Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: [Problem rozwiązany] podłączenie niefabrycznego radia

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny [Problem rozwiązany] podłączenie niefabrycznego radia

    Witam. Pojawił się u mnie problem z głośnością(padnięty proc) w radiu Concert I. Postanowiłem wymienić radio ze względu na to, że mam w domu jakieś typu "noname"ale nie o to chodzi. schemat z obudowy concerta wygląda tak:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5197cca33.html

    Nowe radio posiada 4 wyjścia na głośniki. Po podłączeniu kostek A i B oczywiście radio grale ale tylko z przodu. Moje pytanie brzmi czy mogę podłączyć wyjście na tył do wyjść liniowych LR i RR znajdujących się w kostce C1 oraz kable minusowe do wspólnej masy w C1?

    Czy na sterowanie suba w C1 trzeba podać 12V z niebieskiego przewodu z radia?

    Dodatkowo powiem że jest to rok 2000 bez systemu bose. Z tyłu tubka w schowku po lewej + 2 głośniki w tylnych boczkach.
    Ostatnio edytowany przez Iras - 31-05-10 o 12:27

  2. #2
    izydor23's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Iras Pokaż post
    Witam. Pojawi? si? u mnie problem z g?o?no?ci?(padni?ty proc) w radiu Concert I. Postanowi?em wymieni? radio ze wzgl?du na to, ?e mam w domu jakie? typu "noname"ale nie o to chodzi. schemat z obudowy concerta wygl?da tak:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5197cca33.html

    Nowe radio posiada 4 wyj?cia na g?o?niki. Po pod??czeniu kostek A i B oczywi?cie radio grale ale tylko z przodu. Moje pytanie brzmi czy mog? pod??czy? wyj?cie na ty? do wyj?? liniowych LR i RR znajduj?cych si? w kostce C1 oraz kable minusowe do wsp?lnej masy w C1?

    Czy na sterowanie suba w C1 trzeba poda? 12V z niebieskiego przewodu z radia?

    Dodatkowo powiem ?e jest to rok 2000 bez systemu bose. Z ty?u tubka w schowku po lewej + 2 g?o?niki w tylnych boczkach.
    Z tego co zd??y?em si?zorientowa? to po wymontowaniu fabrycznego radia musisz zakupi? co? takiego: http://www.allegro.pl/item1045804732...sniki_sub.html albo kombinowa? z bezpo?rednim pod??czeniem suba do radia.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    problem w tym, że wydaje mi się ze te całe adaptery to po prostu fizycznie zamieniają kolejność kabli ze sobą i tyle. Lutownicę mam i trochę praktyki więc chciał bym to samemu podłączyć. Tylko zastanawiam się czy mogę zrobić tak że wyjścia z radia LR i RR podłącze do pinów 1 i 2 w kostce C1, a masy razem do wsponego gnd w C1 w pinie 3. A na pin 6 podam + 12 ze sterowania anteny. Czy można taki zabieg wykonać ?

  4. #4
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jak napisałeś. Ja tak miałem przez jakiś czas dopóki miałem fabryczne głośniki.

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    tylko ze problem w tym że wyczytałem własnie ze wyjścia głośnikowe są wysoko napięciowe a wyjscia rca to niskonapięciowe z przedwzmacniacza wlasnie dla podłączenia wzmacniacza. Podłączanie wzmocnionego sygnału do wzmacniacza chyba nie ma sensu za bardzo

  6. #6
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Dobrze wyczytałeś, ale jeśli radio nie ma wyjścia RCA to jedyny sposób to podłączenie w sposób przez Ciebie opisany. Ładnie to to grać nie będzie, ale będzie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pleszew
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    polecam jednak tę kostkę wydatek 50zł ale problem z głowy wczoraj koledze zakładałem i sprawuje się bardzo dobrze. tylko są dwa rodzaje aktywny i nie aktywny system jesli grają Ci z przodu głosniki to masz nie aktywny, tak mi w sklepie wytłumaczono bo nie wiedziałem od tym sam
    Serwis RTV naprawa wszystkiego co elektroniczne!!!!

  8. #8
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Nie chodzi raczej o aktywny/nieaktywny tylko prędzej o standardowe nagłośnienie lub BOSE, a 50zł to bardzo dużo za kilka kabelków...

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działdowo
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny


    zgadzam się z kolegą netes tez sam kombinowałem z kabelkami chwila zabawy i 50 zł w kieszeni

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    dokładnie. już po robocie 50 zł zaoszczędzone. Kupiłem 2x czincz + 1m przewodu audio + wsuwki męskie x3 czincze polutowałem złączyłem ich w wspólną masę. Podłączyłem to w pin 3 w C1 a kanały lewy i prawy w 1 i 2. Zasilanie automatycznej anteny do pinu 6. Włączam radio i wszystko gra przód + tył. Koszt kabla jakies 7 zł(czincze z wyższej półki oraz kablotek też całkiem pro). Dzięki za info w temacie. Mozna zamknąć.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •