Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: remont silnika-porada potrzebna

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny remont silnika-porada potrzebna

    Witam Panowie,
    mam pytanko, jako ze kupilem furke, ale cos obroty faluja, czasem nie moze wyrwac do przodu podczas przyspieszania tylko tak delikatnie przyszarpuje, wg mojego brata czasem przykopci na czarno, czuc benzyną a u mechanika wyszlo "blad mieszanki" czy cos takiego. Znalezlismy ruszajaca sie ceramike na swiecy, wymienilem na NGK V-line. Dalej to samo, teraz tak sobie leze i patrze sie w sufit i przypomnialo mi sie ze wczoraj jak jechalem z otwartm oknem, przyspieszylem i dalem na luz, to bylo slychac takie charakterystyczne psssffftft, troche sie tym podekscytowalem, ale lezac i patrzac sie w sufit, skojazylem ze czytalem na forum o blowoff powodujacych bledy w naszych furkach. Teraz pytanie czy bez blowoffa tez moze byc slychac ten charakterytyczny dzwiek?? Czy te objawy sa charakterystczne dla blowoffa?

    Pozdr
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-03-19 o 19:45

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    mozesz mieć gdzieś nieszczelności w dolocie

  3. #3
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jezeli to psssffftff to bardziej taki swist to to jest turbo i jest to normalny dzwiek
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  4. #4
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja sie podłacze do tematu - mam podobny problem, też po gwałtownym odpuszczeniu gazu słysze jakby stłumiony "PSSSS" tylko ze to brzmi bardziej "PSZZZZ" i jest dość któtkie. BOVa nie posiadam a silnik wydaje taki własnie dźwięk. Niestety ciezko jest to zdiagnozować, bo to sie dzieje tylko podczas jazdy (nigdy na postoju) i tylko podczas ostrego pałowania (3k rpm+) i odpuszczenia gwałtownego gazu. Co to może być? Myslałem ze moze DV sie chrzani, ale ze mnie taki ekspert ze lepiej zapytam

    dodam, że żadnych negatywnych skutków związanych z brakiem mocy, przerywaniem albo innych anomalii nie stwierdzam - tylko ten dźwięk (w sumie fajny jest ale wiem ze tak nie powinno być)
    Ostatnio obczaiłem, że obudowa filtra powietrza jest lekko powyginana i mogło zasysać fałszywe powietrze, ale naprawiłem ją a problem nie ustał...

    martipless >> przy otwartym oknie delikatnie słychać turbinke i przy odpuszczaniu gazu mozna uznać ze też delikatnie tam "zasyczy", nie wiem w jakiej skali masz problem, ale jeśli to nie dzieje sie głośno to wszystko chyba w porząsiu (w przeciwieństwie do mojego "syku")

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    berlin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    siemka,ja mam w sumie 1.6 ale mialem ten sam problem.tylko mi pokazywalo ze druga sada osiaga max ustawienie.wymienilem sade 1 za 370 zl bo to przeciez jest odpowiedzialne za mieszanke i wcale nie musi byc gorszych obiawow.w kazdym badz razie wymienilem i jest gitara.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kam1kaze Pokaż post
    Ja sie podłacze do tematu - mam podobny problem, też po gwałtownym odpuszczeniu gazu słysze jakby stłumiony "PSSSS" tylko ze to brzmi bardziej "PSZZZZ" i jest dość któtkie. BOVa nie posiadam a silnik wydaje taki własnie dźwięk. Niestety ciezko jest to zdiagnozować, bo to sie dzieje tylko podczas jazdy (nigdy na postoju) i tylko podczas ostrego pałowania (3k rpm+) i odpuszczenia gwałtownego gazu. Co to może być? Myslałem ze moze DV sie chrzani, ale ze mnie taki ekspert ze lepiej zapytam

    dodam, że żadnych negatywnych skutków związanych z brakiem mocy, przerywaniem albo innych anomalii nie stwierdzam - tylko ten dźwięk (w sumie fajny jest ale wiem ze tak nie powinno być)
    Witam, miałem podobnie przy odpuszczaniu gazu dźwięk jakby "skrzeczenie", moc bez zmian. Po wymianie DV jest cichutko, lepiej zawór DV wymienić, bo ten dźwięk oznacza że powracające (odbite) powietrze hamuje turbinkę. Było już kilka tematów o DV.
    m0lu
    A3 1.8T quattro AQA & A3 1.9 TDI AHF

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a wiec jeszcze raz z kilkoma dodatkowymi szczegolami

    auto gdy jest zupelnie zimne chyba pracuje w miare rowno, dopiero po chwili zaczyna falowac, czasem sam od siebie dodaje sobie gazu tak do 1500obr. Podczas jazdy gdy sie doda gazu, to tak jakby chcial przyspieszyc ale nie mogl. Mechanik stwierdzil blad mieszanki po podpieciu pod miniVaga. Wymienilem swiece, filtry, olej na pelen syntetyk. Na drugi dzien po jakims czasie od wymiany, auto zaczelo przerywac, nie chcialo przyspieszac, na trzecim biegu az trzeslo cala buda, "szedl na 3 gary". Gdy wjechalem na parking, kopcilo na siwo. Myslalem ze syntetyk rozszczelnil silnik jako ze nie wiedzialem co bylo lane wczesniej. Na drugi dzien pojechalem do mechanika zrobic rozrzad, a auto idzie tak jak opisalem wyzej, tzn obroty falowaly ale przestal przerywac. To chyba wyklucza rozszczelnienie silnika?? Dodam ze na zimnym siniku nie kopci, czasem przy odpaleniu zakopci gdy auto postalo np z godzinke po jezdzie. Dodatkowo czasem gdy stanie sie obok auta mozna wyczuc benzyne. No wiec wracalem od mechianika, po wymienie rozrzadu, mowil ze byla dziura w wezyku od odmy, wstawil nowy, lepiej pracuje na wolnych obrotach, ale znowu przerywa i idzie na 3 cylindry.
    W wolnej chwili troche przetarlem przepustnice szmatka, bez wyciagania jej.
    Poza tym dostalem dzisiaj VAGa, takze moge go podpiac i posprawdzac dodatkowo.
    Teraz pytanie do was panowie, czy moglibyscie podac przykladowy action plan zeby wyizolowac problem??

    Mechanik mowi ze albo wtryski albo komputer siadl, co wydaje mi sie bledna diagnoza.
    Ja obstawialbym na cewke, i przy bardziej wiglotnym powietrzu traci iskre, co wy na to??
    Myslicie zeby kupic jedna cekwe i wymieniac kazda po kolei az wyelimunuje zepsuta, o ile taka bedzie??
    Co dodatkowo sprawdzic?? Porady mile widziane

    EDIT:
    aha no i ten zawor BOV? to wyglada raczej na seryjny taki jak w innych autkach z tym silnikiem

  8. #8
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    odpinaj po kolei cewki i zobacz czy jest zmiana w pracy silnika. jeśli jakąś odepniesz i nie bedzie zmiany w pracy to znaczy ze jest padnieta. dla pewności wtedy przełóż inną w to miejsce i zobacz co sie dzieje. metodą eliminacji znajdziesz uszkodzoną cewke jeśli faktycznie masz jakaś uszkodzoną

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kurcze ciezko tak, odlaczylem pierwsze dwie, ale roznica w pracy silnika byla naprawde niewielka, VAG cos pokaze??

    a teraz tak se mysle przy porannym deszczu, bo wylaczalem silnik, wypinalem cewke i odpalalem, robic to moge na odpalonym silniku??
    Ostatnio edytowany przez martipless - 01-06-10 o 06:15

  10. #10
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    KOlego, jak mi palił na 3 cylindry to po tygodniu szukania okazało sie ze w komputerze ECU jakieś coś sie upaliło. Elektronik mi to przelutował i stykło na 2 miesiące - koniec końców musiałem wymieniać ECU na nowy + do tego jakiś (nie pamietam dokładnie) moduł zapłonu(?) - takie małe coś przyczepione do filtra powietrza z lewej strony. Nie chce cie straszyć broń Boże, ale pojedź do jakiegoś ogarnietego elektro-magika i niech on poszuka

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •