Strona 21 z 54 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 201 do 210 z 539

Temat: Olej do skrzyni biegów

  1. #201
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Panie cosmo-pl znowu zaczynasz obrazac innych uzytkownikow i robisz zbedne zamieszanie.Masz "wielka wiedze" na temat olei to wlej jaki uwazasz za stosowny a nie publicznie wyklucasz sie.
    Twoje docinki sa nie na miejscu i nie bede tego tolerowal w dziale technicznym
    jednoczesnie prosze obu Panow tj xcdriver i cosmo-pl o wyjasnienie sobie niektorych rzeczy poprzez pw.

    cosmo-pl napisze to jeszcze raz: ludzi nie interesuja wzory,klasy,lepkosc itd.zadaj pytanie i chca konkretnej odpowiedzi jaki olej do jakiej skrzyni.
    Nie musisz tez non stop chwalic sie ze skonczyles studia.chcesz pomoc to napisz jaki olej bedzie najlepszy a nie robisz tu jakies wywody.
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #202

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jakiś czas temu wymieniłem olej w skrzyni na valvoline durablend 75W-90 (nie pamiętam jednak czy był to gl-4 czy gl-5) i okazało się, że efekt nie był dla mnie zadowalający. Biegi wchodziły niezbyt płynnie (po części to pewnie też wina trochę zużytego sprzęgła). Po przejechaniu ok 15000 km postanowiłem zalać ori. Mechanik jak to usłyszał to śmiał się i powiedział, że nawet jak by zalał mi olej silnikowy do skrzyni to i tak bym się nie zorientował. Po wymianie na ori okazało się, że jednak różnica jest odczuwalna. Biegi wchodzą płynnie, bardzo "miękko". Nie żałuję, że jednak zdecydowałem się na ponowną wymianę oleju w skrzyni.
    Dodano:
    A i jeszcze jedno. Do sześciobiegowej skrzyni wlałem 2 l oleju, tak poradzili mi w aso. Wg. ETKI wchodzi 2,3l ale to jest na suchą skrzynię.
    Ostatnio edytowany przez krzychp77 - 30-11-10 o 19:36 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #203
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Panie Prosto, znowu się do mnie bez sensu czepiasz. Temat jest taki jak go kreują użytkownicy, a nie jak się Tobie wydaje, że powinien być. Są w nim błędne i nie do końca precyzyjne informacje zawarte i tyle. To co chce wyjaśnić i co zrobię rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie olejów i tego jaki ma być zalany.

    Gdzie ja kogoś obrażam. Po raz kolejny zarzucasz mi coś co nie ma miejsca. Nie obchodzi mnie co i jak chcesz na tym forum robić, jeszcze raz powtarzam nie należy ono do Ciebie a do użytkowników. Prowadzimy z XC rozmowę, której efektem będzie bardzo dokładna wiedza (mam taki cel przynajmniej) jak Cię to nie interesuje, to ignoruj temat. Wiem, że kierownictwo mnie nie lubi i nawet jakby mnie ktoś obrażał, to powiedzą że to ja obrażam, na zasadzie ktoś pluje ale i tak będziecie twierdzić, iż jednak pada. Jeszcze raz powtarzam, nie potrzebna Ci wiedza z tematu, nie wtrącaj się. Kim ty jesteś, żeby oceniać co ludziom jest potrzebne, czego chcą słuchać-czytać, a czego nie chcą. Dałeś się już poznać od "dobrej" strony parę razy, nie tylko mi. Mam prośbę jak nie masz nic ciekawego do dodania, nie wtrącaj się. Nikt tu nikogo nie obraża.

    PROSTO - napiszę to też jeszcze raz: są błędy w tym temacie raz, dwa olej można jeden polecić i nie wdawać się w dyskusję i zamknąć temat, 3 nie da się tego zrobić chociażby na zamieszanie powstałe pomiędzy GL-4 a GL-5, które należy wyjaśnić, 4 nie czytaj tego i rób co chcesz jak nie masz nic do dodania, 5 nie zgadzam się ze stanowiskiem XCDRIVER i tym co pisze, uważam że nie do końca ma rację dlaczego mam tego nie napisać. Poziom wypowiedzi dostosowany do poziomu rozmówcy. Staram się ograniczyć ilość prywaty ale XC nie ma za dużo w temacie do powiedzenia, niż to co napisał, przepisał i popełnia błędy, do których mu się ciężko przyznać, po 6 jak ktoś chce prostej odpowiedzi, niech idzie do mechanika tam zawsze jest z bata Castrol i nie będzie miał problemów.

    aha PROSTO jak uważasz, że się mylę i że nie mam wiedzy w temacie, to dlaczego chociaż raz sensownie nie zaprzeczyłeś moim wywodom i dlaczego nie poddałeś mojej wiedzy w wątpliwość. Pisząc z przekąsem i biorąc w nawias "wielka wiedza" ty mnie obrażasz. Ale wiem żal d.. ściska, że tego nie wiesz i że się skończyło jakąś kiepską szkołę, nie? Co tu mają moje studia, czy coś innego. Działasz na zasadzie, przychodzi ktoś, coś mądrego zostawić, to mu dokopać, bo ja tego nie rozumiem.

    Zaglądnij sobie na zagraniczne fora (chociaż wątpię, że znasz angielski czy niemiecki w wystarczającym stopniu) i zobacz sobie ile tam jest wiedzy dużo bardziej zaawansowanej w temacie niż to ma miejsce na tym forum. Różnica jest taka, że w Polsce Polacy są już najmądrzejsi i nie potrzebują niczego więcej się dowiadywać, a znakomitym przykładem jesteś ty. Pozdrawiam i jeszcze raz mówię/proszę zostaw temat w spokoju jak nie masz nic do dodania. To samo tyczy się Tobie podobnych mądrali. Nie chcecie czytać, się dowiadywać nie dowiadujcie się i dołączcie do ligi leje motul, bo mi mówią, żeby lać, leję Castrol, bo mi mówią, żeby lać, pałuję samochód, bo mówią, żeby pałować. Mi to nie wystarcza i piszę dla tych ludzi, którym też to nie wystarcza. Nie adresuję wypowiedzi do Ciebie czy innych moderatorów.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 30-11-10 o 21:58

  4. #204
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    cosmo-pl ty chyba na rozdwojenie jaźni cierpisz, najpierw coś krytykujesz a później piszesz że sam tak robisz. Dałeś piękny cytat gdzie piszę że lepkie jest gęste w odczuciu organoleptycznym zwykłego człowieka. A ty dalej swoje . Opinie użytkowników cie nie obchodzą bo oni na pewno kłamią, książki też nie mogą być źródłem bo są stare, według ciebie to forum nie dorównuje twoim głębinom intelektualnym więc apeluje abyś dał sobie z nim spokój sam lub z pomocą. Wczytałeś się w linki które podałem a nie odkryłeś że Vag zmienia skład swoich olei modernizując je. A mimo to nie przeszedł na GL-5. Na jednym z tych wyśmiewanych przez ciebie forów facet z USA który pracuje w laboratorium robił testy wszystko jest na http://forums.tdiclub.com/ .
    I to ty zachowujesz się jak byś wszystkie rozumy pozjadał obrażając innych.
    Widać masz jakiś wewnętrzny problem przez który chcesz koniecznie skupiać uwagę wszystkich. Ale to forum nie jest od tego!
    Moim zdaniem wszystko zostało już dostatecznie wyjaśnione i nie mam zamiaru ani ochoty prowadzić polemiki z tobą bo jest to tylko jałowa gadka. Proponuje żebyś założył wyższą szkołę olejoznawstwa aby twój talent w tej dziedzinie się nie zmarnował...
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  5. #205

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiadomo jakie są ceny w ASO Audi, a jakie np. w ASO Skoda.
    W związku z tym mam do Was koledzy pytanie. Czy mogę kupić oryginalny olej GL-4 np w Skodzie gdyby okazało się, że jest w niższej cenie. Czy koncern VW jednak w jakiś sposób różnicuje oleje do poszczególnych marek swoich samochodów ze względu na różnice w konstrukcji skrzyń. Nie sądzę ale wole nie opierać się na domysłach.

  6. #206
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Śmiało bierz w Skodzie, wszystko jest to samo

  7. #207
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    XC to ja Ci pokażę całkiem inne testy od tych "Twoich" i pokażę Ci, że nie do końca tak wszystko dobrze zrozumiałeś i przede wszystkim, że wiedza w zakresie olejów zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Nie chcesz nie dyskutuj, nikt nie zmusza. Organoleptyka w przypadku olejów jest bez zasadna i bez zastosowania. Ja skrytykowałem podejście i branie jej pod uwagę w jakimkolwiek aspekcie, odnośnie olejów wszelkich - czytaj to nie jest argument w dyskusji, a jedynie błąd popełniony przez Ciebie. Forum, może też służyć poszerzaniu wiedzy. Nie chcesz, nie czytaj i nie poszerzaj. Do zrozumienia zagadnień związanych z przekładniami, smarowaniem, prawidłowym działaniem, uwierz mi nie wystarczy przeczytać tdiclub.com i ogłosić światu, że już się wszystko wie w temacie, bo zazwyczaj nie wie się nic i powiela tylko błędy, o których istnieniu nie ma się świadomości.

    Ja postaram się ograniczyć rozciągłość tematu i przekazać jak najmniej informacji, chociaż zdaję sobie sprawę, że i tak dla większości będzie sporo rzeczy niezrozumiałych.

    Część 1: Jak działa skrzynia biegów - podstawy



    Obrazek przedstawia zazębienie pierwszego biegu.
    engine - silnik
    layshaft - wał pośredni
    collar - kołnierz

    Na obrazku zielony wał przeniesienia napędu porusza wał pośredni czerwony, który z kolei przenosi ruch na biegi (niebieskie), które to przenoszą swoją energię na dyferencjał poprzez kołnierz i kolejny wał. Bieg po lewej stronie jest zazębiony ale nie używany. Kiedy kołnierz znajduje się pomiędzy biegami, wtedy mamy do czynienia z brakiem przeniesienia napędu, czyli zwyczajowo zwanym "luzem".

    Kilka informacji, dla niektórych nowych, a XC pokazuję tym samym, że jednak się trochę znam na przekładniach, w co wątpił:
    - przy braku odpowiedniego wysprzęglenia i zgrzytnięcie, nie słyszymy uderzających o siebie kół zębatych, jak wielu za pewne sądziło-sądzi a zęby kołnierza, który nie może się wpasować w dziury, w tychże kołach. Zgrzytanie zębów kół zębatych zakończyłoby się katastrofą.

    - skrzynia bez synchronizatorów, biegi zmieniane z "przegazówką" albo profesjonalnie z podwójnym wysprzęgleniem. Takie skrzynie można spotkać obecnie w autach wyścigowych.




    Obecnie stosowane skrzynie biegów 5 biegowe (ogólnie), posiadające 3 widelce do zmiany przełożeń oraz bieg wsteczny.

    Synchronizatory

    Zastosowanie - ułatwienie sobie życia związanego z problemem podwójnego wysprzęglania, które w codziennej jeździe, mogłoby być kłopotliwe.

    Zasada działania - bardzo prosta - synchronizator umożliwia dopasowanie się kołnierza do dziur w kołach zębatych, a przekaźnikiem energii jest w tym momencie tarcie. Kołnierz i koło zębate dopasowują swoje prędkości i wsuwają się na siebie idealnie. Zła praca synchronizatorów powoduje problemy z wrzuceniem biegów, ich wypadanie(wyskakiwanie przed zazębieniem dobrym), bądź zupełny brak możliwości prawidłowego wrzucenia biegu.

    Przed zazębieniem.

    Po zazębieniu


    I co xcdriver, kto tu nie wie jak działają synchronizatory co? Dlatego powiedziałem, że zaraz po zalaniu miałbym problemy i skrzynia nie działałaby prawidłowo. Dlatego zadałem Ci pytanie, czym to się objawia, bo myślałem, że dzieje się coś specyficznego czego jako teoretyk mogę nie wiedzieć. Logicznym też jest mój wywód o "ostrym traktowaniu synchronizatorów" bo im większa prędkość obrotowa, tym ciężej tym częściom się w siebie wpasować. Co wyśmiewając, potwierdziłeś po raz kolejny brak swojej własnej wiedzy. Jak widzisz GL-5 nie spowodował u mnie, pomimo większej ilości dodatków, złej pracy synchronizatorów ale żeby to wprawnie ocenić, to trzeba trochę książek przeczytać i trochę wiedzy zdobyć, a nie podpierać się wypowiedziami innych. Obalam, tym samym kolejną nieprawdę i mam nadzieję, że z tym faktem nie będziesz już głupio dyskutował.

    Prawdą jest natomiast, że synchronizatory są bardzo różne, a to co przedstawiłem odnosi, się do ogólnej zasady ich działania. Nie wszystkie auta muszą się tak zachowywać po przejściu, natomiast większość tzw modern cars, nie powinna reagować źle. Jest dokładnie tak jak podejrzewałem, że będzie to raczej dotyczyć wybranych przypadków, nie ogółu. Jeżeli chodzi o ten aspekt naszej dyskusji, to wyłoni się to w dalszej części, którą w miarę wolnego czasu będę dorzucał.

    (przy pomocy howstuffworks.com)
    CDN.

    aha rozdwojenie jaźni to poważna choroba psychiczna, która objawia się m. in., iż uważamy za pewnik i widzimy, rzeczy które nie istnieją w realnym świecie. Pozostawiam, bez dalszego indywidualnego komentarza, a jedynym komentarzem będą moje kolejne posty.

    ps. a piszę to po to bo nic mnie tak nie rozsierdza, jak brak wiedzy, kompetencji i przy okazji jeszcze chamstwa jakie zaserwowałeś pod moim adresem. Osobiście mam nadzieję, że wyniesiesz z tego jakąś nauczkę na przyszłość, żeby może jednak się w język ugryźć zanim zaczniesz kogoś posądzać o głupotę, samemu nie posiadając wiedzy w temacie. Olej to kluczowa rzecz, krew dla silnika i innych części, a tarcie to podstawa wszystkiego. Jak uważasz, że nie jest to ważne, to kolejny raz pokazujesz, że nie masz pojęcia o tym co się dzieje po przekręceniu kluczyka, a jedynie udajesz iż wiesz.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 01-12-10 o 11:48

  8. #208
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolega nam tu ładnie pokazał jak działa synchronizator widać miał braki w tej dziedzinie i postanowił je uzupełnić za co mu serdecznie dziękujemy... A tym czasem trzeba skorygować to co nasz forumowy "einstein" napisał. Zużycie synchronizatora przez brak smarowania odbyło by się natychmiast jednak dodatki typu GL-5 zawierają dużą ilość chemii która podczas pracy z racji wielu czynników (temp, ciśnienie itp.) w skrzyniach do tego nie przystosowanych reaguje chemicznie (koroduje) z chronionymi metalami niszcząc film ochronny. Tu macie źródło http://www.eng-tips.com/viewthread.c...=120197&page=1 jest po angielsku jak coś użyjcie tłumacza google jak C-P poniżej.

    C-P znalazł też nareszcie jakieś źródło wiedzy ale jak zwykle zapomniał doczytać http://auto.howstuffworks.com/under-...ions-last1.htm
    Tekst mówi że skrzyni sa budowane do pracy w bardzo specyficznym środowisku:
    "Część tej techniki obejmuje pracę z określonym typem płynu, który działa w porozumieniu z innymi składnikami. "Nie każdy płyn jest taki sam" "

    Teksty o zmianie prędkości obrotowej przy zmianie biegu i wykresy sobie daruje
    PS:Wole nie czytać tych książek co ty żeby nie walić takich gaf, ani mieć twojej wiedzy żeby nie stać się taki jak ty

    NIE LEJCIE GL-5 DO 5 BIEGOWEGO 8L

    I mam nadzieję że Ciąg Dalszy Nie nastąpi tego pana
    Ostatnio edytowany przez xcdriver - 13-05-11 o 15:01
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  9. #209
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    chłopaki pomoze mi ktos z doborem oleju do skrzyni biegów 5 silnik AHF po chipie bo juz mam taka korbe ze nie wiem co mam zrobic a na koniec zadyma dwóch kolegów jeszcze bardziej mi sprała głowe
    czy to ma byc
    75w80 czy 75w90 (post 161 mnie troche zbił z tropu tego 90 ;/)
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=3600&page=17
    wiem ze to ma byc pełen syntetyk
    jakiej firmy
    casrtol taf-x, motul gear300, valvoline durablend, czy jeszcze jakiś inny
    i jakiej GL
    czy GL-4 czy GL-5 jak duze ma to znaczenia ;/ czy zadne
    niech mi ktos napisze tu czy na pw jaki bedzie najlepszy na mega mróz i lato i ogolnie bardzo dobry olej do tego silnika i skrzyni z góry dziekuje za informacje i pomoc
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  10. #210

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jedz do ASO skody to ci dobiora,a nawet doleja i po klopocie.Napewno zlego ci nie naleja.

  11. Podziękowania dla zaako za pomoc w problemie

    OFFCA (12-12-10)

Strona 21 z 54 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •