Strona 19 z 76 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #181

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    drugi bieg dziala tylko na wlaczonym zaplonie.

  2. #182
    hardy's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    w sumie nie wiem czy działają wentylatory przy wyłączonej klimie. Ale czytałem tutaj że one ogólnie bardzo rzadko się załączają.Kurde to jak czerwono-żółty idzie do sterownika to mam nadzieję że jak do zmostkowałem z czerwonym to nic nie popaliłem tam :/

    Czyli nie idzie tak zmostkować żeby sprawdzić oba biegi? I pytanie czy jest się co martwić o drugi bieg skoro wentylatory ogólnie się kręcą?
    Ostatnio edytowany przez hardy - 20-06-12 o 20:21
    Zużycie paliwa - Motostat.pl

  3. #183
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    a zostaw samochód aby postał troche na właczonym silniku, powinny sie wentylatory właczyć.
    oczywiście bez właczonej klimy.

  4. #184
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wvv Pokaż post
    Nie działa wentylator klimy, który jest na 100% spalony - na dniach powinienem go wymienic. Nie działa mi również klima (od samego zakupu auta), nie włącza się sprężarka (jednak do tej pory po naciśnięciu śnieżynki załączały się obydwa wiatraki). Patrząc na temat, do którego link podałeś wygląda na to, że sterownik nie steruje tylko samymi wentylatorami a działaniem całej klimy. Mam rację? Niestety elektryk ze mnie żaden, więc samodzielnej naprawy sterownika się nie podejmę, prędzej kupię nowy i wymienię

    Co do samej klimy to VCDS nie pokazuje żadnych błędów, Polski VAG natomiast po połączeniu ze sterownikiem pokazuje masę krzaków, a co do błędów to wywala ich kilkanaście, problem w tym że nie są one zupełnie powiązane z klimą.

    Czy może być tak, że powodem mojej niedziałającej klimy jest sam sterownik?
    Wybaczcie mały OT
    Latwo mozesz sprawdzic czy jest odpowiednie cisnienie gazu w klimie , T3 i T4 powinny miec napiecie 12V. Jesli tak to gaz jest .
    Jesli sprezarka ma sie zalaczyc na MK pojawia sie napiecie 12V. To tez mozesz sprawdzic bez problemu.

    Tak jest, sterownik odpowiada rowniez za zalaczanie sprezarki klimatyzacji a dokladnie sprzegla + wentylatorow do niej.

    ---------- Post dodany 21-06-12 o 17:06 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hardy Pokaż post
    w sumie nie wiem czy działają wentylatory przy wyłączonej klimie. Ale czytałem tutaj że one ogólnie bardzo rzadko się załączają.Kurde to jak czerwono-żółty idzie do sterownika to mam nadzieję że jak do zmostkowałem z czerwonym to nic nie popaliłem tam :/

    Czyli nie idzie tak zmostkować żeby sprawdzić oba biegi? I pytanie czy jest się co martwić o drugi bieg skoro wentylatory ogólnie się kręcą?
    Jesli mostkowales i nie zalaczaja sie wentylatory na drugim biegu, to sprawdz przede wszystkim czy na drugim pinie wtyczki , pin - 30b - odpowiada za drugi bieg na pinie 4/2 , w pierwszej wtyczce sterownika wentylatorow J293, jest napiecie 12v . Pozniej sprawdzic mozna cewke czy nie upalona. Powodzenia.

  5. #185
    hardy's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kadlubek Pokaż post

    Jesli mostkowales i nie zalaczaja sie wentylatory na drugim biegu, to sprawdz przede wszystkim czy na drugim pinie wtyczki , pin - 30b - odpowiada za drugi bieg na pinie 4/2 , w pierwszej wtyczce sterownika wentylatorow J293, jest napiecie 12v . Pozniej sprawdzic mozna cewke czy nie upalona. Powodzenia.
    Jak zmostkowałem przewód czerwony z czerwono-białym (jak mi polecił kosmo) to włączyły się oba wentylatory, nie wiem na którym biegu. Po prostu się kręciły. Sądziłem że trzeba zmostkować przewód czerwony z czerwono-żółtym by odpalić 2 bieg. Ale skoro czerwono-żółty idzie do sterownika wentylatorów to chyba nie idzie na krótko włączyć 2 biegu. Ogólnie to teraz auto jest niesprawe gdyż wysiadł mi licznik i wysłałem go do naprawy. Jak wróci to sprawdze czy wentylatory załączają się samoczynnie przy nagrzewającym się silniku.
    Odnośnie wtyczek i pinów to nie czaje tego
    Zużycie paliwa - Motostat.pl

  6. #186
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.
    Ja mam troszke inny problem.Wiem że było to tysiace razy omawiane na forum zapewne ,ale nie do konca znalazłem odpowiedzi na wszystko.
    A więc u mnie sytuacja wygląda tak :
    Klima działa ,wentylator wody duzy nie...
    Co zrobilem ?
    wymieniłem wentylator (bo był upalony) ,nic nie pomogło ,
    wymieniłem termostat (polecany na forum wahlera) ,i chyba termostat niezbyt trafny bo kiedy on sie dopiero zaczal otwierac we wrzatku i to jeszcze chwile musial w nim byc bo gotowalem we wodzie,przy czym stary owszem zaczal sie otwierac duzo wczesniej (bo za wczesniej otwiera sie) ale przy nie pełnym wrzatku byl juz otwarty pełny ,wiec termostat jezeli otwiera sie dopiero przy 100c to do reklamacji ?
    A jak to wygladalo w praktyce? przejechalem 10km drogi , na postoju jeszcze grzalem go z 10min i on dalej nie puscil wody,na desce 90c.

    Wentylator sie nie zalancza ,jeszcze wymienie termowlacznik ,ale nie wiem czy to cos pomoze.
    A teraz pytanie najwazniejsze. Czemu tak sie dzieje że temperatura nie wzrosnie wiecej jak 90c na samochodzie? nawet jak kiedys zrobilem 20km drogi i jeszcze 20minut na postoju stal to sie nie podniesie wiecej na desce jak 90c ? I drugie pytanie kiedy u was mniej wiecej zalancza sie wentylator w chłodnicy ? czy w okolicach jak tylko dochodzi do 90c sie zalancza czy trzeba dlugo czekac ? nawet na tych 90c na desce.

  7. #187

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fooojciech Pokaż post
    ,jeszcze wymienie termowlacznik ,ale nie wiem czy to cos pomoze.
    Nie musisz wymieniać termowłącznika - wystarczy zewrzeć piny w kostce na ten czujnik, jak się włączy wentylator to czujnik wtedy dopiero do wymiany
    Co do termostatu to WAHLER powinien się otwierać o ile dobrze pamietam przy 87st - jezeli tego nie robi to do reklamacji.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fooojciech Pokaż post
    Czemu tak sie dzieje że temperatura nie wzrosnie wiecej jak 90c na samochodzie? nawet jak kiedys zrobilem 20km drogi i jeszcze 20minut na postoju stal to sie nie podniesie wiecej na desce jak 90c ? I drugie pytanie kiedy u was mniej wiecej zalancza sie wentylator w chłodnicy ? czy w okolicach jak tylko dochodzi do 90c sie zalancza czy trzeba dlugo czekac ? nawet na tych 90c na desce.
    U nas te zegary(przynajmniej w dieslu) są tak zrobione że jak silnik osiągnie temperature to zegary pokazują w przedziale 90-105st na 90st
    Cięzko jest rozgrzać aż tak diesla. Co do wentylatora to było kilka razy omawiane że pierwszy bieg włącza się bodajże przy 97st(nie pamietam juz dokladnie). U mnie jeszcze nie zaobserwowałem żeby się włączył wentylator od chłodzenia silnika

  8. #188
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hardy Pokaż post
    Jak zmostkowałem przewód czerwony z czerwono-białym (jak mi polecił kosmo) to włączyły się oba wentylatory, nie wiem na którym biegu. Po prostu się kręciły. Sądziłem że trzeba zmostkować przewód czerwony z czerwono-żółtym by odpalić 2 bieg. Ale skoro czerwono-żółty idzie do sterownika wentylatorów to chyba nie idzie na krótko włączyć 2 biegu. Ogólnie to teraz auto jest niesprawe gdyż wysiadł mi licznik i wysłałem go do naprawy. Jak wróci to sprawdze czy wentylatory załączają się samoczynnie przy nagrzewającym się silniku.
    Odnośnie wtyczek i pinów to nie czaje tego
    Aha, czyli mowisz o termowlaczniku na chlodnicy. Drugi bieg wlaczasz mostkujac wlasnie druga pare przewodow , nie pamietam jakie kolory ale poznasz po grubosci, ten najgrubszy to 12V. Musisz wlaczyc zapłon , żeby chodziły.

  9. #189

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Drezdenko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam wszystkich a ja mam taki problem. Przeszukalem cale forum i nie znalazlem takiego problemu jak moj... Zarejestrowalem sie dzisiaj na forum poniewaz kupilem audi a3 1.8t 2001r i mam problem tego typu ze, jak zgasze silnik chodza obydwa wiatraki, zostawilem je na 5 minut bo myslalem ze tak ma byc, nigdy nie mialem az tak nowego auta i wiatraki dalej chodzily.. nad akumulatorem sa 3 bezpieczniki wyciaglem pierwszy z lewej i wiatraki przestaly chodzic, wlozylem je spowrotem i cisza, ale wystarczy ze wlacze zaplon i jest ta sama historia. odpale wlaczaja sie wiatraki wlaczam klime pompa nie chodzi wiec nie wiem co jest.. prosze o pomoc, pozdrawiam

  10. #190
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kadlubek Pokaż post
    Aha, czyli mowisz o termowlaczniku na chlodnicy. Drugi bieg wlaczasz mostkujac wlasnie druga pare przewodow , nie pamietam jakie kolory ale poznasz po grubosci, ten najgrubszy to 12V. Musisz wlaczyc zapłon , żeby chodziły.
    Oj, kadlubek, cos chyba pomieszales, na termowlaczniku chlodnicy nie zmostkujesz inaczej jak powiedzialem, jedynie co to przy sterowniku wentylatorow (lub przy samych wtyczkach od wentylatorow) pod akumulatorem mozna zmostkowac czerwony i czerwono-czarny i to powienien byc 2 bieg.
    to tylko w ramch wyjasnien aby sie ktos przypadkiem nie pomylil

    ---------- Post dodany 27-06-12 o 00:04 ----------

    lyzka123,
    tak w ramach uscislenia widze ze chyba masz 2 problemy:
    1. wentylatory ktore caly czas chodza
    2. nie wlaczajaca sie sprezarka od klimatyzacji
    zgadza sie?
    jesli chodzi o wentylatory to sprawdz termowlacznik chlodnicy- a min. czy kable dochodzace tam nie sa poprzecierane, czy nie ma przebicia, ewentualne jakies zwarcie, albo sam termowlacznik w chlodnicy jest do wymiany. rozumien ze na zegarach masz 90?
    a co do sprezarki:
    czy masz czynnik w ukladzie chlodzenia?
    czy masz jakies bledy na klimatroniku,
    czy wogole sprezarka jest podlaczona?

    PS.
    postaraj sie precyzyjnie opisywac swoj problem, a bedzie nam latwiej go diagnozowac i ci pomoc

Strona 19 z 76 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •