Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 48

Temat: 1.8T Wymiana czy remont silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny 1.8T Wymiana czy remont silnika

    Witam. Jak w tytule silnik ma straszne przedmuchy z korka wlewu oleju nie wiem co jeszcze moze sie dziać z nim bo auto kupilem dość tanio i wiedziałem od poczatku co jest grane. co polecacie sprawdzic? wymienić same pierścienie czy cały silnik?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 18-08-15 o 18:11

  2. #2
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kolego jak na moje jesli ma przedmuchy na korku to jest uszczelka pod glowica ale pewien nie jestem, woda ci nie ginie nie ma kaszki w zbiorniczku czy pod korkiem?? mozesz podejsc do tego w prosty sposob albo kupic silnik i trafic na zdrowy piec albo kupisz polatasz ze 3 misiace i padnie znowu.. jak chcesz zostawic auto to polecal bym zainwestowac w remont tego silnika i wtedy wiedzial bys co masz mam nadzieje ze pomoglem
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  3. #3
    onkel1161's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kacduch Pokaż post
    straszne przedmuchy z korka wlewu oleju nie wiem co jeszcze moze sie dziać z nim bo auto kupilem dość tanio
    Tak to jest jak się kupuje Audi A3 za 10000 zł. ale jak w dziale KUPUJEMY A3 piszemy, że nie kupi się dobrej A3 w tych pieniądzach to bluzgacie i nie wiadomo co jeszcze.

    Wiem jedno, że jak zdecydujesz się na wymianę silnika to też nie wiadomo co trafisz chyba, że masz kogoś zaufanego. Ja na Twoim miejscu znalazl bym dobrego mechaniora i naprawił ten co jest. Powymieniać co trzeba i będziesz miał silnik po kapitalce elegancki. A kupisz g**no co pochodzi 2-3 miesiące i później będziesz się męczył.

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...silnika&page=3
    w odnosniku powyzej jest dyskusja na temat remontu silnika przyblizone koszty,czesci itd.przeczytaj i zastanow sie
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #5
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja bym na twoim miejscu poszukał motoru od s3 albo tt i wstawił coś mocnego jezeli masz fundusze oczywiście
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Tragedia

    Witam dziś zwaliłem głowice w mojej a3 zalamalem sie glowica cala ale dół to istna masakra na cylindrach sa wyrazne krawedzie i cisnienie na tlokach liczac od lewej to bylo 8 8 6 4 i teraz pytanie glowne robic silnik czy wymieniac? dodam ze to autko bede trzymal baardzo dlugo a moze i nawet zawsze. czy da sie jeszcze zamowic tloki pierscienie i panewki nadwymiarowe? dzis pytalem w kilku sklepach i nie maja czegos takiego ;/

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    musisz wiedziec czy wal jest po szlifie czy nie trzeba wymierzyc mikrometrem np i sprawdzic jakie maja byc np panewki.chcesz go trzymac dlugo to z mojego punktu lepiej zrobic remont,wtedy bedziesz wiedzial co masz pod maska,kupujac inny silnik nie ma zadnej pewnosci czy przejedzie 10 tys.z tego co pamietam to wal moze byc szlifowany 3 razy i do trzeciego szlifu musza byc panewki.

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przelicz sobie wszystkie (i tak nie wyliczysz co do grosza bo zawsze cos wychodzi w praniu) koszta ale mniej wiecej, oraz po ile chodza silniki oczywiscie z mozliwoscia odpalenia a najlepiej przejechania sie i bedzie wiedzial co sie oplaca

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sebek_DTR oczywiscie masz racje ale ja osobiscie zrobilbym remont raz a dobrze,nawet jezeli dostanie gwarancje miesieczna na silnik to musilaby zrobic 10 tys km zeby wiedziec co jest z silnikiem.to wlasnie jest loteria z kupnem silnika.trudna decyzja

  10. #10
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Dla mnie temat wygląda tak, robisz remont, pakujesz powiedzmy 4-5tyś, tyle trzeba liczyć bo jak masz silnik wybebeszony to grzech nie porobić wszystkiego do końca, jest ryzyko że się pierścień któryś nie przyjmie czy uszczelnienie albo kupujesz używkę z allegro lub od jakiegoś handlarza za 1,5-2tyś, jest ryzyko że kupisz to co masz, no chyba że masz kogoś znajomego w tym temacie. Ja MOŻE bede sprzedawał swojego AGU ale jeszcze niewiem, miałbyś pewne w jakimś stopniu hehe

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •