Strona 76 z 76 PierwszyPierwszy ... 2666747576
Pokazane rezultaty 751 do 760 z 760

Temat: Wentylatory chłodnic

  1. #751

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    A daj spokój, masa zimnych lutów, najpierw padł jeden procek, później drugi w trakcie testów. Dobrze, że trafiłem na uczciwego gościa, powiedział, że nie opłaca się tego robić i w cenie naprawy dał mi licznik VDO od s3, przełożył tylko wyświetlacz od mojego jaegera i wyłączył immo.
    Tak teraz wygląda mój licznik:
    Teraz wszystko super pokazuje.

    Czyli co dolać glikolu tak jak napisałem? Jak się powinno odpowietrzać układ? Ja po prostu odkręciłem korek od płynu chłodniczego i zagrzałem silnik, czy to powinno wystarczyć ?

    Na starym przepuszczającym termostacie auto jest strasznie mułowate i poszarpuje.

    EDIT: Dolałem 1l koncentratu płynu chłodniczego i teraz jest ok. Chyba sprzedano mi w sklepie kiepskiej jakości płyn i dlatego gotowało.

    Grupa 131
    109,50 DegC
    109,50 DegC
    76.50 DegC
    0,00%

    Chyba w końcu jest wszystko dobrze z moim układem chłodzenia
    Ostatnio edytowany przez tomek0412 - 24-02-21 o 14:10

  2. #752

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,
    W audi a3 8l 1,8t występuje taki problem, że wentylatory przy chłodnicy, oba nie załączają się w ogóle.
    Samochód nagrzewa się tylko podczas jazdy w mieście, na trasie jest stała temperatura
    Co może być przyczyną?

  3. #753
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sprawdź bezpiecznik na puszce akumulatora(styki również) i podmień sterownik wentylatorów ale wpierw podłącz je bezpośrednio pod akumulator czy działają

  4. #754

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    1.6 APF Witam borykam się z błędem
    "18070 - Coolant Fan Control 2: Short to Ground

    P1662 - 35-00 -" wentylatory włączają się przy 80 stopniach a przy 70 wyłączają dodatkowo po wyłączeniu zapłonu kręcą się przez około 10 min wymianilem czujnik 2 pionowy w chłodnicy oraz 4pin w tej obudowie termostatu problem nie ustąpił

  5. #755
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  6. #756

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Testowane na 2 nowych sterownikach wentylatorów oraz wentyle nowe

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Grupa 130
    79/75/100%/system not ok
    Grupa 131
    79.5/75/100%/1100000

  7. #757

    Data dołączenia
    Jun 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Hej
    Nie załącza mi się wentylator przy włączonej klimie, sprężarka uruchamia się ale po krótkiej chwili na postoju się wyłącza.
    Przy szybszej jeździe sprężarka (i klima) działa (bez szału, ale coś chłodzi).

    Gdzie szukać rozwiązania problemu?

  8. #758

    Data dołączenia
    Jun 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cześć. W moim 1.8t 99r zatarł się całkowicie mały wentylator chłodnicy. Wymieniłem go i od tamtego momentu z autem zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Po włączeniu klimy mały wentylator się nie załącza. Klima chłodzi średnio, ale coś tam chłodzi. Duży wentylator potrafi pracować na 2 biegu bez powodu, po czym przeskakuje na 1 pieg. Auto się nie grzeje, a nawet wolniej się nagrzewa niż przed wymianą (jak się już nagrzeje to cały czas trzyma 90 stopni wg zegarów). Dodatkowo szyby przestały się zamykać i otwierać całkowicie po wciśnięciu przycisku (teraz trzeba przytrzymać). Ponadto potrafią skakać obroty silnika na obrotach jałowych o średnio 300-500rpm, a czasem silnik nawet gaśnie. Przygazowanie, wyłączenie/włączenie klimy czy zmniejszenie obciążenia na alternatorze nie pomaga. Bezpieczniki nad aku są w dobrym stanie. Dodam, że aku było odłączone podczas wymiany na jakąś godzinkę, dwie, a żaden check czy błąd na desce nie wyskakuje. Auto z klimą automatyczną. Problem z obrotami nie występuje zawsze, a jeszcze tego samego dnia przed wymianą auto pracowało dobrze.

  9. #759

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Mam problem z chodzącymi wentylatorami na pierwszym biegu, chodzą nawet po wyłączonym zapłonie. Dopiero po wyjęciu bezpiecznika przestają pracować. W tym samym czasie przestała działać klima. Sterownik od wentylatorów podmieniałem na nowy lecz bez powodzenia. Ktoś wie gdzie szukać problemu?

  10. #760

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid98 Pokaż post
    Witam. Mam problem z chodzącymi wentylatorami na pierwszym biegu, chodzą nawet po wyłączonym zapłonie. Dopiero po wyjęciu bezpiecznika przestają pracować. W tym samym czasie przestała działać klima. Sterownik od wentylatorów podmieniałem na nowy lecz bez powodzenia. Ktoś wie gdzie szukać problemu?
    Podłącz samochód pod VAG i sprawdź błędy. Możliwe że jakiś błąd od klimatyzacji powoduje, że wentylatory chodzą non stop. Ale możesz też sprawdzić temperatury na VAG lub temperaturę na klimatyzacji.

Strona 76 z 76 PierwszyPierwszy ... 2666747576

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •