Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 62

Temat: wymiana uszczelki pod głowicą

  1. #41

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Orzesze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z moją A3 tzn. tak jak w wielu tutaj wątkach bierze mi płyn chłodniczy. Jednak auto ani nie kopci na biało (podczas -10 ostatnio kapciło ale to norma przy takich temperaturach),odpala prawidłowo na zimnym jak i na ciepłym, nie posiada masła pod korkiem ani na bagnecie, z chłodnicy też raczej nie cieknie bo zostawiłem włączone auto w garaży na 15 min i żadnej plamy nie było, po nocy też plam żadnych zaobserwować nie można - silnik jest suchutki od spodu. Jednak co zauważyłem to jak auto sie zagrzeje i zatrzymam sie np na światłach to po jakimś czasie ( ok. 20s) obroty wzrastają do 1k. Wczoraj gdy szedłem do garażu zaobserwowałem że równiez w tym czasie chłodnica sie załancza. Troche dziwne bo zrobiłem raptem 20km przy temp -5 stopni. Co moze być tego powodem? Czy to ma coś wspolnego z ubywającym płynem chłodniczym?

  2. #42

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jeziorany
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam, odgrzeje obiad. Opisze mój problem, Audi a3, Silnik 1.8 APG (lpg) Któregoś pięknego poranka, odpaliłem swój samochód i zapaliła się kontrolka od płynu chłodniczego. Pomyślałem sobie coś pękło i wyleciało, ale odkręciłem korek i poziom płynu wrócił. Teraz co jakiś czas jest ten sam objaw, płynu delikatnie ubywa ale z końcówki wężą od zasilania reduktora. Pojechałem do mechanika, zrobił mi magiczny test testerem, po 3min przykładania płyn w testerze zmienił kolor na lekko jaśniejszy niż ten w nim zawarty. Od razu powiedział że spaliny w płynie i że uszczelka do wymiany. Naczytałem się, naczytałem i mam wątpliwości. Już gotowy byłem na wymianę silnika, bo swojego nie chce remontować bo ma już 300tys i całe życie prawie na gazie. I nie wiem, już sam jak to wszystko poukładać i co najlepiej zrobić? Dodam że na bagnecie był również majonez, ale po paru dłuższych trasach, już go nie ma. Auto dymi, jak jest zimno, ale nie zauważyłem żeby jakoś mocniej niż za zwyczaj. Spadków mocy drastycznych nie odnotowałem, oleju nie przybywa, płyn chłodniczy wydaje się być normalny. Nie widać tłustych oczek, białych mazi. Pękł mi też lekko kolektor wydechowy, i czasami auto lubi strzelić, może głowica pękła? Może ktoś z was był w podobnej sytuacji?

  3. #43

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Przez okolo 3 miesiacy dolałem dwa razy litr oleju, i dwa razy po litrze płynu chłodniczego. ok 4 tyskm, ostanio po zapaleniu auto kopciło i było czuć w spalinach jakby płyn chłodniczy, jednak po rozgrzaniu ustąpiło. Dzisiaj dalej zoabczyłem ubytek płyny i oleju, a ponadto w oleju 3/4 bagnetu pokrytego zółtą mazią. Czy jednoznacznie wsakzuje to na uszczelkę głowicy? I jaka powinna być normalna cena wymiany tego w warsztacie?

    Proszę o odpowiedzi, z góry bardzo dziękuje

  4. #44
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Upg jest niestety do wymiany
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  5. #45

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grudziadz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam,
    Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was miał podobnym problem zaczynający się od zagrzania się płynu chłodzącego oraz jego brak, następnie wyciek oleju.

    W ostatnim czasie po niekorzystaniu z samochodu ok. 5 dni temperatura od +2 do +7 nastąpił problem, gdyż po odpaleniu silnika i ruszeniu zapaliła się kontrolka chłodnicy, natychmiast zgasiłem samochód sprawidziłem poziom płynu w zbiorczniku a tam zdziwienie mniej niż minimum ( wyciek niemożliwy pod samochodem sucho), płyn dolany do maksimum. Po korzystaniu z samochodu około 2-3 dni pomogłem koledze odpalić samochod jego na kable przy odpalaniu nastąpiło zagrzanie płynu w chłodnicy. Starym znanym sposobem obniżyłem temp. poprzez włączenie ogrzewania na maksimum temp. spadła i wszystko wróciło do normy. Samochód odstawiłem na kolejne kilka dni dokładnie na 3. Po 3 dniach niekorzystania z samochodu na posadzce w garażu pojawila się plama oleju wraz z zalaniem calego silnika dookola oraz części chłodniczki oraz częściowo sam filtr. Dodam że w wrzesniu na początku samochód przezedł duży przeglą z wymianą pompy, filtrów, uszczelek, płyny, olej. I chciałbym zapytać czy ktoś miał podobny przypadek aby unikąć kolejnych dużych kosztów.

    Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc

    Audi A3 1,6 AKL 98" benzyna

  6. #46

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leżajsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    a wiec uszczelka pod glowica do wymiany jak już pisaliście. Ale pojawił mi się problem, wynikający z dużego zuzycia oleju, okolo litr na tysiąc, i czy to zyzycie spowodowane jest znisszcaona uszczelką? Czy zrobić głowice? Sprawdzenie kompresji okolo ponad 10. I mechanik powiedział zebym sam zdecydował cczy robić ymiane uszczelniaczy czu to zostawic, Przeebieg 220tys, co to tym sadzicie?

  7. #47

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    43 razy

    Domyślny

    Pannowie czy weze idace od zbiorniczka wyrownawczego powinny byc cieple i miekkie czy twarde jak skala na rozgrzanym silniku? Szukam przyczyny ubytkow plynu chlodniczego. Brak dymienia, olej w porzadku, wydawalo mi sie ze moze.ciec z chlodnicy ale nie widze jakis mega wyciekow. Samochod po 15 min nagrzanym silniku nie zostawil zadnej plamy... W aucie zalozone jest lpg jesli ma.to.cos do rzeczy.

    Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

  8. #48

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    może komuś przyda się moja uwaga, za znikający płyn ze zbiorniczka bez śladów wycieku w moim przypadku odpowiedzialne było odpowietrzenie korka zbiorniczka wyrównawczego, a raczej jego brak. Sprawny korek ma upuścić ciśnienie powyżej 1 Bara, mój nie upuszczał, płyn był gdzieś wpychany, do dziś nie wiem gdzie.
    Po wymianie korka (koszt 11zł) płyn przestał znikać.

  9. #49
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A czy ktoś ma może schemat układu chłodzenia dla 1.8T (AGU) ?
    1.8T i nic więcej

  10. #50
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    z etki jest taki schemat
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	Nowy-2.jpg 
Views:	1224 
Size:	213.6 KB 
ID:	13622  

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •