Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokazane rezultaty 271 do 274 z 274

Temat: Coming home / leaving home - kodowanie, instalacja

  1. #271
    pawlik's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    audi Q+Stronic
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hussar Pokaż post
    Witam, Mam pytanie dotyczące coming home. Posiadam A3 Sportback, 2009 rok model 2010 w wersji Attraction z DRL i xenonami. Bordnetz 9P0 907 063 A. Nie mam natomiast czujnika zmierzchu, oraz halogenów. Próbowałem zakodować Vcdsem włączanie coming home przez mignięcie światłami drogowymi przed wyjściem z samochodu, ale nic nie skutkuje. I tu moje pytanie, czy jest wogóle możliwość uruchomienie coming home tylko na drlach i xenonie? Czy muszę zmasować wtyczkę E w Bordnetz? A może źle koduję?
    Dziękuję i pozdrawiam
    Jako, że ostatnio mnie trochę temat zainteresował, pozwolę sobie go "odkurzyć", a może ktoś jeszcze skorzysta . Nie jest prawdą, że na poliftowym (zintegrowanym) bordzie nie da się uruchomić COMMING HOME, bez czujnika oświetlenia. Otóż właśnie da się . U siebie mam bord 8P0 907 063 z końcówką "A" i działa elegancko, DRL + przeciwmgłowe z przodu (+ z tyłu pozycyjne). Oczywiście uruchamiany jest poprzez mrugnięcie długimi światłami po zgaszeniu silnika. Poniżej opis z rosyjskiej stronki przetłumaczony przez goglowy translator:
    Wchodzimy do dziewiątego bloku elektryki, wybieramy długie kodowanie
    Wybierz 17 bajtów, w nim aktywujemy bit 5, funkcję Coming-Home,
    Jeśli chcemy zaimplementować tę funkcję przez światła przeciwmgielne to aktywujemy również Bit 3, Coming -Funkcja domowa poprzez światła przeciwmgielne.
    Następnie przechodzimy do 12 bajtów i aktywujemy
    bit 2, sterowanie funkcją Coming-Home (0 = automatyczne / 1 = ręczne)
    Aby dostosować czas świecenia po aktywacji CH, w menu FIS pojawi się opcja w ramach Adjust-Lighting-Exterior Light-Coming Home, gdzie możemy wskazać czas ich włączenia, domyślnie jest to 15 sekund.
    Tutaj film autora powyższego opisu :



    I jeszcze jeden konkretnie na przykładzie MY10 i borda z końcówką "A" :

    a3 Q,T,S-tronic / full S-line (350 KM, 484 Nm) <- jest
    a3 asz (195 KM, 394 Nm) + Yamaha R6 2003r <- było
    Suzuki Swift GXi '86 (1.3 DOHC , 101 KM)<- było

    https://www.a3-club.net/forum/showth...%26%238217%3Ba

  2. #272
    SERGIO022's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.
    Podpowie ktoś jaki moduł dołożyć, aby zamiast ksenonu zapalało halogeny?
    Coś sprawdzonego najlepiej z doświetlaniem zakrętów.
    Od razu zaznaczę, że wszystkie próby VCDS nie przyniosły rezultatu.
    Auto to 8p z 2007 rok.
    Fabryczna funkcja z guzikiem Coming/Leaving Home, czujnik zmierzchu.


  3. #273

    Data dołączenia
    Mar 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam,

    Walcze walcze ale wywalczyc nie moge. Posiadam a3 8p 2010r.
    -Bixenon,
    -DRL (ledy),
    -bez halogenow.
    -Brak czujników swiatla i deszczu.
    -Brak fisa.

    Generalnie bieda edyszyn

    Wlacznik swiatel z opcja DRL, postojowe, mijania + przeciwmglowe tył i potencjometr do podswietlenia przyrzadów.

    Sterownik 8p0 907 063 G.

    Co ja musze zrobic zeby dzialala mi opcja leaving home? Na ta chwile udalo mi sie uruchomic coming home po pstryknieciu dlugimi.

    Jesli mialo by to dzialac nawet w dzien to nie ma problemu.

    Jesli niezbededny jest czujnik swiatla to czy to ten co jest w lusterku czy ten co jest na szybie?

    Przypadkiem mam lusterko fotochrom wewnetrzne gdzies na polce. Wychodzi z niego 6 przewodów, nosze sie z zamiarem montazu, moze ograzu pocisne z jakimis przewodami do centralki jesli by to mialo pomóc?

    Z czasem bede chcial zamontowac halogeny, wlacznik i tak bede musial zmienic, tylko pytanie czy jest wlacznik z opcja halogenow, drl i clh o ile mialo by to zalatwic sprawe?

    Ktoś gdzies napisal ze dziala mu po podwójnym kliknieciu otwarcia na pilocie (najlepsza opcja chyba )

    Pogubiłem się juz, podchodzę do tego wątku 4 raz i za kazdym razem mam wrazenie ze wiem coraz mniej.

    Nie boje sie klikac w ten komputer, próbowalem rozne konfiguracje ale moze gdzies popelniam blad? A moze brak jest jakiegos skladnika zeby to zagrało?

    Na tą chwile udalo mi sie uruchomic tpms, swiatla pod nogami, swiatla w drzwiach, termometr i przyznam ze to jest wciagajace.

    P.S. nie kumam tez tego jak w pomocniku kodowania jest do zaznaczenia ptaszek a przy danej opcji w nawiasie jest np info: 0-manual 1-automatic, moze tu gdzies jest rozwiazanie mojego problemu. Tylko pojecia bladego nie mam gdzie i co musze zmienic? gdzie to 0 gdzie 1 sie zmienia?

    Aha no i moze udalo mi sie juz to wlaczyc tylko nie odczekalem odpowiednio dlugo zeby to zadzialalo? No opcji jest wiele jak widzicie.

  4. #274

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a3 8p z 2010r, czujnik świateł. coming/leaving home działa idealnie. Czy jest możliwość zakodowania aby leaving home - światła auta gasły po otworzeniu drzwi do auta? Obecnie mam tak, że ja wsiądę do auta leaving home nadal świeci, gaśnie ( dezaktywuje się) dopiero po odpaleniu auta.

Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •