czy stuki przeniosły się na drugą stronę. Ewentualnie najlepiej byłoby przełożyć całą półoś z innego samochodu, ale zdaję sobie sprawę że znalezienie kogoś kto "pożyczy" półoś graniczy z cudem
    Aha i gdybyś zdecydował się przekładać przeguby to przy okazji sprawdź łożyska po wyjęciu przegubów, półosie i skrzynia nie stawiają wtedy oporu i łatwiej wychwycić jakiekolwiek hałasy.

  10. #9

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wczoraj rozwiązałem u siebie problem z dziwnym "buczeniem" z okolic prawego przedniego koła. Hałasującym elementem okazała się rura między IC a EGR, która w opisanych przeze mnie okolicznościach tłukła po deklu reflektora i zbiorniku wyrównawczym płynu do wspomagania. Owe tłuczenie spowodowane było skrzywieniem uchwytu intercoolera, które skutkowało niewłaściwym jego położeniem a tym samym niewłaściwym położeniem rury między IC a zaworem EGR. Po wymianie skrzywionego uchwytu na nowy nastała błoga cisza. Auto miało kiedyś bardzo delikatną kolizję z dosyć wysoką studzienką, do malowania była dokładka zderzaka. Widocznie lekko oberwał wtedy również intercooler, którego uchwyt uległ skrzywieniu.

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augsburg
    Auto
    Audi A3 1.8T 150PS
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Podlacze sie rowniez do tematu, moze ktos mial podobnie, a mianowicie chodzi mi o to ze moje 1.8T po odpaleniu klekota jak diesel i slychac rowniez taki metaliczny stukot ktory slychac gdzies od przedniej czesci silnika.
    Z gory dzieki za pomoc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •