Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: AGN silnik przerywa przy 1500 obr

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny AGN silnik przerywa przy 1500 obr

    Witam,

    mam A3 1.8 AGN w gazie BRC. Silnik odpala normalnie bez problemów. Wrzucam 1. bieg i ruszam i jest jeszcze ok. Zmieniam na 2. bieg dodaje gazu i między 1500 a 2000 obr następuje przeskok (benzyna) lub szarpanie (gaz). Podobnie podczas przyśpieszania na 3. biegu. Powyżej 2500 obr silnik ciągnie już normalnie.
    Na biegu jałowym jest podobnie, ale wtedy następuje tylko wyczuwalny przeskok (może poprostu dlatego, że pod obciążeniem obroty wolniej rosną i łatwiej trafić w ten moment).
    Czy może mi ktoś pomóc? Co to może być lub co sprawdzić?
    Świece i przewody były wymieniane 4tys temu.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-20 o 04:22

  2. #2
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    podłączałeś pod Vaga? jak nie to od tego zacznij

  3. #3
    Marecki5's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi a3 :-)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wszystkie "zapalniczki gazowe" działają tak samo i dlatego jak się zamiesza prawdziwe paliwo z gazem to jest taki cyrk właśnie. Być może jest tak, że coś nie jest dobrze z podawaniem gazu i się dusi podczas przełączania bo jest to za wcześnie i benzyna jest jeszcze w silniku. Nie sadzę że to coś jest z Audi - raczej instalacja. Leć do gazownika niech staje na głowie bo audi jest dobre
    Pozdro...

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jestem prawie pewien, że to nie instalacja, bo szarpanie występuje na obu paliwach. Do tego wczoraj zauważyłem, że ta niedogodność potrafi się przesuwać, tzn. z 1500 obr na 2000 obr, albo w niżej.
    Po vagowaniu otrzymałem takie błędy, które nawet po skasowaniu wyskakują zaraz po odpaleniu silnika:

    01182

    17967

    16507

    Z tego co się zorientowałem są to problemy z przepustnicą i jej niewłaściwym położeniem. Przy tym wszystkim dopatrzyłem się też dziurawej odmy nad filtrem oleju. Teraz myślę uszczelnić odmę i wyczyścić przepustnicę. Nie wiem tylko czy konieczna jest w moim modelu (przepustnica sterowana linką, silnik AGN) adaptacja przepustnicy po jej czyszczeniu. Czytałem, że wystarczy troszkę pojeździć (ok. 80km) i powinna sama się ustawić. Prawda?
    Może jakieś inne sugeestie ktoś ma? bardzo proszę o pomoc

  5. #5
    rico1009's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    czesc tematow o AGNieszce i przerywaniu est dosc sporo...a w tych 4 zdaniach zawarles chyba juz wszystkie najwazniejsze info... czyli brudna przepustnica... dziurawa odma....to wszyskto sklada sie na zly sklad mieszanki.... polecam choc temat ten -> http://www.forum.a3-club.net/showthr...507#post592507

    tam juz pisalem mniej wiecej jak to wyglada.. test tez na forum opis zmiany odmy... wszystko poza trocha czasu i paroma zl niewymaga nic wiecej....

    co do adaptacji przepustki .... mozna albo pojezdzic... z tym ze u mnie to okolo 200-250 km i obroty wroca do normy, albo adaptacja Vag-iem.... takze na forum


    ogolnie najpierw uszczelnij dolot zeby powietrze zasysae bylo mierzone przez przeplywomierz a nie dostawalo sie na lewo.... pozniej przepustnica.... jesli nie przestanie szarpac to trzeba jeszcze raz zVagowac i szukac co wyskoczy..

    pozdrawiam i daj znac co zdzialales

  6. Podziękowania dla rico1009 za pomoc w problemie

    bary82 (21-05-10)

  7. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3 2.0T BPY
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ja mialem podobnie w poprzednim aucie... silnik potrafil sie jakos tak przydlawic na moment przy przyspieszaniu (nawet czasem stuk jakis bylo slychac).
    Odme wymienilem bo byla juz przegnita i spoko.

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    na obecną chwilę jestem po małej naprawie całej odmy. Miałem ogromne nieszczelności. Niestety powstałe uszkodzenia do skutek zaniedbań mechaników podczas zakładania instalacji gazowej.
    Narazie nie przejechałem dużo, ale wydaje się, że jest lepiej. Przynajmniej nie występuje narazie przeskok czy szarpnięcia.
    Przy okazji przeglądnąłem cały układ dolotowy i przepustnicę też koniecznie muszę przeczyścić. Jeżeli ktoś już to robił i może się podzielić własnymi wskazówkami to będę wdzięczny.

  9. #8
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam, panowie mam problem taki ze czasem mi auto podczas jazdy przerwie mi na okolo 2s i zaraz znow jedzie. Stalo mi teraz auto 3 dni bez jazdy w garazu padal deszcz i w nim napewno bylo bardzo wilgotno. i auto zaczynalo co jakis czas przerwac na re 2 s . Co to moze byc, bledow nie ma.

  10. #9
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    koledzy pomozcie co moze byc przyczyna przerywania auta na ok 1s raz na jakis czas? cewka? czy moze czujnik walu ? wogole jak sprawdzic czy dobrze daje sygnal czujnik walu?

  11. #10

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Pacjent A3 8L 1.8 AGN. Auto delikatnie ale odczuwalnie szarpie podczas przyspieszania przede wszystkim na pierwszym i drugim biegu. Brak instalacji gazowej. Od czego zacząć weryfikację? Pod VAG podpinałem. Żadnych błędów nie wyrzuciło.

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •