Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 48

Temat: 1.8T Wymiana czy remont silnika

  1. #21
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kacduch Pokaż post
    Panowie a ja mam pytanie troszke z innej beczki jakiej firmy wziasc tloki co by nie byly za drogie a zeby sie z nimi cos dziwnego nie stalo?
    jakakie byś nie wzią to nie powinno być problemu , najlepiej wez coś z Mahle, Kolbenshmidt , bo te zazwyczaj idą na pierwszy montaż , tylko bez dobrych rabatów wyjdzie Cię kosmiczna cena

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    no ja kupie w hurcie ze znizka kolega mi zalatwi

  3. #23

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Wał Stoi

    no to kolejny problem zrobilem szlify przy moim silniku jeszcze nic nie bylo ruszane wiec 1 nadwymiar z 2 tyg temu wszystko ładnie na olej złożyłem momenty i sposób dokrecania wszystkiego z elsy dzis po zlozeniu misy zamontowałem blok silnika do samochodu wału nie mogę nawet ruszyć pewni ludzie z okolicy mowia ze olej na ktory skladałem po prostu sciekl po 2 tyg z cylindrów i panewek dlatego nie moge ruszyc walem i o to pytanie co teraz rozbierać mise i jeszcze raz skladac czy to wina zle zrobionego szlifu ? 2 tyg temu gdy skladalem wal z panewkami reka ciezko ale mozna bylo ruszyc lecz gdy wlozylem tloki bylo juz ciezko mierzylem zamki pierscieni nie wszystkie sa rowne ale sa w granicach 0.25 0.30 dlaczego po włożeniu tłoków tak ciezko to ruszyć? proszę o pomoc bo mam tylko 2 dni na zajęcie sie moją perełką.

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Daleko i Blisko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jeżeli nie możesz kręcić wałem swobodnie tzn że panewki są źle spasowane.
    Oddać im cały blok z panewkami, wałem i podporami. Niech spasują to a nie pierd... że olej ściekł.

    A jak będziesz chciał kręcić to odkręcaj pojedynczo 1 podporę i skręć jak będzie lekko się kręcił to będziesz wiedział gdzie jest źle spasowane.
    Ale przed tym rozbierz to wszystko i faktycznie strzyknij tam soczyście oliwy i skręć sprawdź.

    Ja oddaje wały z blokiem do Żyrardowa i nie mam problemów żadnych.
    Ostatnio edytowany przez Szymson - 25-12-11 o 10:07
    Szóstego dnia Bóg stworzył silnik diesla tak się uradował tą doskonałością,
    że siódmego dnia stworzył do niego Audi.

  5. #25
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Po skręceniu sam wał powinien sie obracac lekko bez zadnych oporów!!! Nie pomyliłeś przypadkiem podpór ? oraz sprawdz czy nie pomyliłeś stopek od korbowodów lub moze nie dales zamkiem do zamka ??? Wyczysciles dokladnie kanaly olejowe w wale ??? Po odkręceniu podpór powinienes zauwazyc w którym miejscu trzyma ... Jest jeszcze opcja ze albo szlif zle zrobiony albo trzeba bedzie jeszcze zrobić współosiowość bloku ...

  6. #26

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Kisiel miałeś rację był problem bo stopki nie były zamienione a krzywe. nie wiem jak to sie stalo bynajmniej przehonowali i działa z racji braku czasu auto dzis zostalo w całości złożone zalane płyny został olej na vagu brak błędów poza jakimis wynikającymi z odłączania czujników które skasowane zostały i nie wróciły i pytanie moje nastepujące :

    1 lej syntetyk czy minerał? moim zdaniem synt. ale wujek google mowi nie raz minerał.;/
    2 : W jaki sposób docierać? Bo tu zgłupiałem całkowicie nie mam możliwości zrobienia tego na hamowni więc muszę odpalić jutro i jeździć tylko jak.

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Zalej pol syntetyk
    Dodano:
    Zalej pol syntetyk
    Ostatnio edytowany przez !!MrMajst3r!! - 08-01-12 o 08:15 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    na docieranie moze byc polsyntetyk, a potem tylko , tylko full syntetyk 5W40 (motul 8100 x-cess, albo mobil 1 peak life) , bo jak chcesz 5w30 to tylko millers 5w30 longlife trident,

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź, Włocławek, Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    kurde zalałem shella 5 w 40;/ stalo jej sie cos? odpalila pieknie chwile zawory hałasowały gdy odpalilem ale to przez to ze musi sie wszystko ulozyc gdyz nie bylo po remoncie nigdzie oleju narazie ja tylko na chwile odpalilem ale chodzi pieknie wyjechałęm z garazu i postawilem za tydzien zaczne nia jezdzic bo teraz brak czasu. dziekuje wszystkim co przyczynili sie do tego zebym zdecydowal sie na remont jak i sensejowi za turbo

    koszt mooich czesci to okolo 3000 zł wiec nie duzo a wymienione wszystko jezeli ktos chce robic remont chetnie pomoge i podpowiem co i jak i na co trzeba uwazac dziekuje i szerokosci Ps. jestem bardzo szczesliwy

    jak coś namiary na części gdzie co i jak zamawiałem żeby było taniej mogę dać

  10. #30
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    kacduch, a teraz obserwuj czy nie ma gdzieś wycieków. U mnie też było ładnie pięknie po kapie a olej cieknie nie wiadomo skąd....

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •