Strona 66 z 76 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 651 do 660 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #651
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy da się ustawić włączanie wentylatora przy np.70stopni?

  2. #652
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wentylator włącza się przy 108 stopni dopiero jak się zagrzeje chłodnica na full i czekałem kilkanaście minut od temperatury ok 100stopni , wymieniłem czujnik na dole chłodnicy febi i wyskoczył mi błąd g83 , skasowałem go i się nie pojawia. Grzanie było robione na postoju bez obciążania.

  3. #653

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Siema,

    zastanawiam jak się działaj wentylatory w a3 8l. Po włączeniu klimatyzacji kręcił się tylko mały wentylator, drugi ani drgnął, temperatura na zegarze w samochodzie wskazywała 90°. Nie mam problemów z przegrzewaniem się silnika, ale zastanawiam się czy na pewno jest okej, że kręci się tylko mały wentylator. Poza tym jaki jest próg włączenia drugiego wentylatora?

  4. #654

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szprotawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, dzisiaj pojawił się taki oto pisk gdy samochód się już nagrzał , co to może być ?
    Dodam jeszcze, że wentylator jest delikatnie mokry. (nie jest to olej)
    Film ma przedstawiać tylko dźwięk.

  5. #655

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ars1m Pokaż post
    Siema,

    zastanawiam jak się działaj wentylatory w a3 8l. Po włączeniu klimatyzacji kręcił się tylko mały wentylator, drugi ani drgnął, temperatura na zegarze w samochodzie wskazywała 90°. Nie mam problemów z przegrzewaniem się silnika, ale zastanawiam się czy na pewno jest okej, że kręci się tylko mały wentylator. Poza tym jaki jest próg włączenia drugiego wentylatora?
    jeżeli włączasz klimatyzację poniżej 5 st C to wentylator i sprężarka się nie załączy, bo z automatu się wgl sprężarka się wyłączy. u mnie był taki problem z wentylatorem że 1 bieg się nie załączał a drugi już tak. Wymieniłem na zamiennik szczerzę to nie polecam zamienników bo non stop przepala bezpiecznik na aku. W tym wentylatorze jest taki plastik nie mam zdjęcia go ale silnik jest sprawny(w moim przypadku był dobry ) to ten plastik został przetopiony.(miałem problem z licznikiem i non stop się kręciły wentylatory)

  6. #656

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam mam pytanie, auto (Audi a3 8l 1.8t AUM 150Km ) Auto stoi na zewnątrz rano po nocy wsiadam do samochodu, przekręcam kluczyk i włączam ogrzewanie 23stopnie i w chwili włączenia włączają się wentylatory, od razu na zimnym silniki, nie pracują z pełna mocą, ale się obracają dość mocno, wystarczy wyłączyć ogrzewanie OFF i wentylatory się wyłączają, taka sytuacja cały czas, czy na zegarach 90stopni obojętnie kiedy, czy tak jest normalnie? Auto dość długo łapie 90topni mogę coś wagiem sprawdzić jeśli coś nie tak ?
    proszę o pomoc

  7. #657

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Już kilka razy miałem taką sytuację że po zgaszeniu samochodu wentylator kręci się na wysokich obrotach - nawet w zimie.
    Na desce rozdzielczej pokazuje 90 stopni. Oczekując jakiś czas wentylator się nie wyłącza.
    Aby go wyłączyć odpalam samochód i ponownie go gaszę - wtedy wentylator się wyłącza.

    Na vagu nie ma żadnego błędu.

    Co to może być ?

    TAPATALK

  8. #658

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam, mam problem z moją audi a mianowicie za każdym razem po zgaszeniu auta włączają się obydwa wyntylatory i chodzą dobre kilka minut. Żeby je wyłączyć muszę wyjąć bezpiecznik na akumulatorze, nic innego nie pomaga. Wymieniłem już sterownik wentylatorów po aku i nic to nie dało. Dodam jeszcze że pracują poprawnie, włączają się gdy auto się grzeje. Zauważyłem również brak wtyczki na przewodzie między termostatem i chłodnica, czy to może być przyczyną tego?

  9. #659

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    witam wszystkich, mam problem ze swoja audi a3 8l 2003r 1.9 tdi a mianowicie auto mi sie grzeje, temperatura dochodzi do 115 stopni, czasem trochę spadnie do 98 i tak się waha od 98 do 115 nie mam pojęcia o co możne chodzić, niedawno założyłem nowy wiatrak bo stary był uszkodzony a problem dalej jest, gdy włączę klimę kręcą się oba ale jak wyłączę to na liczniku temp 100stopni na klimatroniku 115 a wiatraki sie nie załączają, otwieram maskę a tam ani mały ani duzy się nie kreci ,ogrzewanie działa wiec pompa wody raczej sprawna wentylatory na krotko sprawdzane 1 i 2 bieg i przy klimie działają wiec tez z nimi ok, wyczytałem ze może byc wina bezpiecznika ale czy gdyby byl problem z bezpiecznikiem to działały by wiatraki gdy włączam klimatyzacje? dodam jeszcze ze temperatura szybciej rośnie podczas przyspieszania jak jadę spokojnie to utrzymuje sie w granicach 100 stopni co i tak wydaje mi sie za duzo

  10. #660
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A czujnik temp. od wentylatorów sprawny? Zdejmij kostkę od tego czujnika od wentylatorów na chłodnicy wtedy powinny się załączyć.
    Klima załącza wentylatory innym obwodem. A podłączałeś VAG-a co pokazuje w blokach pomiarowych?

Strona 66 z 76 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •