Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 92

Temat: [kompendium] Mrugający xenon/bi xenon

  1. #71

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wiem mam problem.
    Otóż auto kupiłem z dołożonym bi-xenonem oczywiście bez instalacji samopoziomowania i sprysków (to mam zamiar zrobić sobie sam)
    Lecz mam teraz problem z lampami, ponieważ xenon mi cały czas gaśnie, nie ma reguły który. Raz gaśnie lewy raz prawy po przełączeniu na postojówki i ponownym włączeniu na xenon palą się znow oba. Xenony gasną na dziurach, prostej drodze i na postoju gdy auto stoi na swiatłach, nie wiem co mam zrobić, ponieważ "niby" żarniki były wymienione co może być przyczyną ? Czyżby to że nie mam samopoziomowania?

  2. #72
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    nikt z nas nie wywrozy przez net. moze to byc polaczenie,przewody, skorodane piny, ...., na przetwornicach i zarnikach konczac. trzeba sprawdzac krok po kroku.

  3. #73
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak mu gasnie raz jeden, raz drugi, a po przekreceniu na postojowki i znowu xenon juz swieca ( rozumiem ze na zapalonym aucie )
    to stawiam na brak kodowania, komputer odcina zasilanie
    zapewne na zgaszonym aucie da sie wlaczyc xenony i swieca bez problemu, zanim bord sprawdza napiecia...

    a spryskiwacze czy poziomowanie nie maja nic a nic do tego
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #74

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Miro tak na zapalonym, ponieważ tak się dzieje w czasie jazdy, dodam tylko że to się nie dzieje zawsze czasem jest tak że przejadę z 50km i nic a czasem na odcinku 10km wyłączą się kilka razy i czasem oczywiście też mruga.
    Co do kabli to lipa zrobiona bo kable są pocięte i polutowane, nie chciało się kupować adapterów to zostawili wtyczki z bi-xenonu i ze zwykłej lampy i tylko kable polutowali.
    Niby lampy były zakodowane, ale czy możesz wyjaśnić jak to można sprawdzić lub jak to ogarnąć mając VCDS ???
    Co do zgaszonego silnika, jak gaszę silnik na światłach to zostają tylko postojówki, xenon gaśnie sam, ale jak na zgaszonym przekrece stacyjke to tez xenon sie zapala. Coś nie tak z kodowaniem może być ?
    Ma ktoś jakiś schemat lub poprawne kodowanie do tego bi-xenonu żebym mógł porównać?
    Ostatnio edytowany przez 1nf1n1ty - 11-12-16 o 18:52

  5. #75

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, tydzień temu zauważyłem, że mruga mi światło mijania bixenonowe wyszedłem z samochodu, ale przestało. Co jakiś czas sytuacja się powtarzała, dzisiaj po odpaleniu świateł wieczorem widziałem wyraźnie, że mrugają dwa światła prawe oraz lewe. Nie jest to gaśnięcie i zapalanie, ale przygasanie na sekundę i znowu świecenie lamp. Lampy na zmianę tak jakby obniżają moc światła po czym świecą normalnie. Sytuacja po 30 sekundach się stabilizuje, żarniki oczywiście D1S oryginalne wymieniane parą rok temu na nowe Philips.
    Przetwornic nie obwiniam bo raczej na raz dwie nie mogły się uszkodzić. Miał ktoś taką sytuację? Obstawiam wadliwe żarniki.
    Dodam, że gdy występuje zjawisko migania to wystarczy wyłączyć światła po czym znów zapalić i już świecą normalnie.
    Taka mała dygresja, że od początku światła długie wydawały mi się zbyt słabe tzn snob światła się gubił na długich odcinkach dróg. Może to wina podstawowej barwy świetlnej, która u mnie wynosi 4300K.

  6. #76

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny

    Miałem tak przy zakupie żarników Bosma d1s Cenowy kompromis między chińczykiem a oryginałem wymieniłem oba na raz i po ok roku jeden wykazywał takie objawy jak Twoje. Najpierw tylko mrugał i przestawał po jakimś czasie mrugał i gasł (wystarczyło wył i wł lampy i znów działał) aż w końcu zrobił się różowy... Miałem na nie o ile dobrze pamiętam 2 letnią gwarancję więc na szybkości kupiłem byle jakie chińczyki na allegro żeby móc normalnie jeździć i wymieniłem a tamte odesłałem. Sprzedawca bez problemu oddał pieniądze a moje chińczyki za 40zł sztuka o dziwo działają już drugi rok chociaż czasami przy większych mrozach i wjechaniu w dziurę jeden potrafi przez pare sekund pomrugać ale jak już się rozgrzeje to hula bez problemu

  7. #77

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie na chwilę obecną przestały mrugać. Wiesz może czy gwarancja jest realizowana przez sprzedawce czy producenta ? Chodzi o to czy mogę wysłać na reklamację do Philipsa ?

  8. #78

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    ja mam taki sam problem miga prawa lampa wymienilme przetwornice i zarowki skonfigurowalem przetwornice z lampa i nadal mam ten sam problem
    pomocy panowie bo juz nie mam nerwow do tej lampy

  9. #79
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Unhappy Migające ksenony (OBA)

    Witam wszystkich. Przeszukałem forum jak i inne źródła w internecie i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Problem jest taki, że oba ksenony mrugają jednocześnie a po czasie lewy gaśnie całkowicie. Czasami problem w ogóle nie występuje, jednak najczęściej pojawia się przy przyspieszaniu i hamowaniu. Jednak nie jest to regułą, czasami i na postoju potrafią "mrugać" Lampy to bi xenon skrętny auto A3 8P przed lift 2005r. Same żarniki jak i przetwornice zostały sprawdzone "na stole" i nie ma z nimi żadnego problemu.... Dodatkowo zostały wyczyszczone masy od świateł, jednak problem dalej się powtarza. Proszę o pomoc bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny problemu.
    Ostatnio edytowany przez Umek - 12-03-19 o 16:42

  10. #80
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    1.wczesniej bylo dobrze a teraz tak sie dzieje ?

    2.jakie bledy sa pod kompem ?
    - bo to wyglada jakby bord sprawdzal napiecia i je odlaczal...


    3.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Umek Pokaż post
    A3 8P przed lift 2005r
    rozumiem ze mowa o wersji 3d ?
    jesli to modelowe 2005, to wtedy jeszcze nie bylo fabrycznie bixenonow , tym bardziej z AFS
    musialby ktos pozniej dolozyc
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •