Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Audi Concert zacięła się kaseta adapter

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny Audi Concert zacięła się kaseta adapter

    Witam posiadam radio Audi Concert. Wczoraj chciałem podłączyć odtwarzacz mp3 poprzez adapter z kasetą zakończony jackiem. Kaseta weszła muzykę było słychać (ale cicho, inny problem to że potencjometr nie działa więc nie dało się podgłosić) jednak wyjść już nie chce przyciskiem do wyjmowania - słychać dźwięk jakby chciało ją wyjąć, później takie trzeszczenie i nic. Próbowałem tak kilka razy nie chciałem nic na siłę ruszać.
    Czy da się jakoś awaryjnie wyjąć kasetę - aby chociaż radia posłuchać?
    Ostatnio edytowany przez kuba0506 - 24-05-10 o 07:08

  2. #2
    bafloo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Da się - najlepiej wyjąć całe radio z konsoli i zdjąć górną osłonę. Od góry, za kasetą będziesz widział mechanizm podnoszenia kasety i musisz go manualnie palcem lekko podnieść lub przesunąć do przodu (w stronę panela). Kaseta powinna sama wyskoczyć. Jeśli masz wyjmaki do radia to jest 10 min pracy z ponownym podłączeniem radia

    Ważne: jeśli odepniesz kable od radia, po podłączeniu będziesz musiał ponownie wprowadzić kod.

    Jeśli chcesz, możesz próbować wyjąć lekko kasetę przez otwór jakimiś szczypcami, ale nic na siłę, bo możesz pogiąć elementy mechanizmu i później za każdym razem kaseta po włożeniu będzie zostawać w środku

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów, mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    W radiach blaupunkta concert/chorus z gałką na środku często uszkadza się mechanizm kasety, uszkodzeniu ulega kółko (pęka jego plastikowe mocowanie), które odpowiedzialne jest za wyrzucenie kasety. Przy próbie wyjęcia kasety kółko się odgina i nie dociska z odpowiednią siłą, słychać wtedy przeskakiwanie trybów.

    Kilka takich mechanizmów udało mi się naprawić. Trzeba dorobić metalowe mocowanie kółka.

    Jeśli zdecydujesz się na wymianę procesora odpowiedzialnego za regulację głośności, to naprawię też i mechanizm.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    o wlasnie panowie dzis mam identyczny problem z moja audi której jestem nowym posiadaczem .
    wlozylem kasete do napendu audi koncert jednak mam problem z jej wyjeciem
    prubowalem juz naciskac wszystkie przyciski na ruzne mozliwe sposoby jednak dalej niemam pojecia co zrobic by wyskoczyla.
    powieccie mi ktorym to guzikiem sie robi a jesli to niezadziala to widocznie spotkal mnie problem jak tutaj wymieniony
    pozdrawiam i zgory dziekuje za pomoc

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów, mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Wciskasz przewijanie w przód i w tył na raz.

  6. #6
    domino0910's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełmno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny audi chorus wywala kasety

    Cześć, kupiłem adapter kasety na jacka, i radio wywala mi tą kasete wgl nie próbuje jej czytać tylko zassa kasetę i wywala.
    A próbowałem na innym radiu i czyta normalnie...
    coś z radiem czy co ?

    Chętnie przyjadę na zlot w KUJAWSKO-POMORSKIM

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •