Strona 72 z 76 PierwszyPierwszy ... 22627071727374 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 711 do 720 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #711
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Prawidłowo będzie działał tylko ze sterownikiem L. Miałeś właśnie wpisany inny kod silnika i tym się sugerowałem. Dobrze, że koszt był niewielki.

    Błąd 18070 - "Sterowanie wentylatorem chłodnicy 2 - zwarcie z masą" występuję tylko w tych sterownikach z elektronicznie sterowanym termostatem.

    Stawała im temperatura, bo przy tego rodzaju błędzie drugiego biegu wentylatora termostat jest wysterowany na maksymalną moc otwarcia w celach bezpieczeństwa przed przegrzaniem.

    Podmień znowu na ten twój stary sterownik, bo może jest sprawny. Na pewno masz coś z dużym wentylatorem V7, bo jak jeden działa to i drugi powinien. Skasuj błędy, sprawdź wtedy test elementów wykonawczych wentylatorów. Pierw załączy się pierwszy bieg w pięciu cyklach a potem drugi bieg w interwałach 5 sekundowych.

    Może być tak, że sterownik był sprawny a któryś z dwóch czujników temperatury G62 (przy termostacie) lub G83 (przy wyjściu z chłodnicy) zakłamuję odczyt bądź jest niesprawny. Oczywiście wykluczając już wentylator.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  3. #712

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Wsadziłem z powrotem swój sterownik L.
    Skasowałem błędy, zrobiłem jakieś 15km.
    Zczytałem błędy ponownie i ten błąd 18070 już nie wyskoczył, natomiast jest tak jak było więc wentylator pracuje jakieś 10 min po wyłączeniu silnika.
    Zrobiłem również test wykonawczy wentylatora na tym sterowniku i również nie załączył się duży wiatrak.
    Grzałem go też dosyć długo tak aby złapał temperaturę, również nie załączył.

    Czujnik temperatury przy silniku wymieniałem jakoś tydzień temu, taki zielony.
    Stary aż grzechotał.

    Pozostałe błędy jakie pokazał diagnosta:
    16935 Włacznik/czujnik cisnienia ukladu wspomagania Sygnał poza zakresem
    16555 Mieszanka za uboga (Blok 1)
    16500 Temperatura cieczy chłodzacej silnika (G62) Sygnał poza zakresem


    Dzisiaj zamówiłem Sterownik L taki jak mój, nówkę sztukę oryginał.
    Spodziewam się, że naprawi on problem nie wyłączania się wiatraków (a właściwie teraz jednak wiatraka), natomiast myślę, że duży wiatrak może być sam w sobie uszkodzony, bo tak to chyba testem wykonawczym dałoby się nim zasterować, chyba, że sygnał przechodzi jakoś przez sterownik.

    EDIT: Właśnie spostrzegłem to
    Tylko nie mówcie, że mi UPG wypaliło, jestem przerażony


  4. #713
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Trochę pochopnie z tym sterownikiem.
    Masz błąd czujnika temperatury i przez niego może się załączać wentylator. Jaką masz temperaturę w grupie 130 w blokach 1, 2?
    Wentylatory są połączone równolegle więc powinny chodzić dwa równocześnie.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  6. #714

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Grupa 130
    30.00 DegC
    10.50 DegC
    0.00%
    Syst. OK

    To moj drugi dzien z tym urzadzeniem, jesli cos pomylilem to przepraszam.

  7. #715
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Mogłem ci jednak napisać żebyś podał w tym przypadku wskazania z grupy 132. Wtedy będzie widać czy komputer steruje wentylatorem.
    Najpierw podaj grupy od razu po włączeniu zapłonu (skoro załączają się wentylatory) a potem rozgrzej go do normalnej temperatury eksploatacyjnej i też podaj wtedy wskazania.
    Jeśli temperatura stoi cały czas na 30,0°C (z tego co widzę tak jest) to czujnik ma przerwę w ciągłości bądź zwarcie.

    Druga sprawa to czy będziesz wymieniał czujnik ciśnienia od systemu wspomagania?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  9. #716

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Na zaplonie na zimnymn silniku, pracuje wentylator:
    Grupa 132
    30.00 DegC
    0.00 DegC
    0.00 v
    100111

    Jutro go zagrzeje i zedytuje post.

    Tak chcialbym wymienic czujnik wspomagania

  10. #717
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Czyli to sterownik silnika załącza wentylator przez błąd w układzie w tym wypadku czujnika temperatury silnika G62. Jeśli nie samego czujnika, bo pisałeś, że wymieniałeś (co nie znaczy oczywiście, że nie trzeba go sprawdzić) to okablowania do sterownika.
    Włączanie wentylatorów nie jest fanaberią sterownika wentylatorów.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  11. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  12. #718

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    No to tak, dzisiaj go nagrzałem i oto wynik:

    Grupa 132
    30.00 DegC
    57.00 DegC
    5.10 v
    100111


    Jeszcze 10min grzania:

    Grupa 132
    30.00 DegC
    28.00 DegC
    5.10 v
    100111

    Jeszcze nie otrzymałem nowej L-ki więc postanowiłem podmienić na K którą kupiłem na szrocie (w tej wentylator wyłącza się prawidłowo)
    Zczytałem błedy na ciepłym jeszcze silniku:

    Grupa 132
    46.50 DegC
    0.00 DegC
    5.10 v
    000000

    Po przejechaniu krótkiego dystansu:

    Grupa 132
    63.00 DegC
    4.00 DegC
    5.10 v
    000001

    W tym miejscu zczytałem błędy i pokazywało błąd tak jak wtedy na K - sterowanie 2 wentylatora- niski sygnał
    Nic jeszcze nie było o błędzie czujnika temperatury. 10min auto odpoczeło, zrobiłem jakieś 3km i odczyt ponownie

    Grupa 132
    30.00 DegC
    59.00 DegC
    5.10 v
    100111

    Odczyt błędów i jednak pojawił się ponownie: 16500 Temperatura cieczy chłodzacej silnika (G62) Sygnał poza zakresem

    Wróciłem do garażu i grzałem auto jeszcze przez 30min

    Grupa 132
    76.50 DegC
    5.00 DegC
    5.10 v
    000011

    i jeszcze grzałem...

    Grupa 132
    78.00 DegC
    7.00 DegC
    5.10 v
    000011

    Maks temp do jakiej mogłem zagrzać silnik to 81 stopni. Zgasiłem:

    Grupa 132
    79.50 DegC
    0.00 DegC
    0.00 v
    000001

    Jakieś pół roku temu, jak pojechałem do mechanika aby mi wymienił czujnik temperatury to po podłączeniu do kompa stwierdził, że na pewno czujnik jest dobry, za problem się nawet nie zabierał i powiedział tylko, że nie mógł auta dogrzać. I tak teraz dopiero znalazłem chwilę by wrócić do tego problemu. Powtórzę się, że jak wymieniałem ostatnio czujnik to cały aż grzechotał Takich to mechaników trafiam...

    Zapomniałem dodać, że licznik mam uszkodzony (jakiś świetny serwisant po wymianie LCD w liczniku uszkodził mi pomiary paliwa i temperatury, btw jeśli ktoś chciałby się podjąc naprawy to proszę pisać PW) więc nie jestem w stanie na biężaco kontrolować temperatury. Gdzieś wyczytałem, że na climatronicu na kanale 49 można odczytać temperaturę ale tam mi zawsze pokazuje 49 (o_0)


    Również czasem w trakcie jazdy zapali sie kontrolka EPC i teraz mi trochę auto poszarpuję, ale to chyba już inna kwestia, myślę, że cewka zapłonowa.
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 28-01-21 o 18:13 Powód: Dodanie kodów binarnych

  13. #719
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Musisz sprawdzić ten czujnik temperatury, bo nic ci nie da nowy sterownik wentylatorów. Odepnij wtyczkę i zmierz rezystancję między stykami C i D.


    Dla temperatur

    • 0°C = 5k-6,5kOhm

    • 10°C = 3,5k-4,5kOhm

    • 20°C = 2,25k-3kOhm

    • 30°C = 1,5k-2,0kOhm



    Jeśli będzie w porządku to sprawdzić musisz ciągłość przewodów od wtyczki czujnika do wtyczki sterownika silnika.

    Mogłeś podawać też wskazanie 4 grupy, te wartości binarne, bo to są wskazania sterowania pracy wentylatorów. W tym przypadku i tak muszą być sterowane, bo jest błąd w układzie. Jak nie drugiego biegu wentylatorów na K to potem G62 na K i L.
    A że temperatura jakoś rośnie z czasem to jest to już tylko charakterystyka zastępcza sterownika. Nawet jakby wtyczka od czujnika była odpięta to w Simosie taki jest model przy usterce czujnika temperatury.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  14. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    tomek0412 (29-01-21)

  15. #720

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Zedytowałem post o wartości binarne, idę sprawdzić tę wtyczkę od czujnika temperatury.

    Drugi bieg małego wentylatora się załącza jak coś , duży wiatrak w ogóle nie pracuje.

    Jeśli sterownik okaże się ok to odsprzedam, nie ma problemu, nie kosztowała majątku ale dziwne, że na K się wyłączają po zgaszeniu.
    Ciekawe jak będzie na nowej L, jutro powinna do mnie dotrzeć to podmienię też.
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 28-01-21 o 18:18

Strona 72 z 76 PierwszyPierwszy ... 22627071727374 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •