Strona 73 z 76 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 721 do 730 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #721
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Drugi bieg załączył się oczywiście przy testach wykonawczych?
    Na climatroniku pokazuje 49 bo 30,0°C albo 49,5°C są wartościami zastępczymi.
    Jeszcze nie otrzymałem nowej L-ki więc postanowiłem podmienić na K którą kupiłem na szrocie (w tej wentylator wyłącza się prawidłowo)
    Zczytałem błedy na ciepłym jeszcze silniku:
    Od tego momentu dalsze podane pomiary były robione na L czy ponownie była później zamieniona na K?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  3. #722

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Drugi bieg załączył się oczywiście przy testach wykonawczych?
    Tak pierwszy i drugi bieg wentylatora chłodnicy załączył się przy wykonywaniu testów


    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Od tego momentu dalsze podane pomiary były robione na L czy ponownie była później zamieniona na K?
    Odnośnie mojego posta z pomiarami z godziny 16:27, to 2 pierwsze pomiary są na starej L a wszystkie następne na K, teraz również w aucie siedzi K.


    Jeśli ta informacja coś wniesie... Przy odpietym czujniku temperatury mimo, że jest sterownik K, to wentylatory załączają się po opuszczeniu kluczyka z zapłonu.
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 28-01-21 o 22:21

  4. #723
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Rezystancja mierzona na męskich pinach czyli na czujniku a nie na wtyczce od czujnika. Piny we wtyczce to do sprawdzenia ewentualnie ciągłości między nim a wtyczką do sterownika silnika.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  6. #724

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Sam się połapałem Rezystancja na nowym czujniku wynosi 1,65 k Ohma w temperaturze pokojowej
    Po przyłożeniu do grzejnika zmalała na 1,3 k Ohma

  7. #725
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Wydaję się być sprawny. To teraz sprawdzić wypadałoby połączenie. Albo wsadzić we wtyczkę rezystor 330 Ohm i sprawdzić na komputerze czy temperatura jest w okolicach 80°. Ale dlaczego miałaby być skoro czujnik wydaje się sprawny.


    ---Edycja---

    Sprawdź też na szybko czy na pinie nr 4 jest referencyjne napięcie ze sterownika na zapłonie 5V. Pomiar napięcia między pinem 4 a masą. Ewentualnie między 4 a 2.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 29-01-21 o 00:35
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  9. #726

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Uwaga, wentylator prawidłowo wyłączył się na mojej starej L
    To co zauważyłem jak wyjąłem czujnik temperatury to to że jeden pin był jakby wykrzywiony. Podejrzewam, że nie wpasował się w gniazdo; czy to możliwe nie wiem, ale mówię jak jest. Diagnosta teraz ładnie pokazuje jak temperatura rośnie
    To też pokazuje, że czujnik temperatury jest głównym sprawcą nie wyłączania się wentylatorów po zgaszeniu auta, bo gdy go wyjąłem nawet na sterowniku K to również się wentylator nie wyłączył.
    Po tym grzaniu silnika na postoju nie pojawiły się błędy ale jutro sprawdzę w trasie co wyskoczyło.

    Natomiast zastanawiam się czemu mi się ten wentylator włącza już przy 80 stopniach i silnik się nie może dogrzać. Czy może to być przyczyną wytrącania się majonezu pod korkiem ? Mam nadzieję, że to jednak nie UPG.
    Termostat miałem wymieniany 2,5r. temu

    A może dlatego, że duży jest niesprawny ? To byłoby najprzyjemniejsze rozwiązanie ;P

    EDIT: Z tego co czytam to może być termowłącznik.

  10. #727
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    W silnikach z elektronicznym termostatem nie ma termowłącznika. Komputer silnika steruje pierwszym i drugim biegiem wentylatorów. Zależnie m.in. od różnic w temperaturach między czujnikami G62 a G83.
    Zresztą teraz dopiero możesz sprawdzić prawidłowo kiedy jest 80°C, bo przed wygiętym pinem miałeś grzechotkę zamiast czujnika, który też pewnie jakiś czas był niesprawny.
    Diagnosta w wartościach binarnych pokaże ci kiedy załącza wentylatory.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  11. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  12. #728

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dzisiaj wyjechałem w trasę myśląc, że wszystko jest ok, oczywiście skasowałem błędy przy wyjazdem.
    Wentylator niestety nadal się nie wyłączył po zgaszeniu auta. Mój stary sterownik L.
    Ponownie ten sam błąd:
    16500 Temperatura cieczy chłodzacej silnika (G62) Sygnał poza zakresem

    Ale to co zauważyłem to to, że na kanale 132 będąc w trasie ładnie pokazywało temperaturę i doszła nawet do 99 stopni a dokładnie

    Grupa 132
    99.00 DeGC
    62.00 DegC
    5.10 v
    101111

    Jak wróciłem i zgasiłem auto, oczywiście wentylator się nie wyłączył i odczyt:

    Grupa 132
    30.00 DegC
    60.00 DegC
    5.10 v
    100111

    Dzisiaj doszedł mi nowy sterownik wentylator, nówka oryginał L. Mogę podmienić, ale jakoś nie widzę tu nadziei.
    Czy to mógł komputer silnika paść ?

  13. #729
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Jeśli po sprawdzeniu połączenia między wtyczką czujnika a wtyczką sterownika i stwierdzeniu prawidłowego stanu, to tak, ostatecznie będzie podejrzany sterownik.
    Jest na zapłonie na pinie 4 wtyczki czujnika temperatury 5V? Musisz też przy tym ruszać wiązką żeby symulować drgania w celu wyłapania czy ten błąd sporadyczny jest spowodowany połączeniem czy stanem w sterowniku silnika.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 29-01-21 o 18:25 Powód: Poprawa błędu stylistycznego.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  14. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  15. #730

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Wymieniłem dzisiaj sterownik, L- nowy, oryginał
    Auto odżyło Haha serio, nie wiem czy przypadek, czy może pogoda bardziej sucha, ale takiej mocy w aucie to ja dawno nie miałem, równiutka praca silnika, przyspieszenie mega, jadąc pod górkę na wolnych niskich obrotach nic nie szarpało jak wcześniej

    Wentylator gaśnie prawidłowo po zdjęciu kluczyka. Brak błędów związanych z temperaturą czy wentylatorami, zrobiłem jakieś 12km i mocno mu dawałem w palnik.
    Kontrolka EPC przestała się jak na razie palić. Mówię, może to przypadek bo bardziej sucha pogoda na dniach pojeżdżę więcej i napiszę.
    Zastanawiam się czy sterownik wentylatorów może mieć jakikolwiek wpływ na dynamikę auta. Nic więcej nie robiłem, no jedynie spsikałem mocno WD masy pod podstawką obudowy akumulatora, bo wyglądały średnio.

    Obecne błędy to tylko:
    16935 Włacznik/czujnik cisnienia ukladu wspomagania Sygnał poza zakresem
    16555 Mieszanka za uboga (Blok 1)

    Pojeżdżę więcej i zobaczę czy coś nowego wyskoczy.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Jest na zapłonie na pinie 4 wtyczki czujnika temperatury 5V? Musisz też przy tym ruszać wiązką żeby symulować drgania w celu wyłapania czy ten błąd sporadyczny jest spowodowany połączeniem czy stanem w sterowniku silnika.
    Póki co jest ok więc nie będę już czujnika odpinał, ale dla potomnych cenna rada

    Pozostaje kwestia dużego wiatraka, myślę, że kwestia mechaniczna bo tak to na teście wykonawczym by sie załączał.
    Pozostaje również kwestia tego, że trudno dogrzać silnik (po 12km komputer wskazywał 80stopni, temp zewnątrz -5)
    oraz to, że wiatrak załącza się już przy 80 stopniach.

Strona 73 z 76 PierwszyPierwszy ... 23637172737475 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •