Strona 69 z 76 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 681 do 690 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #681
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    opór czujnika jest ok. 2000 ohm przy temperaturze otoczenia więc jest ok.
    Ale nie ma napięcia na styku 1 (5v), sprawdziłem czy nie ma przetarć wzdłuż kabli idących pod akumulatorem to nie zauważyłem , możliwe że jest przerwa w głównych liniach instalacji ale targanie wiązek nie ma sensu.
    Ale teraz czasami wentylator i chłodzenie pracuje prawidłowo widocznie coś nie łączy.

    oraz gdy wentylator włącza się przy 111st.

  2. #682
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Posprawdzaj przewody, styki i mocowanie do styków. Dostęp do wtyczek masz dobry. Lepszy od testu ciągłości będzie test obciążeniowy tj. podłączenie do tych przewodów przy odpiętych wszystkich wtyczkach do nich jakiegoś obciążenia jak lampka, silnik. Test ciągłości szczególnie przy obwodach o dużych prądach nie oddaje faktycznego stanu przy słabym styku itp. Przy teście obciążenia spadek napięcia jest zauważalny i daję znacznie większą pewność.
    Wrzucam procedurę diagnozy czujnika temperatury jakby kogoś interesowało

  3. #683
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    przy 111 stopniach stopień otwarcia termostatu (blok nr 3) jest 1,2% a maksymalnie 7,5% a podczas jazdy cały czas stoi na 0%, może przy bardzo dużym wniesieniu i prędkości podskoczy coś to termostat dobrze działa?
    Ogólnie wąż powrotu z chłodnicy jest gorący ale nie tak samo jak górny wąż.
    Oraz przy tej temperaturze przerwa trwa długo między włączaniem wentylatora nawet 2-4minuty albo więcej i włącza się na niecałe 10 sekund , niewiem czy to dobre.

  4. #684
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Tak ma być. Mały obieg płynu chłodzącego jest w przedziale 95-110°C. Duży obieg przy częściowym i pełnym obciążeniu silnika 85-95°C lub przy osiągnięciu temperatury powyżej 110°C.

  5. #685

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam, posiadam taki problem, mianowicie po włączeniu ogrzewania kręcą się 2 wentylatory nawet wtedy kiedy auto jest zimne (po całej nocy) a na zewnątrz są minusowe temperatury. Wydaje mi się, że tak być nie powinno a powyższy problem dodatkowo utrudnia nagrzanie się silnika do 90 stopni. Ktoś ma jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Czujniki pokazują odpowiednią temperaturę, klimatronik zwiększa też siłę nadmuchu dopiero jak auto złapie chociaż trochę temperatury.

  6. #686

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Włączone ECON brak klimy
    Wyłączone ECON klima włączona.
    Przy włączonej klimie oba wentylatory będą się kręcić.

  7. #687
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy audi a3 8l 1.6 apf ma sprzęgło wiskozowe w wentylatorze chłodnicy?

  8. #688

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Czyli będą się kręcić nawet przy niskich temperaturach? Nie ma tam jakiegoś czujnika który by to pilnował i załączał je tylko jak jest wysoka temperatura otoczenia?

  9. #689

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witajcie, pacjent A3 1,6 MPI 2004r. , problem z układem chłodzenia. Auto mam od niedawna, przejechałem kilkaset km. Po zakupie wymieniony termostat, bo silnik się nie dogrzewał, po wymianie problem znikł, silnik normalnie łapie temp. 90 st. Ale w pewnym momencie podczas jazdy włączyły się wentylatory chłodnicy na maksymalne obroty (mimo spokojnej równej jazdy i temp ok 0 st. na zewnątrz), po jakimś czasie włączyła się czerwona kontrolna chłodzenia (kuhmittel). Podjechałem do mechanika, podpiął komputer i wykazał błąd czujnika temperatury. Ruszyłem, to samo plus zaczęła rosnąć temperatura, doszło do 110 st to wyłączyłem silnik. Czujnik został wymieniony, ale dalej po ok 30 minutach jazdy włączają się wentylatory na maksymalne obroty (tryb awaryjny?), przy czym temperatura jest cały czas 90 st i nie pojawią się czerwona kontrolka (ale może trzeba by jechać dłużej). Do tego momentu wentylatory nie włączają się, po zgaszeniu silnika chwilę chodzą i wyłączają się normalnie. Niestety po wymianie czujnika temperatury nie był podłączony pod kompa, więc błędy nie były wykasowane (wcześniej nie dało się wykasować). Wydaje mi się, że przed wymianą termostatu nie było tego problemu, ale mogłem tego nie usłyszeć, za mało zrobiłem km.
    Auto po weekendzie idzie do mechanika, ale może macie jakieś pomysły co to może być? Kable, czujnik? Czy też nie skasowanie błędu może prowadzić do przechodzenia w tryb awaryjny? Same wentylatory wydają się być ok, ale pewności nie mam.
    Pozdrawiam i dzięki za ew. sugestie.

    EDIT. Komputer pokazuje błąd 0483 błąd podgrzewacz pomocniczy. Wszystkie nawiewy (ciepły oraz zimny plus climatronic działają poprawnie).
    Ostatnio edytowany przez DeGie - 03-02-20 o 11:41

  10. #690

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Miałem problem z nieuruchamiającymi się wentylatorami, zagłębiając się w odpowiednie tematy zacząłem walkę z wiatrakami od wymiany obudowy termostatu w którym znajduje się czujnik (miałem tam wyciek od strony bloku silnika), wymiana termostatu wraz z czujnikiem, wymieniłem też termowłącznik wentylatora w chłodnicy i sam wentylator chłodnicy który nie odpalał po podłączeniu na krótko. Nic to nie dało - oba wentylatory ani drgnęły, podejrzewałem, że może być problem z przekaźnikiem wentylatora. Przeszukałem forum dokładnie i zbaraniałem bo ni cholery nie było tego przekaźnika tam gdzie podpowiadali koledzy na forum(pod kierownicą) Okazało się że w mojej wersji A3 8l 1.6 benzyna 2002 polift nie było przekaźnika wentylatorów. Funkcję tę pełni moduł sterowniczy pod akumulatorem. Zdecydowałem się na oddanie auta do elektryka okazało się, że w moim aucie brakowało czujnika ciśnienia klimatyzacji i przez to nie kręciły wentylatory ani nie działała klima. Aktualnie przy włączonym climatroniku kręcą się oba wentylatory ciekawy jestem tylko czy podczas upałów wentylator chłodnicy będzie działał jak należy. Przy jakiej temperaturze powinien załączać się ten wentylator?

Strona 69 z 76 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •