Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 48

Temat: 1.8T Wymiana czy remont silnika

  1. #11
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    No trudna decyzja ale niech do remontu dojdzie jeszcze wymiana/regeneracja turba to wyjdzie sporo większa suma niż zakup silnika z osprzętem , Kacduch jedz do pobliskiego warsztatu gdzie robią szlify itp i popytaj jakie koszta i dostępność części , panewki na pewno są tłoki raczej też ale w ostateczności zawsze możesz jeszcze zatulejować silnik

  2. #12
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co do cylindrow to mysle ze taniej wyjdzie wstawic szklanki zamiast kupowac nowe tloki.
    Co do panewek to mysle ze sie uda znalezc.A po czym wnosisz ze panewy do wymiany. Sa czerwone, luzy wzdluzne, poprzeczne na wale??
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 05-09-11 o 21:02
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. #13

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nie wie cos jest z walem jeszcze go nie widzialem poki co musze podjac decyzje i szukam czesci i na 100% wie ze bede robil tulejowanie tylko pytanie gdzie to zrobic u mnie we włocławku jest tego malo i jakość nie za dobra. a co do wału dziś go wyciagne ale wole zrobić całość chyba że bedzie wygladał tragicznie. wymiana silnika na inny juz nie wchodzi w gre widzialem kilka silnikow i mierzylem cisnienia katastrofa.

    koszta na dany moment szlif bloku i walu kolo 200 zł panewki góra dół i tłoki razem z korbowodami 1900 - 15% rabatu nie jest zle wydaje mi sie ze nie warto mi szukac silnika skoro remont tego wyjdzie mi tyle co zakup drugiego
    czas wziąść się do pracy ide wyjąć blok zobaczymy jak tam wyglada sytuacja
    Ostatnio edytowany przez kacduch - 06-09-11 o 16:36

  4. #14
    Somebody101's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Honda Civic 8gen 1.8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Robilem raz kiedys remont silnika, tylko w innym aucie. Powiem tylko tyle, ze drugi raz bym sie w to nie pakowal, tylko dolozyl wiecej przy zakupie i kupil auto z silnikiem takim jak z fabryki wyszlo. Kupilem tez troche taniej, tylko wiedzialem ze olej zjada w sporych ilosciach. Powymienialem pierscienie, glowica byla robiona, uszczelniacze, zawory i pare innych rzeczy.. po remoncie niby spoko, oleju nie bral, ale jakos tak dziwnie to juz nie to auto bylo.. Cisnienie niby w normie, ale dziwnie juz sie tym jezdzilo, moc tez nie ta. Moze mialem pecha po prostu, tyle ze jak potem poczytalem na roznych forach opinie od ludzi to wiele ludzi mialo wlasnie podobnie do mnie.

  5. #15
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ot to zes kolego dowalil ... Cholera juz chyba nikt remontu nie zrobi po tym co tu napisales. Tak sie sklada ze moj staruszek zyje z remontow silnikow miedzy innymi i jakosc nigdy zaden z nich nie sprawowal sie gorzej, oczywiscie po przeprowadzeniu prawidlowego dotarcia silnika czego moze u Ciebie zabraklo albo fachowej reki przy naprawie.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    może i moje pytanie wyda się mocno głupie bo wymienia się silnik jak ze starym nie da się nic zrobić ale...

    jakie są koszta wymiany silnika z 1.6 na coś cokolwiek innego byle by nie 1.6 ? (cały silnik z osprzętem i skrzynią)
    ponieważ z moim... mimo iż ma przejechane 130tyś. nie jestem w stanie sobie poradzić...


    ew. chyba, że ktoś zna kogokolwiek kto mógłby sobie poradzić z temperaturą mojego AVU ?
    Ostatnio edytowany przez Dj.Kisiel - 12-09-11 o 11:33

  7. #17
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dj.Kisiel Pokaż post
    jakie są koszta wymiany silnika z 1.6 na coś cokolwiek innego byle by nie 1.6 ? (cały silnik z osprzętem i skrzynią)
    Jeżeli to zrobisz sam to min 2,5k. A co się dzieje z twoim, załóż temat ew pisz na pw.

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie a ja mam pytanie troszke z innej beczki jakiej firmy wziasc tloki co by nie byly za drogie a zeby sie z nimi cos dziwnego nie stalo?

  9. #19
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    seryjne, wytrzymyją dużo ponad 300KM
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    tyle ze moje seryjne to ida na zlom bo sie tylko tam juz nadaja i robie szlif : ) nie pojde do aso bo tam za tloki na 1 szlif zaplace dosc sporo

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •