Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: remont silnika-porada potrzebna

  1. #11
    jasiu_cisek's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kolego zobacz ten filmik:
    I porównaj, to jest dźwięk zepsutego DV.

  2. #12

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    maly update i prosze o opinie, kupilem cewke i posprawdzalem, bez zmian, zauwazylem jednak ze tak jakby 3ci cylinder wykazywal najmniejsze roznice, wykrecilem swiece i ta na trzecim mokrawa.
    Pomiar kompresji przy wylaczonym silniku z odlaczonymi kablami od cewek, krecac rozruszniekiem, na trzecim 12, z podlaczonymi kablami odpalajac silnik 4,5.
    Mechanik mowil cos o jakims hydro. Panowie trzeba glowice sciagac?? Mechanik mowi ze nie, ale jak juz tak duzo roboty, to mowi zeby sciagnac i powymieniac gumki na zaworach moze i zawory, tylko wtedy te koszta. Poradzcie prosze czy te objawy sugeruja ze wymianiajac hydro wystarczy, a kompresja jest dobra i nie trzeba zrzucac glowicy i wymieniac zaworow itp??
    Ostatnio edytowany przez martipless - 01-06-10 o 21:12

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Co do pierwszego posta o falowaniu obrotow. Mozesz tez sprawdzic czujnik cisnienia zasysanego powietrza, wykryja to na kazdej diagnostyce komputerowej. Ale pierw sprawdz samemu czy sie nie rozpadl w srodku, jak cos to moge zaladowac zdjecie ktory to jest.
    Ostatnio edytowany przez DeathPL - 02-06-10 o 01:14

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Falowac juz nie faluje odkad machanik zalozyl nowy wezyk od odmy ktory byl dziurawy, teraz "tylko" pracuje na 3 cylindry. Panowie nie zostawiajcie mnie z tym, poradzcie co moze byc przyczyna i czy zawory beda dobre skoro trzyma na wszystkich kompresje po 12. Czy mechanik ma racje z tym zaworem hydraulicznym??
    Ostatnio edytowany przez martipless - 02-06-10 o 06:25

  5. #15
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jak masz kompresje 12 to masz idealna kompresje i nic nie trzeba wymieniać. Posprawdzaj jeszcze reszte cylindrów czy jest podobnie. Też mam ok 12 kompresje i silniczek działa idealnie. Kilka postów wyzej napisałem ci co to może być.

    Zrób jeszcze tak:
    Odepnij wtrysk tego cylindra co nie pali i przyłóż do niego jakiś miernik/probnik celem sprawdzenia czy sygnal elektryczny dochodzi do wtrysku.

  6. #16

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    trzeba wypiac cala listwe zeby to sprawdzic??

  7. #17
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    nie pamietam dokładnie, ale na 95% nie >> wypinasz poszczególne wtryski i sprawdzasz.

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a wiec sprawdzilem, napiecie do wtryskow dochodzi i jest takie same jak na drugim obok. Napiecie do cewki rowniez dochodzi. Cos jeszcze moge sprawdzic?? Wydaje mi sie ze teza cos nie tak z silnikiem staje sie coraz bardziej prawdopodobne :/

  9. #19
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Miałem identyczną historie. Samochód czasami zaczął palić na 3 gary. Miałem stare świece wiec wymienilem. Wydawalo sie ze pomoglo jednak nastepnego dnia to samo a nawet sie nasililo, przejechalem z 10 kilometrow bo na wyzszych obrotach bylo ok i w kocu na stale zaczal palic na 3 gary. Kupilem cewke nowa, wrocil stan ze czasami palil na 3 czasami na 4 gary. pomyslalem ze pewnie jakas inna cewka pada wiec kupilem jeszcze jedna. i metoda prob i bledow szukalem. Niestety nic nie znalazlem. W koncu jadac gdzies i obserwujac wszystko zauwazylem ze temperatura nagle rozsnie. Od razu pobocze zgasilem silnik duzo przed czerwonym polem temperatury. Odkrecilem korek oleju i tam maslo. Mowie no to mam przyczyne palenia na 3 gary. Uszczelka. Kupilem uszczelke i szczesliwy zaprowadzilem samochod do warsztatu. Niestety okazalo sie ze pekla glowica co wyszlo dopiero na kontroli szczelnosci. Na twoim miejscu sciagnalbym glowice i oddal na szczelnosc. Koszt takiej operacji to 80zl uszczelka i okolo 100-150 zl zaleznie gdzie sprawdzenie szczelnosci i splanowanie. Jezeli wszystko bedzie ok to wymien uszczelniacze, niech sprawdzą prowadnice zaworow i wymienia ewentualnie, poprawia gniazda itd. Jak bedzie zle to kupujesz nowa glowice. Nie chce Cie martwic ale twoja historia wyglada jak poczatek mojej. ...

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powoli juz przygotowuje sie na ta ewentualnosc, a ile planowanie, bo mi powiedzial mechanik ze to 16 zaworowa glowica, a wiec drozej i gdzies 600zl za samo planowanie

    tak wiem ze to 20 zaworowy silnik

    I jeszcze jedno, bo mechanik mi mowil ze wg niego to jakies hydro czy zawor, i moze udalo by mu sie to zrobic bez sciagania glowicy, wiecie o czym on mowil??

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •