Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: problem ze światłami

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Odswieżam.

    Mam ten sam problem,konkretnie na jakie zarowki mam wymienic stare?Chodzi mi o model i ew moc.

    Mam jeszcze problem z przełacznikiem swiateł drogowych,nie prawdopodobnie przełacznik mi nie styka,musze nim poruszac aby byly swiatła.Gdy najade na dziure znow sie traca,w pozycji gdy trzymam przełacznik(ciagne do siebie) swiatła swieca.Pytanie,czy da sie te styki naprawić czy trzeba nowy przełacznik?

    Pozdrawiam.

  2. #22
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zarowki
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...677#post288677
    i jeszcze jeden
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...wki#post615041
    manetke da sie rozebrac i wyczyscic powinno pomoc
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #23
    rafi5451's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam,
    Posiadam taki problem z moimi światłami przednimi. Jest to wersja z lampami przeciwmgłowymi z żarówkami h4 oraz h7. Gdy przełączam pokrętło od świateł w pozycji postojówek przy przekręconym kluczyku zapalają mi się również żarówki h4(mijania). Gdy przełączam w pozycji świateł mijania świecą się h7 i h4. Czy miał ktoś do czynienia z czymś takim?
    Ostatnio edytowany przez rafi5451 - 22-10-15 o 15:44

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Światła przeciwmgielne świecą ze światłami mijania

    Witam,

    Byłem zmuszony wymienić czujnik stopu w pedale bo nie działały mi światła stop, przez co musiałem zdjąć tą całą obudowę pod kierownicą w której jest włącznik świateł. Po założeniu obudowy stało mi się tak, że halogeny przeciwmgielne przednie świecą mi razem ze światłami mijania. Musiałem coś uszkodzić z tym włącznikiem światłem podczas zdejmowania/zakładania obudowy.

    Jak naprawić tą usterkę? Chwilowo poradziłem sobie tak, że wyjąłem bezpiecznik od przeciwmgielnych żeby mandatu nie dostać za nieuzasadnione używnie tych świateł.

    Dodam, że przycisk mogę wyciągnąć/pociągnąć do siebie dwa razy. Jedno wyciągnięcie powinno włączyć światła przeciwmgielne przednie, a drugie wyciągnięcie przycisku powinno włączyć świało przeciwmgielne tylne. Tymczasem tylne zapala się już po pierwszym wyciągnięciu przycisku.

  5. #25
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    włącznik podmieniałeś na inny?

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Nie, nie ruszałem go. Ale jak zdejmowałem całą obudowę pod kierownicą, w której jest m.in. włącznik świateł to bardzo mocno trzymała (chyba nigdy nie ściągana co było widać po śrubkach) i musiałem ją konkretnie szarpnąć aby wyszła, przez co mogłem coś uszkodzić.

    Generalnie pomimo możliwości pracy pokrętła na 3 poziomach (bazowy, jednokrotne wyciągnięcie, dwukrotnie wyciągnięcie) to mogę samo pokrętło, będące w pozycji bazowej wcisnąć jeszcze o jakie 0.5cm i przekręcić je w prawo też o 0.5cm ale coś blokuje dlaszy obrót i nie wystarcza to nawet na przekręcenie na postojówki.

  7. #27
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    wyjmij włącznik i go rozbierz
    https://www.a3-club.net/forum/showth...od%B6wietlenia

    może styki się zgrzały ale to zobaczysz
    to coś co blokuje Ci dalszy ruch to blokada/zatrzask aby wyjąć i zablokować włącznik(to normalne)
    jak coś to mam taki włącznik ale to na PW

  8. #28

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Słabe światła mijania

    Witam,

    Co może być powodem słabo świecących świateł mijania? Żarówki świeżo wymienione na h1 tungsram +90...
    Reflektory ori mam po regeneracji... wydaje mi się, że im dłużej jadę tym lepiej świecą...może to być kwestia akumulatora?
    Bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi w temacie!

    Pozdrawiam!

  9. #29
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lesnypatataj Pokaż post
    ...może to być kwestia akumulatora
    może ale sprawdziłbym również regulator napięcia na alternatorze(wytarte szczotki)

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dęblin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Błąd w działaniu świateł

    Witam serdecznie wszystkich, w samochodzie znajomej (Audi A3 z 1997 r. 1.9 tdi 3d, która kupiła jakieś 2 lata temu) bardzo dziwnie zachowują się światła mijania i drogowe. Nie jestem zawodowym elektrykiem, ale to co u niej się dzieje to ja tego w ogóle nie rozumiem. Wywalało błąd pompy ABS okazało się że silnik pompy padł, wymieniłem całą pompę i ABS ożył, i podczas jazdy próbnej zauważyłem że jakoś tak te światła dziwnie świecą podjechałem pod ścianę i pobawiłem się trochę manetkami i zauważyłem że to są jakieś jaja (pomijam fakt że jak dla mnie soczewka od strony osi jezdni jest od anglika tak wygląda poglądowo granica światło cienia \_ _/ , a powinna tak _/ _/). A mianowicie jeżeli włącznik świateł ustawię na I pozycję (światła pozycyjne) to włączają się światła mijania, jeżeli ustawię na II pozycję (światła mijania) to oprócz tego że świeca się światła mijania to mogę włączyć wycieraczki, spryskiwacze i podgrzewanie tylnej szyby i oczywiście zapłon wyłączony. Ponadto żeby włączyć światła drogowe trzeba cały czas trzymać manetkę pociągniętą, w ogóle nie załączają się przy "odpychaniu". Dodatkowo przy wyłączonym zapłonie nie działają lewe obrysówki tzn. jak manetka kierunkowskazów jest na dole (lewa obrysówka) to włączają się światła mijania, a jak włączę prawą obrysówkę to jest ok. Na początku myślałem że to może jakieś zwarcie we włączniku świateł dlatego przełożyłem z mojego Passata B5FL ale to nie pomogło, takie same cyrki się dzieją. Wygląda mi to że jakiś Pan "Kazio" coś dłubał i lekutko coś popierniczył. Rozebrałem osłony pod kierownicą i wszystko wygląda na oryginał, brak niepokojących połączeń, przewody są fabryczne, manetki od kierunków działają ok, od wycieraczek też. Zauważyłem jeszcze dziwną sztukaterię przy oświetleniu wnętrza tzn. samochód nie wykrywa otworzonych drzwi, mikrostryki w zamku działają ale lampka się nie zapala, odkręciłem lampkę a tak plątanina przewodów. oryginalna kostka (chyba trzy przewody) wpięta jest w inną kostkę a ta wpięta jest w jeszcze inna kostkę w lampce normalnie czeski film. W lampce jest całkiem inne wejście niż oryginalnie w instalacji. To samo jest w tylnej lampce w podsufitce inna jest kostka (taka malutka) a inna jest lampka. No takiego czegoś do jeszcze nie widziałem. Miał może ktoś w was taki przypadek ?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •