Strona 59 z 76 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 581 do 590 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #581

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    czy po jezdzie po autostradzie zatrzymaniu sie auta i wylaczeniu go powinien chodzic wentylator czy nie chwile?

  2. #582
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez oql Pokaż post
    czy po jezdzie po autostradzie zatrzymaniu sie auta i wylaczeniu go powinien chodzic wentylator czy nie chwile?
    tak / nie.

    Jeśli temperatura czynnika chłodzącego jest odpowiednia, wentylator się nie uruchomi.

  3. #583

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    a co odpowiada ze zalczenie wentylatora po wylaczeniu silnika sterownik wentylatorow czujnik g62 czy czujnik na chlodnicy?

  4. #584

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dorzucę swoje 3 grosze, bo wymieniałem duży wentylator w 1.8 AGN 1997

    Kupiłem Vika za 115 zł i jakość wydaje się bardzo OK. Pracuje cicho i nie wpada w wibracje.
    Do demontażu tego wentylatora trzeba zdemontować akumulator, osłonę silnika (tę na 3 śrubki), poluzować wlot rury dolotu powietrza (2 śrubki philips) i można powoli zacząć manewrować. Można jeszcze odkręcić wentylator od tego pająka trzyramiennego i wyjąć te części osobno. Montować można już skręcone razem bo łatwiej się wkłada niż wyjmuje bo Vika ma 2 cm krótszy silnik niż ori.
    Warto sprawdzić bezpiecznik wentylatora przy akumulatorze (ten po lewej w rzędzie trzech sztuk) - mój był uszkodzony.

  5. #585

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie mam problem z wentylatorami po włączeniu klimatyzacji. Przed zimą było wszystko ok, natomiast zimą*mało używana i tu był błąd i problem który się pojawił. Mianowicie po włączeniu klimatyzacji wentylatory uruchamiają się, po chwili się kompletnie zatrzymują i po chwili znowu się załączają i tak w kółko. Dodatkowo telepie autem przy włączonej klimatyzacji, a najgorzej jak załączają się*wentylatory. Czuć, że klimatyzacja chłodzi, ale wentylatory powinny cały czas działać. Nie ma problemu jak się*butuje auto i wentylatory się*załączają, żeby schłodzić, po zgaszeniu auta również jakiś czas pracują. Może trochę chaotycznie to napisałem, ale jakby co to pisać postaram się*wyjaśnić.

  6. #586

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Czy jeżeli wentylatory się nie włączają przy temperaturze na cliamtronić 117* (na zegara 90), włączają się przy włączeniu klimy, a działają na krótko robiąc zworkę we wtyczce termowłącznika należy wymienić sterownik znajdujacy się pod akumulatorem? Czy da się sprawdzić jakoś ten sterownik?

  7. #587

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SLU
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gc8 Pokaż post
    U mnie po przekręceniu kluczyka na zapłon wentylatory cały czas pracują i mam taki pobór prądu, ze na krótkich odcinkach alternator nie wyrabia z podladowaniem aku. Na razie odłączyłem obydwie wtyczki. Od czego zacząć?
    Problem rozwiązany: winny był sterownik wentylatorów. Obudowa była pęknięta i cała płytka przegniła.

  8. #588

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecinek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam
    Mam problem bo moje wentylatory się nie załączają gdy włączam klime (climatronic) ale gdy jest wysoka temperatura to sie włączają zbijają temperature. Przez to że nie chodza jak włączam klime to nie chłodzi. Co może być tego przyczyną? Audi a3 8l 1.6 AKL 97r.

  9. #589
    marshal_sila's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krasnystaw
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na pewno spalone pierwsze biegi mam sposób jak to rozwiązać robiłem to u siebie ostatnio.

  10. #590

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rafipotero Pokaż post
    Witam
    Mam problem bo moje wentylatory się nie załączają gdy włączam klime (climatronic) ale gdy jest wysoka temperatura to sie włączają zbijają temperature. Przez to że nie chodza jak włączam klime to nie chłodzi. Co może być tego przyczyną? Audi a3 8l 1.6 AKL 97r.
    Miałem podobny problem, zobacz sterownik wentylatorów który się znajduje pod akumulatorem na podłużnicy

Strona 59 z 76 PierwszyPierwszy ... 949575859606169 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •