Strona 64 z 76 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 631 do 640 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #631

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 699 Pokaż post
    Sorry jednak się myliłem wentylatory z rana nie włączają się dopiero jak osiągną temperaturę to się włączą.
    Nawet jak na zimnym walczysz klime to się nie włączają ? Ja kiedyś patrzyłem to się na zimnym włączaly u mnie

  2. #632
    Wujek97's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam. Posiadam Audi A3 1.6 SR z 1999r. Mam problem z wentylatorami. Mianowicie one cały czas chodzą, przez co silnik nie może się zagrzać. Wymienilem oba czujniki temperatury ( na chlodnicy i na wężu). Przed wymianą chodzily one tuż po odpaleniu auta. Po wymianie wspomnianych czujnikow temperatura szła do 75 stopni i właczaly sie wentylatory, temperatura spadla i wentylatory sie wyłączały. Najlepsze jest to, że tak sie dzieje tylko w przypadku postoju. W trakcie jazdy temperatura wogole nie rusza się z 60 stopni. Po zgaszeniu auta zawsze się włączają. Wystarczy nawet właczyc zapłon po czym od razu go wyłaczyc a wentylatory i tak sie załaczą.

    Po wymianie wspomnianych czujnikow wszystko chodzilo prawidlowo z tym ze temperatura szla do 75 a nie do 90 stopni. Po jednym dniu sytuacja znowu wrocila do poczatkowej (przed wymiana). Nie mam pojecia o co chodzi. Czy gdzies jest zwarcie, czy termostat szaleje ? Czekam na jakieś odpowiedzi . Pozdrawiam.

  3. #633
    siwy170's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wodzisław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wujek97 Pokaż post
    Witam. Posiadam Audi A3 1.6 SR z 1999r. Mam problem z wentylatorami. Mianowicie one cały czas chodzą, przez co silnik nie może się zagrzać. Wymienilem oba czujniki temperatury ( na chlodnicy i na wężu). Przed wymianą chodzily one tuż po odpaleniu auta. Po wymianie wspomnianych czujnikow temperatura szła do 75 stopni i właczaly sie wentylatory, temperatura spadla i wentylatory sie wyłączały. Najlepsze jest to, że tak sie dzieje tylko w przypadku postoju. W trakcie jazdy temperatura wogole nie rusza się z 60 stopni. Po zgaszeniu auta zawsze się włączają. Wystarczy nawet właczyc zapłon po czym od razu go wyłaczyc a wentylatory i tak sie załaczą.

    Po wymianie wspomnianych czujnikow wszystko chodzilo prawidlowo z tym ze temperatura szla do 75 a nie do 90 stopni. Po jednym dniu sytuacja znowu wrocila do poczatkowej (przed wymiana). Nie mam pojecia o co chodzi. Czy gdzies jest zwarcie, czy termostat szaleje ? Czekam na jakieś odpowiedzi . Pozdrawiam.
    u mnie też wentylatory chodziły cały czas. wymiana sterownika i czujników nic nie dała. Jest to awaryjne działanie bo termostat do wymiany... w AVU niestety drogi, ale po wymianie wszystko wróciło do normy wymiana samemu około 1 h
    Siwe A3

  4. #634

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Miałem podobny problem i okazało się, że zwarcie było w tej skrzyneczce z bezpiecznikami kolo akumlatora. Sprawdz sobie ją, ja miałem taki problem ze sie raz wlaczaly a raz nie, przez przypadek jak siedzialem nad tym z otwarta maska kumpel butelka zaczal stukac o ta skrzyneczke i okazalo sie ze tam byl problem

  5. #635

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    a
    Auto
    a3 8l 97r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, mam problem z wentylatorami chłodnicy i klimatyzacji, nie działa żaden, temperatura rośnie powyżej 90 stopni tylko gdy stoje w korku, ostatnio w korku temperatura doszła 110 stopni, gdy jadę temperatura nie rusza się z 90 stopni.
    przypalona była skrzynka przy akumulatorze od bezpiecznika wentylatorów, wyczyściłem wszystkie styki ale dalej oba wiatraki się nie uruchamiają.
    Ostatnio edytowany przez Mistrzu90 - 15-04-18 o 18:05

  6. #636
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sprawdź je na krótko dając napięcie z akumulatora na ich wtyczki

  7. #637
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja troche z innej beczki bo odpowiedzi na pytanie nie znalazłem a okazało sie że mój wentylator chłodnicy warczy, trze i piszczy jak się włącza... Czy w moim bolidzie wymienie wentylator chłodnicy (ten od strony kierowcy) bez demontażu całego przedniego pasa wraz z chłodnicami? Zaglądałem pod maske ale szczerze powiedziawszy nie mam pomysłu jak się do tego zabrać :/

    No i jeszcze pytanie, czy macie doświadczenia z nowymi zamiennikami wentylatorów? Jakaś konkretna firma polecana czy bez większej różnicy?

  8. #638

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    Ja troche z innej beczki bo odpowiedzi na pytanie nie znalazłem a okazało sie że mój wentylator chłodnicy warczy, trze i piszczy jak się włącza... Czy w moim bolidzie wymienie wentylator chłodnicy (ten od strony kierowcy) bez demontażu całego przedniego pasa wraz z chłodnicami? Zaglądałem pod maske ale szczerze powiedziawszy nie mam pomysłu jak się do tego zabrać :/

    No i jeszcze pytanie, czy macie doświadczenia z nowymi zamiennikami wentylatorów? Jakaś konkretna firma polecana czy bez większej różnicy?
    Szczerze można wymienić bez zdejmowania przedniego zderzaka bo rok temu znajomy wymieniał mi wentylator i nie ściągał nic, owszem zamiennik został wstawiony koszt 200zł ale wolałbym poszukać używki orginał bo jednak jest trochę rużnicy w pracy jak i w działaniu, u mnie jak się załączy wentylator to na kierownicy czuć jego pracę a przy starym orginale nie było aż tak czuć. Nie pamętam jakiej firmy został dany wentylator, musiałbym sprawdzić.A tak na marginesie całkowicie ci się spalił silnik wentylatora czy tylko działa 1bieg a drugi ci się nie uruchomi?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mistrzu90 Pokaż post
    Witam, mam problem z wentylatorami chłodnicy i klimatyzacji, nie działa żaden, temperatura rośnie powyżej 90 stopni tylko gdy stoje w korku, ostatnio w korku temperatura doszła 110 stopni, gdy jadę temperatura nie rusza się z 90 stopni.
    przypalona była skrzynka przy akumulatorze od bezpiecznika wentylatorów, wyczyściłem wszystkie styki ale dalej oba wiatraki się nie uruchamiają.
    Z tego co napisałeś to mogą być trzy opcje albo uszkodzony całkowicie wentylator albo sterownik wentylatora albo jak napisałeś
    przypalona była skrzynka przy akumulatorze od bezpiecznika wentylatorów
    może być też przyczyną wymiana i sprawdzenie czy działa.

  9. #639
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 699 Pokaż post
    Szczerze można wymienić bez zdejmowania przedniego zderzaka bo rok temu znajomy wymieniał mi wentylator i nie ściągał nic, owszem zamiennik został wstawiony koszt 200zł ale wolałbym poszukać używki orginał bo jednak jest trochę rużnicy w pracy jak i w działaniu, u mnie jak się załączy wentylator to na kierownicy czuć jego pracę a przy starym orginale nie było aż tak czuć. Nie pamętam jakiej firmy został dany wentylator, musiałbym sprawdzić.A tak na marginesie całkowicie ci się spalił silnik wentylatora czy tylko działa 1bieg a drugi ci się nie uruchomi?
    Kurcze a nie wiesz czy wyciągnął go górą czy dołem i co ewentualnie demontował? Czy odpinał górny wąż chłodnicy itp?

    U mnie wentylator działa generalnie, ale cholernie hałasuje i piszczy więc chce go wymienic zanim zdechnie i zagtuje mi sie auto... Czy działają oba biegi czy tylko jeden to szczerze powiedziawszy nie jestem w stanie stwierdzić.

    Z tymi drganiami w Twoim wentylatorze to powiem Ci ze spokojnie mogłes oddac dziada na gwarancji, przerabiałem ten temat w BMW kiedys jak kupiłem zamiennik firmy NRF i okazało sie ze nie jest wyważony, wymienili na nowy i było git

  10. #640
    deeze's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro 2002
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Ja swoje obydwa wentylatory zakupiłem z TYC, tak jak kolega ujął - może nie są najlepsze, głównie ze względu na ich wyważenie - przez co czuć delikatnie wibracje w momencie ich pracy, ale oryginał z ASO 2x to wydatek prawie 3.000 zł (LOL) więc mimo wszystko odpuścić lepiej. Mam swoje oryginalne, które chodzą, ale są już trochę wyrobione, nie wiem, może sprzedam komuś za jakiś grosz, ale raczej są one rozwiązaniem tymczasowym - to one spowodowały stopienie się gniazda bezpiecznika od wentylatorów przez zbyt duży pobór prądu.

Strona 64 z 76 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •