Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233
Pokazane rezultaty 321 do 329 z 329

Temat: Concert II Audi A3 po lifcie

  1. #321

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Zobacz czy się łączy diagnostycznie radio bo 8P już od nowszych modeli radio nie łaczyło się po K-line tylko po CAN i musiałbyć tzw. Gateway.
    Sprawdź kodowanie w liczniku w kanale 62 (tam uruchamia się komunikację licznika z radiem) i czy masz podpięte CAN-y Low i High piny 7 i 12 w radiu w kostce od zmieniarki.
    Ja mam zgoła odmienny problem. Jestem posiadaczem A3 8l pół-lift (ale bardziej przedlift) z 1999r. z zamontowanym licznikiem 1/2 fis Jaegra z wyświetlaczami na obu tarczach 2001r. (podobno, bo taką wyświetla datę kiedy się zresetuje). Wyciągnąłem licznik, sprawdziłem piny i doszedłem do wniosku, że mam do niego pociągnięte przewody CAN-L, CAN-H oraz K-Line, w kostce od radia był tylko K-Line. Chciałem aby mój Concert 2 wzięty z Audi A6 (o ile mnie pamięć nie myli) był w pełni sprawny tj. z działającym podświetleniem, logiką zapłonu i nie wyłączaniem się co 30 min. więc pociągnąłem kable od CAN-H (pin 18 z licznika do pinu 7 w kostce C2) oraz CAN-L (pin 19 z licznika do pinu 12 w kostce C2), ale po podłączeniu wszystkiego radio nadal nie chce działać poprawnie... Czy muszę wykonać jakieś kodowanie aby licznik zaczął wysyłać sygnał do radia/przekodować samo radio? Jestem w tym kompletnie zielony i nie do końca wiem czego szukać. Dodam, że jeszcze nie podpiąłem auta do kompa.

  2. #322
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie tego CAN- a podpialeś to CAN do komunikacji ECU z licznikiem. CAN do radia to szara kostka piny 5 i 6, której nie masz. Pozostaje emulator CAN albo licznik z pełnym FIS.

  3. #323

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Gdzieś wyczytałem, że powinienem podpiąć się pod CAN Infotaiment/convenience czyli piny 22 i 23 w zielonek kostce, ale problem w tym, że nie mam w tych miejscach konektórów...
    Jeśli zmieniłbym licznik na Full fis i podłączył się do szarej kostki to mój problem by zniknął?

  4. #324
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak jeśli wepniesz się w CANy licznika o których pisałem posta wyżej to na 100 będzie działać wszystko oczywiście jeszcze w liczniku w kanale 62 musi być uruchomiona komunikacja z radiem.
    CAN o którym piszesz ma inną częstotliwość przesyłu danych dlatego nie będzie prawidłowo działać.

  5. #325

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dzięki wielkie za pomoc, zostało mi więc zbierać na full fis
    Chciałem jeszcze zapytać o kwestię podłączenia starszego radia do licznika poliftowego. Gdzieś rzuciło mi się w oczy (chyba nawet w tym wątku), że da się to zrobić łącząc któreś z trzech kabli od radia (CLK, Data, ENA) do któryś z pinów licznika i RDS wtedy zadziała na nowszym liczniku. Prawda to?

  6. #326
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak prawda tylko z tym data clock i enable to działa na pewno w licznikach nie crypto do maski szyfrujacej D12 . Wyższy soft licznika może już nie działać po analogu np z chorusem I Sprawdziłem to kiedyś w A6 C5 I tak było. Nowszy licznik nowsze radio. Starszy licznik starsze radio mówiąc prostymi słowami.

  7. #327

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lwówek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Mam jeszcze jedno pytanie, czytałem, że ludzie po podłączeniu CAN'ów radia do szarej kostki licznika full fis mieli z nim problemy. To się licznik resetował na 1-2sek., to radio na sekundę przestawało działać, to trzeba było przy każdym przekręceniu kluczyka wpisywać ponownie kod. Czym mogło to być spowodowane i jak sobie z tym poradzić jeśli i mnie to spotka?

  8. #328

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Pewnie masz w radiu kodowanie ustawione tylko po linii CAN dlatego się nie łączy. Najlepiej włóż radio do 8P i tam zmień kodowanie na linie K-line a potem z powrotem włóż do swojego auta.
    A możesz powiedzieć dokładniej który kanał masz na myśli? Czy z gateway-em podłącze concert II "na stole". ewentualnie co myślisz o wrzuceniu wsadu z concert 2 z 8L? Czy to mogłoby pomóc na can?

  9. #329
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jeżeli wszystko dobrze podłączysz i zakodujesz nie ma takiej opcji. Te problemy z wyłączaniem mogły być kiedy np. licznik był z immo 2 albo ktoś coś namieszał we wsadzie.
    Mówiąc prościej licznik nie może być za "stary" do concerta II czyli wersja softu licznika(data produkcji) musi być nowsza.

Strona 33 z 33 PierwszyPierwszy ... 23313233

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •