Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 62

Temat: wymiana uszczelki pod głowicą

  1. #21
    izydor23's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawel_yu Pokaż post
    jesli juz chcesz lac wode to nie lej zwyklej tylko demineralizowana
    "kranowa" ma w sobie duzo syfu ktory sie odklada w ukladzie chlodzenia
    ...to raz, a dwa zacznie Ci wszystko rdzewiec. Zwyklej wody nie dolewaj! Jak bylo Cie stac ba borygo to bedzie Cie stac na wode demineralizowana - tez kupisz na BP

    ------------------
    A ja jeszcze zapytam tutaj zamiast otwierac nowy temat.
    Caly czas mam "mokry" silnik od spodu - mokry od oleju no i do tego caly czas mi ten olej kapie powolutku. Jednak nie zaobserwowalem zadnych symptomow swiadczacych o awarii uszczelki pod glowice. Zastanawiam sie wiec, czy wyciek ma zwiazek z uszczelka czy z moze problem jest gdzie indziej.

    Do tego dodam, ze 2 miesiace temu wymienialem rozrzad i kolejny wydatek zblizonej kwoty jakos mi sie nie usmiecha. Jakies sugestie koedzy?

  2. #22

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ponieważ Prosto zamknął ten post http://www.a3-club.net/forum/showthr...040#post696040 i nie mogę tam dopisać (podał link tu) to napiszę tu....

    u mnie też słychać jak coś bulgocze/przelewa się na rozgrzanym silniku, ale u mnie wszystko działa idealnie, wzorowo się nagrzewa, nic nie ubywa itp ...

    to takie normalne to bulgotanie ?

  3. #23
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    przelewac zawsze bedzie sie z tego krucca,jest to zbiorniczek wyrownawczy i nadmiar cisnienia w ukladzie bedzie wlasnie do niego transportowany i upuszczany.przelewanie sie plynu moze ale nie musi powodowac bulgotanie-nie widzisz ubytkow plynu czy wyciekow to nie ma sie czym przejmowac.co innego gdy bedzie bardzo DUZE cisnienie w zbiorniczku wyrownawczym.

    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 23-11-10 o 17:43
    Who I am? I am a the Champion.

  4. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    styx1 (25-11-10)

  5. #24

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    odkręciłem na ciepło i ledwo co psukło, przyjmuję że jest ok....

  6. #25
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jest ok,mozesz spac spokojnie
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #26

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Ja mam podobny problem z moim A3, ostatnio zaczął mi dymić na biało, płynu chłodniczego też minimalnie ubywa, ale co najbardziej mnie niepokoi to bardzo duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym, nawet jak silnik jest zimny i poziom płynu jest na MIN, odkręcając korek bardzo mocno zasysa powietrze i płynu przybywa do poziomu MAX, czy to normalne ?

    Pozdrawiam.

  8. #27
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    moze tu byc sytuacja z tak zwana poduszka powietrzna w ukladzie za ktora odpowiedzialnosc bedzie ponosic uszczelka.
    jestem niemal pewny ze to bedzie klopot z uszczelka lub peknieta glowica,poniewaz w normalnych warunkach przy odkrecaniu korka cisnienie jest upuszczane z uklady a u Ciebie zasysa.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #28

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, czy jest jakaś metoda na sprawdzenie tej uszczelki ? czy lepiej od razu umówić się na wymiane ?

    Pozdrawiam.

  10. #29
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    takim testerem mozna zrobic test ale zabarwienie koloru wskaze na przedostawanie sie spalin do plynu,niestety nie pokaze czy to jest uszczelka czy glowica.
    http://moto.allegro.pl/tester-szczel...317094039.html
    Who I am? I am a the Champion.

  11. #30

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    A3 (sline)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    U mnie był taki objaw, że jak autko przegoniłem pare km to biło ciśnienie w przewody. Zostawiając samochód na noc rano okrecając korek było nie małe psssst. Co chwile musialem dolewać wody itd. Przy wymianie rozrządu, kazałem sprawdzić co i jak z głowicą i okazało się że uszczelka między 2i3 cylindrem była dupnięta i dodatkowo głowica była krzywa. Po planowaniu, wymianie uszczelki + szpilki wszystko jest si i już tak 10 000km. Dodatkowo rano po odpaleniu zawsze miałem bulgotanie po lekkiej przegazówce. Słychać było jak by się przelewało ciecz z jednego do drugiego naczynia. Zdania były podzielone, że po nocy to normalne itd... Jednak po wymianie uszczelki brak tego typu objawu. Mechanik za robotę rozrząd+ uszczelka wziął 500zł za robote. Części sam mu dostarczyłem. Dodam że przy uszczelce głowicy odrazu zmieniłem uszczelniacze zaworowe co jest niewielkim kosztem, a przy jednej robocie to warto zrobic.

    Warto więc sprawdzić czy węże szybko twardnieją, czy po nocy nadal jest ciśnienie w układzie, czy po rozgrzaniu jak się odkręci korek to dużo syczy i woda się dźwiga, czy słychać bulgotanie po odpaleniu jak się naciśnie gaz, biała chmura po odpaleniu (woda w cylindrze), czy czasem oleju nie przybywa, czy zbiornik wyrównawczy nie ma na ściankach oleju lub śladów spalin.
    Prowizorka okazuje się zawsze trwalsza od oryginału

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •