Strona 65 z 76 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 641 do 650 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #641
    WybaczMi Audi A3 8L's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie tez mam irytujacy problem z wentylatorem, ale z malym. Gdy zalacza sie do pomocy to czuc na trzesie samochodem. Trzeba kupic nowy czy da sie go jakos odratowac, przegladajac forum natknalem sie na temat w ktorym ktos mowil o jego naprawie

  2. #642

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid_szakal Pokaż post
    Kurcze a nie wiesz czy wyciągnął go górą czy dołem i co ewentualnie demontował? Czy odpinał górny wąż chłodnicy itp?

    U mnie wentylator działa generalnie, ale cholernie hałasuje i piszczy więc chce go wymienic zanim zdechnie i zagtuje mi sie auto... Czy działają oba biegi czy tylko jeden to szczerze powiedziawszy nie jestem w stanie stwierdzić.

    Z tymi drganiami w Twoim wentylatorze to powiem Ci ze spokojnie mogłes oddac dziada na gwarancji, przerabiałem ten temat w BMW kiedys jak kupiłem zamiennik firmy NRF i okazało sie ze nie jest wyważony, wymienili na nowy i było git
    Nie miałem nawet czasu na to aby wymienić bo akutar dwa dni później pojechałem za granicę i tak później się o tym zapomniało i się przywyczaiłem do tego ale mam ten wentylator orginalny tylko który działa ty;lko jest mały problem z nim bo w środku jest plastik który się przetopił przez to że jak miałem zepsute zegary non stop załączały się wentylatory nawet jak temperatura osągała 90 st czy nawet mniej. Przyjmę sam zepsuty silnik wentylatorów tylko żeby plastik nie był przepalony (stopipny).

  3. #643
    pekniety's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    @Dawid_szakal, Ja ostatnio wymieniałem sam wentylator chłodnicy, zrobisz to bez problemu od góry. Odkręcasz 3 nakrętki 10 i potem 2 górne śruby mocowania jak w filmiku:

    Kupiłem jakiś zamiennik 'vika' za 120pln, nie widzę różnicy w działaniu a mam przynajmniej gwarancję 2 letnią.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to pekniety For This Useful Post:

    Dawid_szakal (24-04-18),pawel332 (26-04-18)

  5. #644

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    dolny śląsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie taki diabeł straszny jak go malują , dzięki pekniety.

  6. #645
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz apropo wentylatorów w przedliftowych 8L Czy jak włączymy klime to one chodzą non stop czy np. powyzej jakiejś prędkosci auta (przykładowo 80km/h) wyłączają się ponieważ pęd powietrza jest w stanie skutecznie schłodzic układ klimatyzacji?

    Pytam bo spotkałem się z czymś takim w BMW i zastanawiam się czy tu nie jest podobnie moze

  7. #646
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam Panie i Panowie.

    I mnie dopadł problem z stojącymi wentylatorami. Pytanka na szybko właściwie.

    Zacząłem od podstawy, przeleciałem bezpieczniki wszystkie dobre. Robię Vagiem test wyjść i tu zaskoczenie już z VAGa wentylatory stoją a powinny przecież zacząć już się kręcić, więc idę dalej do czujnika termicznego. Zaglądam pod maskę patrząc od przodu auta biorę prawą stronę za cel i namierzam czujnik i pytanie
    Czy niemiecka głowa i myśl technologiczna w silnikach 1.6 (konkretnie na moim przykładzie oznaczenie AVU) postanowiła w chłodnicy dać czujnik jednakże dwu-pinowy? W golfie jak badaliśmy temat był wtyk 3-pinowy (co prawda diesel) ja zaś jak napisałem wcześniej posiadam dwupinowy, czy na podstawie odczytu z tego rozróżnia sobie 1 i 2 bieg wentylatora? I drugie pytanko, więc jak na krótko połącze pin 1 z drugim to teoretycznie na zapłonie wentylatory powinny zacząć się kręcić i tym samym potwierdzić walnięcie czujnika? Jeśli tak to czy z dwu pinowego wtyku powinny z automatu "wystrzelić" na pierwszy bieg? Czy jestem na tyle matoł, że jednak 3 pinowy włącznik termiczny gdzieś jednak się znajduję?

    Pozdrawiam

  8. #647

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam serdecznie,mam pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy tego większego -czym się różni wentylator z oznaczeniem 1J0959455F od tego z takim samym oznaczeniem z literą L na końcu,czym one się różnią prócz litery na końcu?można założyć ten z L zamiast F?

  9. #648

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Parker Pokaż post
    Witam serdecznie,mam pytanie odnośnie wentylatora chłodnicy tego większego -czym się różni wentylator z oznaczeniem 1J0959455F od tego z takim samym oznaczeniem z literą L na końcu,czym one się różnią prócz litery na końcu?można założyć ten z L zamiast F?
    ten z literą F jest do pojazdow z klimatyzacja ma 345mm srednicy i 250/60W (czyli ten wiekszy po lewej ), a ten z literą L na koncu to ten mniejszy po prawej, ten ktory jest dodatkowy- wlasnie, gdy uruchamia się klimatyzacja. ma 290mm -220/60W.

  10. #649
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam , jeździłem całe ciepłe lato i nigdy nie włączył się wentylator , termostat sprawny. Czy coś jest nie tak?

  11. #650
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    bezpiecznik?sterownik wentylatorów?

Strona 65 z 76 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •