Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: Uszkodzony Intercooler-wymiana

  1. #21

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam!

    Dziś po zdemontowaniu starego IC okazało się, że ktoś wypalił sobie dwie ładne okrągłe dziury w obudowie Intercoolera i przy okazji połamał obudowę w miejscu szybkozłączek. Po montażu innego, używanego autko już nie dymi i nie świszcze tak jak przedtem podczas przyspieszania. Nie wiem jeszcze jak ze spalaniem, ale poinformuję o tym jak tylko dokładnie sprawdzę

    Przyznam, że znalezienie używanego IC do 130 konnego TDI pasującego do A3 jest ciężko, dzwoniłem na "pałe" po prawie wszystkich firmach sprzedających chłodnicę na allegro czy przypadkiem nie posiadają IC do ASZ i po kilkunastokrotnych próbach się udało

  2. #22
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dawidd3 Pokaż post
    Przyznam, że znalezienie używanego IC do 130 konnego TDI pasującego do A3 jest ciężko
    Wcale nie ciężko Sprzedającym mało co mówi ASZ, ale szybko hasło szybko-złączka robi robotę.

    Najważniejsze, że w końcu rozwiązałeś swój problem.

  3. #23
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    pochwal sie jeszcze spadkiem zuzycia
    mocy tez pewnie duzo przybylo
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wzrostu mocy nie zauważyłem, ale wcześniej w okolicach 1800 obr/min. jakby minimalnie się przyduszał, a teraz jest w porządku.
    Spalanie na 600km z czego ok. 200km trasa wyniosło 6l. także bardzo dobrze.
    Teraz jestem bardzo zadowolony ze swojego autka, oby tak dalej

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grudziądz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    czy przy zmianie intercoolera od 110koni na intercooler od 130koni musze zmieniac cale orurowanie czy da sie jakos zamontowac tylko szybkozłączki i bedzie wszystko gralo?

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieluń
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Cześć, zakupiłem wczoraj A3 1.8t. Jest wniej uszkodzony intercooler W czasie kupna chciałem zobaczyć jak chodzi silnik dlatego ją odpaliłem, nie zauwarzyłem że do intercoolera kapała woda z spryskiwaczy, mogło to zaszkodzić ? nic nie gazowałem bo w sumie się nie dało bo gasła, chodziła nie równo.

  7. #27

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Intercooler do A3 1.9 TDI 131KM ASZ, 2001r

    Witam wszystkich.
    Mam do wymiany intercooler (od dłuższego czasu jest nieszczelny, przy przygazówce czasami leci czarny/szary dym, turbina się wyłącza na wyższych prędkościach, ogólnie jest zalany olejem), co wyszło przy przeglądzie auta podczas wymiany innej części.
    Mechanik przedstawił mi listę z katalogu intercoolerów i zaproponował kupno nowej części, ale zamiennika (THERMOTEC/NISSENS/NRF) zamiast używanych.
    Po dłuższym zastanowieniu kupiłem model THERMOTEC (bo najtańszy), rzekomo pasujący do 130KM ASZ. Niestety, podczas wizyty u innego mechanika, dowiedziałem się, że ten model nie ma tego łączenia, które jest wymagane (szybkozłącze) i muszę załatwić inny.

    Przeszukując internet nie mogłem znaleźć żadnej informacji nt. czy szybkozłącze jest integralną częścią chłodnicy (czyli taki "metalowy pierścień/zacisk", jak mi to zostało opisane).
    Przejechałem więc kilka sklepów z częściami i we wszystkich najlepszym wyborem przez nich proponowanym był model NRF 30838, wyszukany wg numeru VIN.
    Niestety nie mieli nigdzie ich na stanie, więc postanowiłem zamówić część i zamontować ją w innym mieście, do którego wracałem.
    Intercooler ten w internecie kosztował około 150 zł mniej, a kupując z kodem zniżkowym, nawet 200 zł mniej (szukałem zgodnego z kodem OEM 1J0145803M).

    I tutaj dochodzę do sedna sprawy, otóż otrzymałem kurierem intercooler NRF 30838:
    http://imgur.com/a/6P0k4
    Jak widać na zdjęciach element przyszedł w niezbyt dobrym stanie, jak na nową część. Jest zakurzony, ma w wielu miejscach powyginane "zwoje", karton poobijany od środka, a najbardziej dziwi mnie niezgodność z obrazkiem w miejscu łączenia z przewodami:
    http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica...205-30838.html
    Czy te zaczepy na rysunku są tym elementem niezbędnym przy łączeniu na szybkozłącze?

    Dopiero szukając po angielsku udało mi się znaleźć jak to ma mniej więcej wyglądać:
    http://usdieselparts.com/images/prod...1045210HCK.jpg
    Nie udało mi się jednak znaleźć tego elementu do modelu mojego auta.
    Czy można użyć to złączę, które już jest w użyciu, jeżeli jest w dobrym stanie?
    Czy ten otrzymany egzemplarz powinienem odesłać (brak 'dynksów', brudne, nieco uszkodzone..) i zamienić na ten sam? (Co ciekawe, kupowałem go we wtorek za 389 zł, a teraz rzekomo kosztuje.. 602zł - choć to pewnie trik z ciasteczkami).

    TL;DR
    Czy intercooler NRF 30838 jest dobrze dobranym elementem do mojego auta oraz w jaki sposób powinien być łączony (jakie części potrzeba i gdzie je zdobyć)?

    Dziękuję za wszelką pomoc!

  8. #28
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rlx Pokaż post
    Witam wszystkich.
    Mam do wymiany intercooler (od dłuższego czasu jest nieszczelny, przy przygazówce czasami leci czarny/szary dym, turbina się wyłącza na wyższych prędkościach, ogólnie jest zalany olejem), co wyszło przy przeglądzie auta podczas wymiany innej części.
    Mechanik przedstawił mi listę z katalogu intercoolerów i zaproponował kupno nowej części, ale zamiennika (THERMOTEC/NISSENS/NRF) zamiast używanych.
    Po dłuższym zastanowieniu kupiłem model THERMOTEC (bo najtańszy), rzekomo pasujący do 130KM ASZ. Niestety, podczas wizyty u innego mechanika, dowiedziałem się, że ten model nie ma tego łączenia, które jest wymagane (szybkozłącze) i muszę załatwić inny.

    Przeszukując internet nie mogłem znaleźć żadnej informacji nt. czy szybkozłącze jest integralną częścią chłodnicy (czyli taki "metalowy pierścień/zacisk", jak mi to zostało opisane).
    Przejechałem więc kilka sklepów z częściami i we wszystkich najlepszym wyborem przez nich proponowanym był model NRF 30838, wyszukany wg numeru VIN.
    Niestety nie mieli nigdzie ich na stanie, więc postanowiłem zamówić część i zamontować ją w innym mieście, do którego wracałem.
    Intercooler ten w internecie kosztował około 150 zł mniej, a kupując z kodem zniżkowym, nawet 200 zł mniej (szukałem zgodnego z kodem OEM 1J0145803M).

    I tutaj dochodzę do sedna sprawy, otóż otrzymałem kurierem intercooler NRF 30838:
    http://imgur.com/a/6P0k4
    Jak widać na zdjęciach element przyszedł w niezbyt dobrym stanie, jak na nową część. Jest zakurzony, ma w wielu miejscach powyginane "zwoje", karton poobijany od środka, a najbardziej dziwi mnie niezgodność z obrazkiem w miejscu łączenia z przewodami:
    http://www.iparts.pl/czesc/chlodnica...205-30838.html
    Czy te zaczepy na rysunku są tym elementem niezbędnym przy łączeniu na szybkozłącze?

    Dopiero szukając po angielsku udało mi się znaleźć jak to ma mniej więcej wyglądać:
    http://usdieselparts.com/images/prod...1045210HCK.jpg
    Nie udało mi się jednak znaleźć tego elementu do modelu mojego auta.
    Czy można użyć to złączę, które już jest w użyciu, jeżeli jest w dobrym stanie?
    Czy ten otrzymany egzemplarz powinienem odesłać (brak 'dynksów', brudne, nieco uszkodzone..) i zamienić na ten sam? (Co ciekawe, kupowałem go we wtorek za 389 zł, a teraz rzekomo kosztuje.. 602zł - choć to pewnie trik z ciasteczkami).

    TL;DR
    Czy intercooler NRF 30838 jest dobrze dobranym elementem do mojego auta oraz w jaki sposób powinien być łączony (jakie części potrzeba i gdzie je zdobyć)?

    Dziękuję za wszelką pomoc!
    prosze -jak na zamowienie:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...38#post1541538

  9. #29

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Niestety mi zależy na nowej części. Okazało się, że ten, który pasuje jest dobrym IC, ale niestety przysłano mi sztukę z nieprawidłowym łączeniem (w opisie na stronie jest takie, jakie powinno przyjść).
    Trzeba czekać na wymianę i wtedy będzie cacy.. :/

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Ausi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny a3 1.8t agu słaby po zmianie coolera

    Panowie, czy zmiana Coolera na większy boczny cooler w moim agu 1.8t mogła sprawić, że spadlo cisnienie doładowania i samochód jedzie słabiej, głównie na jedynce, gdzie wcześniej był peak przy 4k i rwało przyczepność a obecnie nie da się tego zrobić. Dodam, że w agu nie ma map sensora i komp prawdopodobnie nie wie ile powietrza trafia do Coolera. Turbo mam k03s ile starym ori coolerze auto rwalo na jedynce jak dzikie a po wymianie jest bardziej zamulone i do tego doszedł dźwięk powietrza wracającego na turbinę, jak przy uzkodzonym DV(a mam sprawny Ori z ASO). Szczelnosc sprawdzali mi w dwóch warsztach i niby jest szczelnie ale parskanie po puszczenu jest (tylko gdy puszczam gaz wciśnięty w podlogę).
    Jak to zaem możliwe, że ludzie wkładają do agu fmice i mają wzrost mocy bez korekty programu a u mnie trochę większy smic od Ori i jest lipa?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •