Strona 75 z 76 PierwszyPierwszy ... 256573747576 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 741 do 750 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #741
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Termostat wywalałby inny błąd. Jak dla mnie to z tego co widzę na 0% wysterowaniu czyli całkowite zamknięcie coś przepuszcza ten termostat. Sprawdź to co jest w ramce. Jeśli nie przylega to przepuszcza.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. #742

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Okey, tylko gdzie szukac termostatu w moim aucie?

  3. #743
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Obok nieszczęsnego czujnika temperatury.

    Ewentualnie zacisnąć odpowiednimi narzędziami węża, który idzie z chłodnicy żeby zasymulować - jak najdłużej, ale z głową i monitorowaniem - mały obieg.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 01-02-21 o 22:54
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #744

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Kurde super masz te rysunki, lepiej się tego nie dałoby zobrazować
    Nie mogłem nigdzie w necie znaleźć info gdzie to ustrojstwo się znajduje.
    To będzie chyba to (widać też naszego ulubieńca - teraz się ładnie zachowuje )



    Chyba trzeba będzie spuścić płyn, zdjąć opaski z gumowych rur, odpiąć wtyczkę i odkręcić 2 torxy.
    Jakby był niesprawny to można wymienić sam termostat bez tej obudowy ?

    Ogólnie termostat miałem zmieniany 2,5 roku temu, pamiętam, że płyn mi się gotował i wywalało zbiorniczkiem, zapłaciłem niemałą kasę za naprawę.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_1986 Pokaż post
    naprawa licznika (zimne luty) na liczniku naprawiły problem z odczytem temperatury przez licznik i sterowaniem otwarcia termostatu.
    Dotyczy to oczywiści tylko silników AVU i BFQ.
    Czy to może być prawda?

  5. #745
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Czy to może być prawda?
    Jeśli chodzi o wskazania to jeśli konektor ma przypadłość zimnych lutów, to tak, jest w stanie naprawić odczyt temperatury. Co do termostatu to nie widzę powiązania ze sterowaniem termostatem. Jedyne połączenie jakie np sterownik wentylatorów ma z licznikiem to przez ten pin 13 o którym pisałem wcześniej i to też nie we wszystkich pojazdach wyposażone jest ta funkcja przegrzania.
    Nie widzę powiązania.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Jakby był niesprawny to można wymienić sam termostat bez tej obudowy ?
    To jest jeden zespół. Termostat z krućcem. Zresztą dobre rozwiązanie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #746

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dobra jutro się nim zajmę i napiszę co tam siedzi

    EDIT:dostałem się do termostatu, tam dochodzi oczywiście jeden wąż nie dwa jak mi się wydawało, wystarczy ściągnąć opaskę kombinerkami, zdjąć wtyczkę i odkręcić 2 śruby, nie jest to jakoś bardzo trudne,do jednej śruby mało miejsca ale dałem radę zwykłym torxem

    Tak wygląda mój termostat, firma Motorad za 170zł o_0 wytrzymał nawet nie wiem czy 2 lata. Jak widać duży talerz zaworu nie uszczelnia.




    Zamówiłem już nowy firmy BEHR
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 02-02-21 o 14:09

  7. #747

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam. Mam problem, cały czas pracują oba wentylatory, komputer pokazuje błąd 16501 czyli przerwa w obwodzie lub brak czujnika, czujnik w chłodnicy wymieniłem, po sprawdzeniu okazało się, że stary był dobry. Przewody i wtyczka przy czujniku jest dobra, gdzie dalej biegną przewody z czujnika bym je mógł sprawdzić lub co jeszcze z tym może być? Silnik 1.6 APF 2000r.

  8. #748
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Przecież ten błąd dotyczy nie czujnika przy chłodnicy tylko przy termostacie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. #749

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Powrócę jeszcze na moment do mojego postu. W międzyczasie naprawiłem licznik i mam teraz prawidłowe wskazania na kanale 49 (tak myślę,że to przez to)
    Teraz widzę mając sprawny licznik, że na starym termostacie auto pracowało na temp ciągle 60 stopni.
    Wymieniłem też wiatrak chłodnicy, który miałem niesprawny. (Btw kupiłem na allegro niesprawną używkę i miałem przez to dodatkowy problem, następny ze szrotu już okazał się sprawny).

    Otóż mam problem z tym nowym termostatem.
    Problem polega na tym, że płyn w układzie zaczyna mi się gotować, a termostat się nie otwiera.
    Co może być przyczyną? Przecież płyn powinien mieć wyższą temperaturę wrzenia niż woda, a patrząc na podpiętym komputerze gotuje się przy 105 stopniach, a termostat nadal zamknięty.
    Wyjąłem go i sprawdziłem w garnku z wodą, przy wodzie się nie otworzył, ale przy gotowaniu oleju już się otworzył, niestety nie mam termometru żeby sprawdzić temp.
    Uszczelkę pod głowicą sprawdziłem testerem, jest okey.


    Czy kupiłem zbyt ciepły termostat ?
    Może po prostu zlać ten płyn i dolać do niego glikolu ?

  10. #750
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Te termostaty mają wyższą temperaturę otwarcia niż klasyczne. Te są w przedziale 110°C. Dlatego ważna jest odpowiednie stężenie koncentratu płynu chłodzącego. Ae też trzeba pamiętać, że punkt temperatury wrzenia w układzie o podwyższonym ciśnieniu jest większy niż przy ciśnieniu atmosferycznym.
    Co było z licznikiem?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 75 z 76 PierwszyPierwszy ... 256573747576 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •