Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 22 z 22

Temat: Dziwny dźwięk podczas jazdy

  1. #21
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    u mnie było typowo głuche pukanie a u Ciebie jest sowa

  2. #22
    combot7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzyce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    3 razy

    Exclamation Dziwny pulsacyjny dźwięk podczas prowadzenia A3 8L 2002 quatrro

    Witam, od roku zaczął się pojawiać dziwny "pulsacyjny" dźwięk czasem stały w przedziale prędkości 105-108 km/h na początku był praktycznie niesłyszalny, ale w długich kilku godzinnych trasach można było go wyłapać. W tej chwili dźwięk się na tyle nasilił, że bez problemu słychać go w przedziale prędkości od 105-115 km/h i 70-80 km/h najlepiej go słychać gdy jadę stabilną prędkością silnik nie jest obciążony i auto się "wycisza w trasie" nagrałem dwa filmy, jeden miesiąc temu jeszcze na zimowych oponach i parę dni temu już na letnich, prosiłbym o dokładne wsłuchanie się i obejrzenie obydwóch filmów, jeśli ktoś miał kiedyś z czymś takim do czynienia będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w z lokalizowaniu ustrojstwa bo jest bardzo irytujące tym bardziej, że jest to przedział prędkości który najczęściej utrzymujemy podczas jazdy, dodam że mechanik sprawdzał łożyska bo pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie łożysko. Dźwięk słychać obojętnie na oponach lato/zima (komplety nowe) wydaje mi się że dźwięk pochodzi z tyłu auta, ale mogę się mylić, dźwięk również pojawił się 2 miesiące po wymianie rozrządu, ale chyba to nie ma nic z tym wspólnego, trzy miesiące temu były wymieniane amortyzatory z tyłu, poza tym auto jest w b. dobry staniem jeśli chodzi o zawieszenie.

    Model A3 8L 2002 1.8T ARY 180 km Quattro

    Letnie opony



    Zimowe opony



    Gdybym w jakiś sposób mógł naprowadzić Was na wychwycenie tego dźwięku w tle mógłbym go zapisać literowo "łuuuu (chwila przerwy) łuuuu itd.

    PS. Gdy rok temu zacząłem słyszeć ten dźwięk został wymieniony olej w haldexie z filtrem.
    Ostatnio edytowany przez combot7 - 29-04-21 o 12:41 Powód: dodanie informacji

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •