Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: pasta do polerowania ręcznego

  1. #11
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    recznie to tempo zielone a maszynowo to farecla g3, oczywiscie po polerce dobry wosk. niezle sa produkty sonax'a, polecam ta teflonowa, niezle sie furka po niej blyszczy.
    ja sie umowilem z kumplem za 100zl cale auto farecla potem na to wosk. kiedys mi golfa odpicowal to wygladal jak z salonu
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  2. #12
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mi znajomy blacharz polecił wosk do polerowania... Taki w metalowej puszce, po weekendzie napisze wam jaki. Co do efektów, to rewelacja po prostu!

    A na tempo uważajcie, bo to są pasty ścierne - usuwają odrobinę lakieru przy polerowaniu! Tak więc nadają się super to zatarcia drobnych rys (ja starłem tak ten ślad na drzwiach po tym jak mnie ktoś drzwiami trzasnął). Ale do samej pielęgnacji jedynie wosk. I najlepiej prawdziwy! a nie jakieś woski na mokro.

    Efekt był taki, że jak po paru miesiącach pojechałem do mojej ulubionej myjni, to koleś nie mógł wyjść z podziwu, pytał czy auto było robione, bo wosk trzymał się idealnie. Nie zmył go nawet myjką ciśnieniową... kropelki się zbierały jak trza ;]

    po weekendzie podrzuce opis co to dokładnie było.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Parczew
    Auto
    ( ()()() )
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    wrzuć przed bo w majowke wiekszosc z nas bedzie mialo troche czasu zeby furki odpicowac
    pozdr
    ( ()()() ) A3 - drive your way to heaven...

  4. #14
    Sens's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja dzisiaj robiłem jakąś pastą "DIAMOND BLUE" czy jakoś tak
    efekt - lakier gładki jak diabli, kolor nabrał trochę większej głębi, a rysy jak były tak są , cena ~30e (na szczęście preparat dostałem w prezencie od znajomego). Na pewno efekt byłby lepszy, gdybym miał lakier w super stanie.
    1.9 TDI tuned by COMPSPORT

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    powiem wam ze polerowanie pastami grubosciernymi recznie nie mam sensu poniewaz porobicie rysy i lakier beddzie mial glebokie rysy a wtedy juz sie robi problem bo nie jest je latwo spolerowac maszynowo.po takiej pascie lakier sie blyszczy ale rysy pozostaja. Kazdorazowe polerowanie pastami sciernymipowoduje zmniejszenie warstwy lakieru co nie jest wskazane bo po 5 lub 6 razach zaczna sie przecierki na rantach wiec nie zalecam takiego rodzaju odnawiania. sa takze pasty lekko scierne lub chemiczne wyciagajace polysk ale nie zmniejszajace grubosci lakieru . Ja uzywa past firm profesionalnych i njalepiej je kupowac w mieszalniach farb.Przewaznie sa w litrowych pojemnikach ale tez sprzedaja na ml i nie ma problemow odlewaja do mniejsyzch pojemnikow . polecam tez uzywania prowesjonalnzch szmatek ktore maja specjalna strukture i nie rysuja lakieru.

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    VW MK4 2003
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    chwalą tempo i widziałem jej efekty, nadaje połysku, ja używałem to usuwania rysek auto-max, to wszystko są pasty lekko ścierne, a do nadania połysku używam pasty http://moto.allegro.pl/item186407839...bka_z_usa.html polecam po na naniesieniu opierając o auto można sie zsunąć

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    ja uzywalem tempa i automax jak konczylem szkole jakies 15 lat temu i do tej pory sklad tej pasty sie nie zmienil i sa to pasty scierne mozna to sprawdzic i wycisnac troche na reke i rozetrzec to zobaczycie ile jest w niej scierniwa . kiedys lakiery byly twardsze i stosowalo sie inne pasty a teraz ekologia wymusila inne rodzaje lakierow i razem z nowymi produktami lakierniczymi powstaly inne pasty .dzisiejsze lakiery sa bardzo miekkie i po samym pomalowaniu i wysuszeniu uzywajac szmatek aby wytrzec wode z danego elementu powodujemy juz mikro rysy ktore sa widoczne.wiec aby uzyskac piekna i lustrzana powierzchnie nalezy uzyc maszyny polerskiej i pasty a nastepnie uzyc wosku wyciagajacego polysk .wiec niesadze zeby efekt polerowania pasta tempo miala taki sam efekt ja po polerce maszynowej( w tym procesie jest wieksza powiezchnia tarcia i duze obroty to daje efekt lustra) a zamiast uzywania pasty tempo lub innej radze popytac o profesjonalne pasty ktore nie sa scierne a wyciagaja polysk, ale jesli twierdzicie ze tempo jest dobra pasta do przetarcia calego auta to powiem jedno ze niszczycie swoje powloki lakiernicze na autach . Podopwiem ze jesli mi nie wierzycie to zapytajcie jakiegos lakiernika albo w mieszalni farb i zapytajcie o tempo to sie usmiechna
    ja zajmuje sie samochodami od 15 lat i uzywalem pasty tempo moze ze 3 lub 4 razy i ich nie polecam .
    mam nadzieje ze uda wam sie wyciagnac wnioski i przestaniecie niszczyc swoje lakiery a co za tym idzie piekno swoich aut.

    pozdraiwam

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    wlasnie dzisiaj zmagalem sie z moja audiczką i pastą tempo.wnioski? efekt jak na cene 7.99 jest rewelacyjny.pRAWDE Mówiąc rysek tak bardzo nie sciera-wlasciwie sie tego spodziewalem-ale najwazniejsze jest to,ze lakier odzyskał polysk i głębie.Naprawde rewelacja.Na opakowaniu napisane jest ,ze powinno sie paste pozostawic okolo 30 sekund-lepiej jednak pozostawic na okolo 2 minuty.Wbrew ostrzezeniom robilem to na sloncu-bylo ciezko ale dalem rade.POLECAM POLECAM POLECAM
    Łódź AUTO-SERVICE ul.Źródłowa 14----NA HASŁO AUDI A3 RABAT!!!-----

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    nie uzywajcie zadnych past na duzym naslonecznieniu poniewaz moga zostac plamy na lakierze
    powiem ze jestescie bardzo odwazni uzywajac pasty tempo
    uzywajac innych past nie majacych scierniwa uzyskacie takze polysk i glebie lakieu bez jego scierania ale widze ze jestescie bardzo przyzwyczajeni do pasty tempo za 7,99 sadze ze za 12 zl mozna kupic duzo wyzszej klasy kosmetyki niz ........ ale to wasze auta .
    sadze ze w nastepnym sezonie bedzie pytanie :

    "Co zrobic aby nie przeswitywal podklad z pod lakieru ?"
    Nikomu tego nie zycze

  10. #20
    ryba's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    VW Passat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo
    Ja takie cudo kupilem: http://allegro.pl/item183562814_past...cla_250g_.html
    Ale jeszcze nie testowalem
    mam ta paste trzeba duzo wody lac bo mozna latwo lakier zajechac
    ogolnie dobra pasta

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •