Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 46

Temat: pasta do polerowania ręcznego

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    adek-77, nie wiem czym ty sie zajmujesz i jakie masz swoje doswiadczenia ale po lakierowaniu uzuwa sie wlasnie pasty Farecla G3 stosowanej na mokro i do mechanicznego polerowania... kazdy lakiernik z jakim sie spotkalem potwierdzal rowniez ze jak na odswiezenie starego lakieru we wlasnym zakresie (nie mechanicznie) dobra jest wlasnie pasta tempo... i nie ma znaczenia ze jest to tania pasta, po prostu efekt jej dzialania jest dobry o czym swiadzy wiele aut spolerowanych w ten sposob. uwazam ze twoje usmieszki w strone osob uzywajacych tej pasty sa niepotrzebnym szyderstwem

  2. #22
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Z doswiadczenia moge tylko powiedziec, ze nic nie zastapi polerki maszyna u lakiernika
    Jakis czas temu w Peugeocie ktos przerysowal mi caly bok. Kupilem profesionalna paste polerska (kosztowala ponad 60zl.) i recznie spolerowalem. Przerysowanie stalo sie niewidoczne jak po polerce maszyna, ale po wystawieniu na slonce wokol miejsc w ktorych polerowalem powstaly tak jaby mikro ryski pod lakierem bezbarwnym ktore pod katem widac na sloncu Takze aby otrzymac efekt lustra to tylko i wylacznie polerka maszyna u lakiernika
    Pozdr

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    co do pasty g3 to sie zgadzam i jako lakiernik to potwierdzam ale ten lakiernik co potwierdza ze pasta tempo jest do odswierzania lakieru to jest niepowazny lakiernik albo chce w niedlugim czasie pomalowac twoje auto
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    kazdy lakiernik z jakim sie spotkalem potwierdzal rowniez ze jak na odswiezenie starego lakieru we wlasnym zakresie (nie mechanicznie) dobra jest wlasnie pasta tempo
    . pasta tempo nie jest do odswiezania tylko do scierania........................ i chyba nie sadzisz ze zeby odswiezyc auto bedziesz je co roku na wiosne przecieral pasta tempo bo za kilka lat bedziesz mial sama blache na samochodzie .
    ja z was nie szydze tylko prubuje was ostrzec przed ta pasta i innymi pastami sciernymi ze do waszych aut sa one w wiekszosci nie potrzebne . Pasta tempo nadaje sie do usuniecia rys po krzakach , albo do lekich uszkodzen w jednym miejscu ale nie do calego samochodu do tego sa inne kosmetyki.
    Jeszcze jedno pytanie do ciebie Mach: czy lakiernicy ktorych sie pytakes o paste tempo do odswiezania auta uzyli kiedykolwiek tej pasty do calego auta? ja w to szczerze watpie a jesli jej uzywali to uwazam ich za slabych fachowcow i nie profesjonalistow.
    Myslcie sobie co checie ale to co przeczytalem na tym forum o odswiezaniu lakieru jestem zdruzgotany i powiem tyle ze jesli nie zaczniecie dbac o swoje lakiery na samochodach to po pascie sciernej na waszych autach beda takie rysy ze wam wspolczuje a wtedy bedzie problem.
    Robcie co chcecie ze swoimi samochodami .

    powiem tyle ze lepiej posluchac lakiernika ktory chce wam pomoc grati niz lakiernika ktory twierdzi ze pasty scierne sa do odswierzania calego samochodu recznie . Nastepnym razem nie pytaj sie lakiernika a zapytaj sie czlowieka co posiada sklep z materialami ferecla, abel lub m3 oni maja szkolenia z tych materialow i doradza ci lepiej niz jakis podworkowy lakiernik .
    to byl moj ostatni post do tego tematu bo szkoda mojego czasu na pisanie z fanatykami past sciernych do odswiezania i fanami a3 ktorzy niszcza swoje auta
    Zycze powodzenia i grubej powierzchni lakieru na waszych autach aby wam na dlugo starczyla

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adek-77

    Mach napisał/a:
    kazdy lakiernik z jakim sie spotkalem potwierdzal rowniez ze jak na odswiezenie starego lakieru we wlasnym zakresie (nie mechanicznie) dobra jest wlasnie pasta tempo
    pasta tempo nie jest do odswiezania tylko do scierania........................ i chyba nie sadzisz ze zeby odswiezyc auto bedziesz je co roku na wiosne przecieral pasta tempo bo za kilka lat bedziesz mial sama blache na samochodzie .
    Piszac odswiezanie mialem na mysli usuniece w pewnym stopniu mikro rysek od myjni oraz nadanie polysku... nie watpliwie tempo ma takie dzialanie.
    Zarowno farecle jak i tempo znam i uzywam kupujac ja w mieszalni tam gdzie kupowalem lakiery.
    Jakiekilwiek polerowanie jest dopuszczalne raz na pare lat... nik nie mowi tu o tym zeby co wiosne polerowac lakier czymkolwiek.
    Biorac jedenk pod uwage ze wiekszosc z naszych aut ma juz swoje lata to spolerowanie oryginalnego lakieru ktory nie byl ruszany od nowosci nie jest czyms nienormalnym.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adek-77
    Jeszcze jedno pytanie do ciebie Mach: czy lakiernicy ktorych sie pytakes o paste tempo do odswiezania auta uzyli kiedykolwiek tej pasty do calego auta? ja w to szczerze watpie a jesli jej uzywali to uwazam ich za slabych fachowcow i nie profesjonalistow.
    napisalem ze wg lakiernikow pasta tempo jest dobrym sposobem dla hobbystow aby we wnasnym zakresie nadac lakierowni troche "zycia".

    czy uzyli jej na cale auto .... a Ty polerujesz cale auto czy tylko pol

    najwazniejsze ze Ty jestes dobrym lakiernikiem i jestes z tego dumny

  5. #25

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    pisze ostatni raz
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Piszac odswiezanie mialem na mysli usuniece w pewnym stopniu mikro rysek od myjni oraz nadanie polysku... nie watpliwie tempo ma takie dzialanie.
    jesli sadzisz ze pasta tepo usuwa mikro rysy to sie mylisz poniewaz nie mozna usunac mikro ry za pomoca rysz robionych pasta tempo bo ona ma wlasciwosci scierne
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Jakiekilwiek polerowanie jest dopuszczalne raz na pare lat... nik nie mowi tu o tym zeby co wiosne polerowac lakier czymkolwiek.
    po ilosci postow wynika ze jednak odsiwezanie auta jest robione co roku i ja sie nie dziwie ze tak jest bo kazdy chce miec ladny lakierek na lato wiec sie z toba nie zgodze ze ktorys z was przez kilka lat czekal aby teraz odswiezyc lakier hehe
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Biorac jedenk pod uwage ze wiekszosc z naszych aut ma juz swoje lata to spolerowanie oryginalnego lakieru ktory nie byl ruszany od nowosci nie jest czyms nienormalnym.
    w to co napisales to nie uwieze bo wiekszosc klubowiczow ma auta ktore maja od 10 do 1 roku . wiec napewno juz wczesniej odswiezali lakiery
    a jesli tak bylo to lepiej im proponuje wydac 250 zl i pojechdo lakiernika zeby on spolerowal lakier i bedzie mial spokoj na kilka lat
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    napisalem ze wg lakiernikow pasta tempo jest dobrym sposobem dla hobbystow aby we wnasnym zakresie nadac lakierowni troche "zycia".
    ta pasta to masz racje ze jest dla hobbystow ale majacych auta weterany a nie takie samochdy co maja kilka lat
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    czy uzyli jej na cale auto .... a Ty polerujesz cale auto czy tylko pol
    ja nawet czasami poleruje pol elementu zeby nie niszczyc wiecej powloki

    widze ze ty cos tam wiesz o pastach i odnawianiu lakieru ale nie wiele i uwazasz sie za urazonego bo ktos wie wiecej od ciebie . wasze sposoby sa bardzo prymitywne i takich metod uzywaja ludzie co maja samochdy warte do 3000 moze 4000 ale wy fani a3 powinniscie stawac na glowie zeby wasze a3 byly jedyne w swoim rodzaju a nie dziadowanie i kombinowanie .

    pozdrawiam i mam nadzieje ze chciaz jeden z was pomysli czy uzyc pasty sciernej i poszuka czegos innego niz tych zajezdzaczy lakierow bo sa lepsze srodki i nie beda scierac lakieru

  6. #26

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    adek-77, jesli wiekszosc se myli to podaj konkretne srodki i sposobu usuwania miro rys, odswiezania lakieru, nablyszczania, zabezpieczania itd
    Czekam na konkretne przyklady preparatow ktre wedlug tak doswiadczonego lakiernika sa profi... inaczej uznam Cie za kolejnego pieniacza i spuszcze z woda w klopie
    bardzo chetnie czegos bysmy sie nauczyli w tym temacie...

  7. #27
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ta pasta to masz racje ze jest dla hobbystow ale majacych auta weterany a nie takie samochdy co maja kilka lat
    nie koniecznie ...rys mozna sie szybko dorobic nawet przy nowym aucie ...i jak narazie tylko ta paste udalo mi sie w miare je usunac !!

  8. #28
    marcintgr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja sie staram nie używac past polerskich chyba że na jakieś glębsze rysy jak wiadomo każda polerka to cieńsza warstwa lakieru! zamiast polerki myje auto raz na 6 miesięcy benzyną ekstakcyjną wszystke syfy typu smoła zastarzały brud wszystko schodzi bez utraty grubości lakieru puźniej wosk najlepiej TURTLE WEX i lakier jak nowy!
    NAVIPOL - Profesjonalne doposażenie Audi VW tel. 501-963-597

  9. #29

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gol
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    prosze bardzo
    "abel mikro rysa" do usowania rys duzo drobniejsza od pasty tempo i g3 i daje lepszy efekt przy uzyciu recznym poniewaz mniej rysuje powiezchnie
    jesli jest lakier zmatowialy to najlepiej uzyc jakiegos produktu z odtleniaczem wystepuja w postaci mleczka a nie past .
    Na zakonczenie calego etapu odnawiania proponuje uzyc jakiegos mleczka lub wosku z dodatkiem teflonu wtedy lakier stanie sie gladki jak dupcia niemowlaczka

    Szczerze mowiac to juz dawno temu uzywalem tych produktow wiec ciezko mi podac bardziej konkretne przyklady mieszkam od 6 lat za granica i uzywam produktow 3M
    Mam nadzieje ze bedac w sklepie z matrialami lakierniczymi sami potraficie wytlumaczyc co sie dzieje z waszym lakierem a jesli nie to poproscie go zeby sam zobaczyl.wtedy wam doradzi co najlepiej uzyc .Jesli moje odpowieidzi byly malo konkretne na temat uzywania past sciernych to mozecie mnie sposcic
    MACH :co do pieniaczy to sadze ze ty sie spieniles i to ladnie ze ktos glosno powiedzial ze pasty scierne sa do dupy .mam nadzieje ze nie jestes dystrybutorem tej pasty dla amatoro bo nawet tak bym nie nazwal ludzi ktorzy uzywaja tempa do odswiezenia calego auta .

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcintgr
    Ja sie staram nie używac past polerskich chyba że na jakieś glębsze rysy jak wiadomo każda polerka to cieńsza warstwa lakieru! zamiast polerki myje auto raz na 6 miesięcy benzyną ekstakcyjną wszystke syfy typu smoła zastarzały brud wszystko schodzi bez utraty grubości lakieru puźniej wosk najlepiej TURTLE WEX i lakier jak nowy!
    i tu masz duzo racji w postepowaniu z lakierem ale co do benzyny to bym byl ostrozny poniewac nie zbyt dobrze dziala na tworzywa sztuczne w wiekszosci zakladow uzywa sie zmywacza silikonowego jest lagodniejszy i ma dobre wlasciwosci myjace a stosuje sie go do odtluszczania elementow przed samym malowanie
    a produkty turtle sa dobre i polecam

  10. #30
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie ja wam polecam srodek w nanotechnologi Srodek po dwukrotnym "posmarowaniu" autka daje efekty:
    -powierzchnia lakieru przez rok jest gladka jak lustro- nie ma zadnych szorstkosci itp,
    -Srodek nie zawiera zadnych materialow sciernych- po posmarowaniu gina rysy
    -Samochod blyszczy sie i na lakierze tj. powstala dodatkowa warstwa bezbarwnego
    -samochod wystarczy myc sama woda-wystarczy delikatnie przetrzec i zanieczyszczenia schodza
    Naprawde polecam ten srodek
    Ostatnio edytowany przez (A)rturo - 19-01-17 o 09:36

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •