Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 77

Temat: Disel czy bena ;> ???

  1. #1

    Domyślny Disel czy bena ;> ???

    Na poczatek witam wsyztskich!
    Chce kupic A3 ale mam wielki dylemat miedzy dwoma silnikami mianowicie:
    -1.8T (150PS)
    -1.9TDi (90PS) + zalozylbym chip

    wazne jest spalanie wiem ze tdi pali bardzo malo, lecz ten benzyniak tez slyszalem i czytalem duzo ze pali calkiem malo! Chcialbym sie dowiedziec czy jest kolosalna roznica miedzy tymi dwoma silnikami jesli chodzi o power? Jak to sie przeklada na osiagniecia czy naparwde warto kupic benzynke??? Pomozcie mi w wyborze bo naprwde jesttem juz glupi kazdy na kazdym foruym gada inaczej itp.

    Pozdraiwam i czekam na pomoc

  2. #2
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    witamy

    na poczatek zapraszam do zapoznania sie z regulaminem http://www.a3-club.net/viewtopic.php?t=425 i do przywitania sie w odpowiednim do tego temacie http://a3-club.net/viewtopic.php?t=240

    co do porownania 1.8T (150) do 1.9TDi (90+chips) to 1.8T bedzie mialo lepsze osiagi ale i spalanie troszke wyzsze - ja jednak polecilbym Ci diesel'a skoro zwracasz uwage na spalanie, tylko lepiej byloby znalezc 110'tke chociaz jakby 90'tka byla w dobrym stanie to po wymianie wtryskiwaczy, turbiny i chipsie bedzie tak samo jezdzila jak 110+chips (czyli ok 140PS) a spalanie nadal pozostanie na niskim poziomie ok 6-8l/100km

    na temt 1.8T niech sie wypowiedza uzytkownicy ktorzy posiadaja taki silniczek u siebie

    ps. ile robisz km rocznie? oraz czy trasa/miasto?
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #3
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wszystko zalezy ile robisz rocznie km. Jesli jezdzisz duzo to bierz diesla a jezeli mykasz sobie od czasu do czasu po miescie to bierz 1.8t.

  4. #4

    Domyślny

    NIe wiem jeszcze ile bede robil km rocznie! No chcialbym miec kopyto w aucie wiadomo ale zeby tez utrzymanie jego nie bylo kosmiczne tylko jak slysze ze 1.8t pali w miescie do 10l na trasie 7 to jest w normie. Tylko interesuje mnie jaka jest duza roznica w osiagach TDi 90 +chip a do seri 150ps.

    Prosze mi powiedzcie ile pali ten 1.8T przy 140 - 160km/h ??

    [ Dodano: Sob 18 Lut, 2006 15:29 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dawid
    Wszystko zalezy ile robisz rocznie km. Jesli jezdzisz duzo to bierz diesla a jezeli mykasz sobie od czasu do czasu po miescie to bierz 1.8t.
    Rocznie nie bede robil nie wiadomo jakich km, na wczasy z laska dwa razyw roku to takie dluzsze wypady typu chorwacja a tak to miasto i okolica w odleglosci jakis 100km

  5. #5
    Bielkins's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    ? Przecież zastąpiona przez Euro!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mar_chomik
    Prosze mi powiedzcie ile pali ten 1.8T przy 140 - 160km/h ??
    Mi puki co czy miasto, czy trasa pali 10l
    Tylko że na trasie prędkości są spore 140-180km/h
    "Make friend with your fast"
    Mossberg i Taurus 357 Magnum, Miłości Dwie Moje

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Mam TDi 90KM + chip (za miesiac wtryski).teraz 120KM, jezdze tym autem juz 5 rok (poprzednio honda prelude 2,2 vtec, ta to miala kopyto) i jestem zadowolony.jezdzilem tez troche a3 1,8T i jezdzi to wyraznie lepiej od TDi 90KM. dawniej roznica w cenie ropa do benzyny byla 50-60gr wiec cena paliwa i spalanie mialo znaczenie. teraz ceny paliw sie zrownaly, TDI przy ciezkim bucie spali ci kolo 7l ,a 1,8T kolo 10 , jesli nie jezdzisz duzo to polecam beznzyne. inna sprawa, latwiej znalezc dobrze utrzymana 1,8T i z mniejszym przebiegiem.

  7. #7

    Domyślny

    czyli wnisokuje ze lepiej kupic benzynke 150ps. tym bardziej ze do niego tez mozna chipa wlozyc i jest jakies 180kucow A jezeli spalanie ronzi sie 3 litry to wydaje mi sie ze warto! Nie jest to kolosalna roznica! Moze powiesz cos jeszcze o tej 1.8T ???

    Ile CI teraz wyciaga tdi?
    A ile 1.8t?

  8. #8
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mar_chomik
    czyli wnisokuje ze lepiej kupic benzynke 150ps. tym bardziej ze do niego tez mozna chipa wlozyc i jest jakies 180kucow A jezeli spalanie ronzi sie 3 litry to wydaje mi sie ze warto! Nie jest to kolosalna roznica! Moze powiesz cos jeszcze o tej 1.8T ???

    Ile CI teraz wyciaga tdi?
    A ile 1.8t?
    tylko ze benzyna po chipsie juz wiecej spali - nie tak jak diesel ze przy ciezkiej nodze o 1l wiecej na 100km
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #9
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    wszytsko zalezne od km ...czy wiecej w roku zrobisz tym bardziej sie diesel oplaca

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Najlepiej policz sobie ile jestes w stanie wydac miesiecznie na paliwko i pozniej przelicz to sobie na km przyjmujac ze 1.8T chlapnie Ci 10l, i wtedy zobaczysz czy taka ilosc km bedziesz robil czy moze wieksza. Poza tym ktos tu pisal o spalaniu 7l w dieslu, no coz u mnie moze w te mrozy palil 7l teraz w 6 sie mieszcze i to jezdzac dynamicznie, nie lubie kapeluszniczej jazdy. Dodaj do tego fakt ze rope mozesz kupic taniej jak sie zakrecisz dobrze. Wiec np. mnie przejechanie 100km kosztuje maxymalnie 18zl. Ja bym wzial diesla ale na pewno nie 90KM, wez 110KM wloz chip i mocy Ci brakowac nie bedzie
    lukas3339
    AHF + H&R Inside

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •