Strona 53 z 76 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 521 do 530 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #521
    GeX92's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    Zamieszczone przez renovatio
    Czy do chłodzenia mają się włączać dwa wentylatory na raz (duży i mały od klimy) ?
    Tak
    Czy aby na pewno do chłodzenia silnika powinny włączać sie dwa wentylatory czy tylko jeden od chłodnicy, ponieważ dziś to samo zauważyłem że jak chwile postałem przed garażem bo otwierałem to włączyły sie oba jak temp. wskoczyła na 96/97. Tylko musze jeszcze sprawdzić czy aby na pewno włączają sie one na 1 biegu czy od razu na 2. Wydawało mi sie że oba chodzą tylko w trybie Klimatyzacji, a tak to do chłodzenia wykorzystywany jest duży ;> Ale moge być w błędzie więc niech mnie ktoś poprawi

  2. #522

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko Kamienna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam,
    mam mały (albo może duży, jeszcze ciężko to ocenić) problem odnośnie tych wentylatorów, a więc po zgaszeniu silnika włączają mi się one i działają z dobre 10min. Co ciekawe to włączają się gdy świeci się kontrolka ESP (ten żółty trójkącik z wykrzyknikiem, jeśli coś pomyliłem wybaczcie) i nie pokazuje mi temperatury na liczniku stałe 60 :/. Na wielu forach pisali ze to czujnik temperatury itd. ale wolę się upewnić przed zakupem czegoś co może okazać się działające. Kontrolka od czasu do czasu gaśnie i problem znika, lecz gdy ostatnio włączyłem ogrzewanie jadąc w nocy znowu się zaświeciła i problem wrócił i wraca co jakiś czas nawet gdy nie używam klimy itd. Bardzo proszę o pomoc, jeśli coś jest nie jasne to postaram się to dokładniej opisać z góry dzięki

  3. #523
    deiv1391's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cześć,
    ostatnio mechanik wymieniał w moim samochodzie (8L) chłodnicę. Niestety zauważyłem na drugi dzień, że kiedy silnik się nagrzeje, kręci się tylko mały wentylator (prawy patrząc z perspektywy kierowcy) zamiast dużego (klima nie jest włączona, bo i tak nie działa ) Czyżby składając wszystko do kupy koleś zamienił jakieś wtyczki? Gdzie mogę to znaleźć i poprawić?

  4. #524

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków Miasto Królów Polskich
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,
    Panowie przy jakiej temperaturze powinien się załączać wentylator? Ponieważ nawet przy obecnych temperaturach stojąc chwilę dłużej na światłach załącza się wentylator na I biegu na 10 sec, i od dłuższego czasu tak mam i zastanawiam się czy to normalne czy coś nie tak. Na zegarach wskazówka się z 90 stopni nie rusza. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  5. #525
    BartekPDKP's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ekarol Pokaż post
    Witam,
    Panowie przy jakiej temperaturze powinien się załączać wentylator? Ponieważ nawet przy obecnych temperaturach stojąc chwilę dłużej na światłach załącza się wentylator na I biegu na 10 sec, i od dłuższego czasu tak mam i zastanawiam się czy to normalne czy coś nie tak. Na zegarach wskazówka się z 90 stopni nie rusza. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
    Karol odepnij czujnik ciśnienia klimatyzacji. Jesli problem ustanie to go wymień na nowy i bedzie ok

    Wysłane z mojego ASUS_T00J przy użyciu Tapatalka

  6. #526

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ekarol wentylator przy około 96 stopni startuje na 1 biegu i przy około 102 stopni załącza się 2 bieg . W zakresie od 80-100 stopni na zegarach stoi równo 90 stopni więc nie zauważysz na zegarach tych 96 stopni. Na klimatroniku na pozycji 49 powinna być temperatura i tam zaobserwujesz przy ilu ci sie załącza.

  7. #527

    Data dołączenia
    Jun 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków Miasto Królów Polskich
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzisiaj zrobiłem jak pisał BartekPDKP ale dalej to samo. anders na kanale 49 mam -60 cały czas

  8. #528

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TM
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Poszukaj na forum na jakim kanale masz temperaturę cieczy w silniku może na innym kanale albo walnięty czujnik. A najlepiej podłączyć vaga i sprawdzić temperaturę na bieżąco .

    Czy ktoś naprawiał wentylatory chodzi mi konkretnie o 1 bieg bo mi nie działa. Da się to naprawić czy kupić nowe wentylatory jak tak to jakie byście polecili żeby nie przepłacać.
    Ostatnio edytowany przez anders - 29-09-15 o 11:58

  9. #529

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TRZEBIEL
    Auto
    audi a3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Audi a3
    2001 r
    1,6
    75-102km

    automat


    panowie mam takie same objawy chodzi ze jak auto ma 90s to wiatraki nie włączają się a nawet raz sprawdziłem na aut stradzie i po przejechaniu 15 km pręndkość 140 -150 to para szła z chłodnicy a na pasku nadal 90st było i nie włączył się wiatraki samo czynnie a jak włączę ogrzewanie w samochodzie to dwa wiatraki na chłodnicy się włączają
    vag mi pokazał takie błędy w klimatyzacja

    64771 Nie znany kod błędu
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    brak sygnału
    1278 Przekaźnik odcinający EDS-J263
    nie osiągnięta wartość adaptacji
    64771 Nie znany kod błędu


    a na silnik vag pokazał coś takiego
    16555 System zbyt ubogi (strona 1)
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem


    pytanie od czego mam zaczonć co sprawdzić proszę o sugestie
    gdzieś wyczytałem ze za ten błąd może być odp Pompa paliwa 16555 System zbyt

    dodam ze auto jest też n\a LPG

  10. #530

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bielsko biała
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny Wentylator chlodnicy dziwny problem

    Witam posiadam audi a3 2002r 1.6 BFQ i mam problem z wiatrakiem duzym chlodnicy. Przeczytalem doslownie 53 strony z tego tematu i brak rozwiazania. Skubaniec sie nie zalacza nawet po odpieciu czujnika tego podwujnego(idzie tylko maly wiatrak) Po zmostkowaniu czujnika z chlodnicy zaden wiatrak nie rusza. Wymienilem sterownik wentylatorow a problem ten sam. I teraz cos co mi juz w calosci rozwalilo tatuaze to podpiolem wentylator na krutko do aku i smiga 1 i 2 bieg, z ciekawosci sprawdzilem napiecie na wtyczce wentylatora i JEST na pinach 14v i drugi pin 9v wiec sterownik chyba mozna wykluczyc? a i czy te napiecia wystepuja razem? POMOCY

Strona 53 z 76 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •