Strona 74 z 76 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 731 do 740 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #731
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Rzeczywistą temperaturę z czujnika G62 masz w grupie 130,1 bądź 131,1.
    Grupę 132 to głównie mnie interesowały wartości binarne sterowania wentylatorów. Może namieszałem i odczytywałeś z grupy 132,1 wskazania jako temperatura z tego czujnika. Jak tak to biję się w pierś. Nie wnosi to nic, ale dla tych którzy w przyszłości mieliby się tym kierować wymaga wyjaśnienia.

    Podaj grupę 131 wtedy zobaczysz:

    • Blok 1 - Temperaturę rzeczywistą z czujnika temperatury G62

    • Blok 2 - Temperaturę płynu czujnika G62 żądaną przez sterownik silnika

    • Blok 3 - Temperaturę rzeczywistą z czujnika G83 (przy wyjściu z chłodnicy)

    • Blok 4 - Współczynnik trwania impulsu zasilania termostatu


    W grupie 132 masz:

    • Blok 1 - Temperaturę żądana czujnika G83

    • Blok 2 - Różnicę temperatur między czujnikami G62 a G86

    • Blok 3 - Przebieg podgrzewania wnętrza pojazdu

    • Blok 4 - Stan regulacji temperatury płynu chłodzącego


    Co do nowego sterownika, to ciekawe, że na tyle zakłócałby sterowanie silnika, że powodowałoby wyświetlanie tego typu błędu. Aż chciałoby się pomierzyć jakie przebiegi podaję na pinach we wtyczce 14 stykowej stary a nowy sterownik szczególnie między pinami łączącymi sterownik silnika.

    Wentylator sprawdzałeś na krótko?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. #732

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dzisiejszy dzień i znów autko jeździ bajka
    Prawoskręt duża góra, jadę na wolnych obrotach jest równiutko, grzeję go w garażu przełącza na LPG obrotomierz nawet nie drgnął przez cały ten czas, no nie poznaję go
    Błędów brak. Nie mogłem się dzisiaj za bardzo rozpędzać bo tak nawaliło śniegu od rana, że nie było opcji. Przynajmniej sprawdzone na dużej wilgotności, więc wniosek, że to nie był układ zapłonowy.
    Mam nadzieję, że w końcu mi spalanie też spadnie, ostatnio było około 10l gazu i to tak przy oszczędnej jeździe po trasie.

    Odczytałem dziś grupę 131 tak jak zasugerowałeś:

    Grupa 131
    60.00 DegC
    109.50 DegC
    57.00 DegC
    0.00%


    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Co do nowego sterownika, to ciekawe, że na tyle zakłócałby sterowanie silnika, że powodowałoby wyświetlanie tego typu błędu. Aż chciałoby się pomierzyć jakie przebiegi podaję na pinach we wtyczce 14 stykowej stary a nowy sterownik szczególnie między pinami łączącymi sterownik silnika.
    Wentylator sprawdzałeś na krótko?
    Na tyle się nie znam aby powiedzieć co zakłócało, ale na pewno odgięty pin czujnika temperatury(nie wiedziałem, że to w ogóle możliwe) zaburzał pracę silnika, a sterownik wentylatorów naprawił błąd nie wyłączania się wentylatorów, ale też po naprawieniu czujnika a na starym sterowniku L silnik też szarpał bo w tej konfiguracji jechałem wczoraj zanim odebrałem nowy L. Nie wykluczam tu też drobnej operacji a mianowicie przeczyszczenia mas pod obudową akumulatora Grunt, że jest ok i zrobione bez mechanika

    Sprawdziłem dzisiaj duży wentylator. A do tego celu wykorzystałem przygotowany przez siebie przyrząd:


    Tak wiem, że lepsze byłyby krokodylki, ale akurat nie posiadałem, więc trzeba było kombinować z tego co się ma, a dostęp do wtyczki był dosyć trudny
    Jak ktoś tak będzie robił to 10 razy się upewnijcie czy nic nie dotyka wentylatora xD
    Okazało się, że wentylator uszkodzony, po zasileniu 12V tylko małe iskierki w miejscu styku, więc pewnie silnik tam poszedł.
    Więc odkręciłem 2 górne śruby, jedną na dole, była mocno pordzewiała ale dało rade, bez podniesienia auta byłoby ciężko.
    Wentylator ładnie wyszedł górą, tylko trzeba uważać żeby czegoś nie zahaczyć i nie zniszczyć, u mnie tam jeszcze instalacja gazowa szła.
    Po wyjęciu i sprawdzeniu ponownie potwierdziło się, więc muszę teraz zamówić identyczny wiatrak


    Zastanawia mnie na ile mogła ucierpieć uszczelka pod głowicą przy jeździe bez wentylatora dużego, czy mały coś w ogóle chłodził czy tylko klime ?
    Jak bardzo silnik dostał po tyłku jadąc bez wentylatora powiedzmy 200km, przy temp okolo 4 stopnie?
    Zamówiłem tester na UPG bo się przestraszyłem tą mazią pod korkiem.

  3. #733
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Mnie z kolei zastanawia temperatura na wylocie z chłodnicy (131.3) - 57°C przy temperaturze płynu z wylotu silnika 60°C (131.1) i wysterowaniu termostatu na całkowite zamknięcie. Wygląda jakbyś odczytywał wartości na rozgrzewaniu ale zastanawiająca jest temperatura z wylotu z chłodnicy. Przy żądaniu 109,5°C czyli stan bez obciążenia i bez grzania wnętrza powinien być wtedy mały obieg układu chłodzenia i znacznie mniejsza temperatura z chłodnicy. Tak jakby termostat był cały czas otwarty. Zainteresuj się tym. Wąż do chłodnicy jest ciepły?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #734

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Tak, górny wąż jest ciepły adekwatnie do grzania silnika.

    Czy to może być powodem niedogrzewania silnika oraz załączania się wentylatora już przy 80 stopniach ?
    Podaj jakie parametry sprawdzić aby zdiagnozować termostat.

  5. #735
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Niedogrzewania na pewno tak. Parametrów jako takich na komputerze nie sprawdzisz, bo gdyby przy 0% wysterowaniu jednak gdzieś by byłoby zwarcie z termostatem na stałe zasilanie, to komputer wysypałby błąd. Musisz fizycznie go sprawdzić. Wygląda jakby był zacięty w rozwarciu.


    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #736

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Witam,
    Dzisiaj dosłownie wszystkie demony powróciły
    Nierówna praca silnika, kontrolka EPC podczas jazdy, błąd czujnika temperatury ten co wtedy,a na dodatek wentylator ponownie się nie wyłącza...masakra.... a już było wszystko 100% ok. Wczoraj jedynie wyciągnąłem duży wiatrak i podłączyłem aku pod prostownik na noc, nic więcej.
    Pomiary jakich dokonałem na rozgrzanym silniku

    Grupa 130
    99.00 DegC
    48.00 DegC
    100.00%
    Syst. OK

    Grupa 131
    99.00 DegC
    94.50 DegC
    48.00 DegC
    100.00%

    Grupa 132
    99.00 DegC
    51.00 DegC
    5.10 v
    101111

    Chwilę silnik ostygł i pomiar:

    Grupa 130
    57.00 DegC
    43.50 DegC
    100.00%
    Syst. OK

    Grupa 131
    57.00 DegC
    94.50 DegC
    42.00 DegC
    100.00%

    Grupa 132
    57.00 DegC
    48.00 DegC
    5.10 v
    100111


    16500 Temperatura cieczy chłodzacej silnika (G62) Sygnał poza zakresem

    wszedłem również w moduł ABS i tam wisi taki błąd

    01314 Moduł sterownia silnika

    Na climatronicu jak wchodzę w kanał 49 to zawsze pokazuje -10


    I teraz węże
    Na full rozgrzanym aucie, 99 stopni górny wąż oraz dolny są lekko ciepłe tak, że można spokojnie chwycić ręką i trzymać i trzymać i nie poparzy.
    Mały wentylator (bo duży aktualnie odkręcony) pracował na I biegu
    Climatronic po włączeniu na max grzanie daje ciepłe powietrze ale nie gorące.

    O co w tym wszystkim chodzi ??
    Wygląda na to, że nie był to ani czujnik temperatury ani moduł sterowania wentylatorami
    Miał wyjątkowo lepszy dzień wczoraj czy co...

    EDIT: Sprawdzę napięcie na czujniku temperatury na zapłonie tak jak pisałeś.
    Wygląda na to, że coś gdzieś nie styka, bo wczoraj było super i zero błędów a jak wróciło to wszystko na raz.
    Miałem 3 lata temu wymienianą szybę przednią, może tam jest nieszczelność i woda leciała na sterownik silnika w podszybiu ?
    Czytam o zdejmowaniu tego podszybia i ponoć nie jest to takie proste i nie wiem czy się zabierać, żeby czegoś nie popsuć.
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 31-01-21 o 16:32

  7. #737
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Podejrzewam, że akurat będzie tam napięcie.
    Sprawdź ten sterownik sinika, bo teraz to zdecydowanie on jest podejrzany.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. #738

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Odpiąłem czujnik, jest napięcie dokładnie 4,99V, na pozostałych dwóch napięcie koło 8v było, a na jednym nic.
    Bez czujnika miałem wrażenie jakby autem jeszcze bardziej telepało.
    Zagrzałem go właśnie do 99 stopni( nie wiem czemu do więcej nie dochodzi) wąż do chłodnicy pusty i letni,można ścisnąć w ręce, woda w zbiorniczku około 38 stopni, ale jak odkręcałem czujnik to była gorąca, może około 80 stopni bo parzyło.
    Odczyty takie jak wtedy więc nie będę ponownie pisał. Co dziwne po odpięciu czujnika również były odczyty...

    Kilka pytań:
    Czy sterownik silnika może wpływać na to, że silnik nie równo pracuje ?
    Czy może powodować, że nie ma wskazań na liczniku? Po przekręceniu kluczyka wartości temperatury i paliwa podnoszą się tylko na minimum?
    Czy może powodować, że w 49 kanale na climatronicu temp ciągle -10 w
    W sekcji ABS pokazywało błąd modułu silnika, czy to chodzi o ten nasz sterownik ?
    I w końcu czy to on może powodować, że wentylator się włącza już przy 80 stopniach oraz nie wyłączanie się wentylatora po zgaszeniu auta ?


    Teraz by się wychodziło do niego dostać jakoś... chyba że można jeszcze w inny sposób go sprawdzić ?

    EDIT: Rozebrałem podszybie (nie było to trudne tak jak niektórzy piszą)
    Czy to jest moduł silnika?


    EDIT 2: Odkręciłem czujnik temperatury w chłodnicy i sprawdziłem rezystancje, grzejąc go rezystancja maleje więc jest ok.

    Odkręciłem ponownie czujnik temperatury przy silniku i wpiąłem ponownie i znów jest okey
    Nie pokazuje błędów, praca silnika się ustabilizowała i wentylatory się wyłączają po zgaszeniu.
    Zaczynam się zastanawiać czy nie kupiłem wadliwego czujnika...
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 01-02-21 o 02:14

  9. #739
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi (RM2008)
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Co dziwne po odpięciu czujnika również były odczyty...
    Pisałem kiedyś, że nawet po odpięciu czujnika sterownik używa zastępczej mapy wartości.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Czy sterownik silnika może wpływać na to, że silnik nie równo pracuje ?
    Przede wszystkim. Od tego jest.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Czy może powodować, że nie ma wskazań na liczniku? Po przekręceniu kluczyka wartości temperatury i paliwa podnoszą się tylko na minimum?
    A nie pisałeś, że ktoś ci zepsuł te elementy na liczniku? Na licznik idzie sygnał z czujnika G2. Czujnik G62 i G2 są w jednej obudowie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Czy może powodować, że w 49 kanale na climatronicu temp ciągle -10 w
    Jaka jest teraz gdy jest dobrze tj. nie ma błędu czujnika temperatury?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    W sekcji ABS pokazywało błąd modułu silnika, czy to chodzi o ten nasz sterownik ?
    Tak

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    I w końcu czy to on może powodować, że wentylator się włącza już przy 80 stopniach oraz nie wyłączanie się wentylatora po zgaszeniu auta ?
    To ten sterownik steruje biegami wentylatorów.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Czy to jest moduł silnika?
    Tak. Zabezpieczony metalową osłona z fabrycznie zerwanymi łebkami śrub.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek0412 Pokaż post
    Odkręciłem ponownie czujnik temperatury przy silniku i wpiąłem ponownie i znów jest okey
    Nie pokazuje błędów, praca silnika się ustabilizowała i wentylatory się wyłączają po zgaszeniu.
    Moduł ABS już nie sypie błędem komunikacji magistrali CAN?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #740

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Było okey i nie jest okey i tak cały czas, raz nie wywala błędów i wentylatory się wyłączają, silnik pracuje ok dziś znów jest inaczej.
    Podmienię czujnik temperatury na inny nowy, tym razem innej firmy i zobaczę. Naprawdę chciałbym tern moduł silnika potraktować jako ostateczność.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    A nie pisałeś, że ktoś ci zepsuł te elementy na liczniku? Na licznik idzie sygnał z czujnika G2. Czujnik G62 i G2 są w jednej obudowie.
    Tak myślę, bo silniczki przestały chodzić po tym jak dostałem licznik, ale może się to akurat zbiegło. Jak wejdę w vagu na wskaźniki to pokazuje brak połączenia. Przy sprawdzaniu kontrolek na liczniku wskazówki się nie podnoszą.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Jaka jest teraz gdy jest dobrze tj. nie ma błędu czujnika temperatury?
    Też pokazywało -10 tam i tak jest cały czas

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Moduł ABS już nie sypie błędem komunikacji magistrali CAN?
    "Jak jest ok" to nie pokazuje tego błędu

    Ogólnie gdy " jest wszystko ok" to temp na vagu dochodzi do ok. 80 stopni i tak trzyma w tych okolicach, a jak nie jest ok to pokazuje dosyć szybko 99 i na tym się kończy

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Tak. Zabezpieczony metalową osłona z fabrycznie zerwanymi łebkami śrub.
    Jeśli po wymianie czujnika temperatury na inny nowy będzie problem to zostawię to elektromechanikowi, nie będę tego ruszał bo jeszcze szkody narobię ;P

    Dziś przyszedł tester UPG, na szczęście jest cała, wskaźnik się nie zabarwił ani trochę, więc ta maź nie była od uszczelki.

    EDIT: No i ponownie wyjęcie czujnika oraz wtyczki i ponowne włożenie "załatwia problem"
    Tym razem spsikałem całą wtyczkę kontakt sprayem, choć wizualnie wygląda wzorowo.
    Pojeździmy zobaczymy. Póki co nie wymieniam czujnika na nowy bo chyba nie ma sensu, albo chodzi tu o połączenie we wtyczce, albo sterownik silnika. Przychodzi mi na myśl jeszcze czy uwalony termostat nie będzie wyrzucał takiego błędu.

    Grupa 131
    76,50 DegC
    109,50 DegC
    73,50 DegC
    0.00%

    Czy ten odczyt wskazuje na uwalony termostat ? Jeśli dobrze czytam to temp cieczy przy silniku to 76,5 a przy chłodnicy podobnie więc termostat już puszcza na duży obieg mimo, że temperatura jeszcze niska. Tak samo jest przy niższych temperaturach.
    Czy sterownik silnika mógłby w tym przypadku mieszać czy to jedynie rola termostatu ?
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 01-02-21 o 17:04

Strona 74 z 76 PierwszyPierwszy ... 24647273747576 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •