Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 92

Temat: [kompendium] Mrugający xenon/bi xenon

  1. #81
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tak wcześnie było dobrze, problem pojawił się nagle. Najlepsze jest to, że po podłączeniu do VCDS nie ma żadnego błędu. Wersja mojej A3 to sportback (5D) koniec 2005 pełen S-Line. Po VINIE lampy były oryginalnie w tym aucie

  2. #82
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Umek Pokaż post
    A3 to sportback (5D) koniec 2005
    to zmienia postac rzeczy, bo masz modelowy 2006
    napisales ze przedlift, a lift byl wlasnie koncem 2005 roku ale w wersji 3D, stad watpliwosci moje//

    watpie zeby ktos ci cos przez net powiedzial, jesli kodowanie jest prawidlowe, nikt nic " nie mieszal "
    to skupilbym sie chyba na samym bordzie ( sterowniku centralnej elektryki )

    odezwij sie na pw do Mobilka

    https://www.a3-club.net/forum/member.php?26049-Mobilek

    on jest z Dąbrowy G. ogarnie ci to
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Umek (12-03-19)

  4. #83
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dobrze napiszę, dziękuje za pomoc tak czy owak.

    edit:
    Już umówiłem się z Mobilkiem na następny tydzień. Jak znajdziemy rozwiązanie to napiszę tutaj i temat będzie do zamknięcie
    Ostatnio edytowany przez Umek - 12-03-19 o 20:25

  5. #84
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Niestety z Mobilkiem wymieniliśmy borda, przekodowaliśmy, na bordzie wymieniliśmy przekaźnik i problem nie ustał. Jest jakaś poprawa bo częstotliwość mrugania jest mniejsza. Jednak dalej mruga.... może ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać dalej problemu?

  6. #85
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    u mnie był winny przełącznik świateł a po wymianie płytki problem znikł
    zawsze po wyłączeniu i włączeniu świateł działało ok i zaczynało mrugać bez reguły aż gasł całkiem

  7. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Umek (22-03-19)

  8. #86
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdzę tą teorie i dam znać

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A więc tak przełącznik wyjęty, rozebrany wyczyszczony itp. Xenon dalej mruga, nawet spróbowałem bez przełącznika (światła wtedy są xenonowe odpalone) i problem dalej jest.... Już nie mam pomysłów

  9. #87
    Umek's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Problem została rozwiązany winna była masa w wiązce borda. dołożenie dodatkowej masy rozwiązało problem tak czy siak podziękowania dla Mobilka za wymianę borda na K i kodowanie

  10. #88

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Question Bixenon, a gwint.

    Witam Wszystkich. Z góry chciałbym przeprosić, jeżeli taki temat był ale jestem tutaj nowy i wyszukiwarka mi niestety w niczym nie pomogła. Posiadam bixenon oraz niedawno wstawiłem gwint, zszedłem tyle ile chciałem ale mam problem z autopoziomowaniem, a mianowicie podczas jazdy na zakrętach szaleje światło raz w dół, a po wyjeździe z zakrętu wraca do "normalności", tak samo jest podczas wjechania w nierówność. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i wie jak to naprawić ewentualnie doprowadzić do poziomu aby tak nie szalał "góra/dół"? Jakaś adaptacja/kodowanie lub coś podobnego? Dziękuję, za każdą wskazówkę jak i radę. Pozdrawiam .

  11. #89
    ToszToSzok's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podhale
    Auto
    A ł d i
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Przyczyn może być kilka. Być może żarnik się już kończy ale nie sądze by to było to ponieważ masz problem z obiema lampami jednocześnie.
    Sprawdź kable, wtyczki lub silniczek być może coś nie łączy, obdziera lub się poluzowało po obniżeniu samochodu.
    Jak to nie pomoże to może winna może być przetwornica (stroboskop).

  12. #90

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ToszToSzok Pokaż post
    Przyczyn może być kilka. Być może żarnik się już kończy ale nie sądze by to było to ponieważ masz problem z obiema lampami jednocześnie.
    Sprawdź kable, wtyczki lub silniczek być może coś nie łączy, obdziera lub się poluzowało po obniżeniu samochodu.
    Jak to nie pomoże to może winna może być przetwornica (stroboskop).
    Wszystko nowe i nic z tego nie wchodzi w grę, pierwszy problem się pojawił po zamontowaniu samych sprężyn obniżających -40mm, wtedy jakimś cudem sam się wypiął tylni "regulator" autopoziomowania, w sensie ten który się znajduje z tyłu (jeden) mam pojazd z 2007r. i wtedy objawy zniknęły. Myślisz, że pomogło by wypięcie tego ustrojstwa z przodu i z tyłu. Tylko wtedy moje pytanie brzmi, czy nie będzie żadnych błędów na kompie ani na fisie? Bo jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem, a odpięcie tego poskutkowało to zrobiłbym to samo ale przecież nie w tym rzecz, bo pozbawia się pewnych funkcji pojazdu. Jestem jeszcze przed wymianą łączników stabilizatora, bo mam za długie(seryjne) i znalazłem na ich miejsce regulowane TaTesco ale z drugiej strony zastanawiam się co mogą mieć łączniki stabilizatora do autopoziomowania bixenonu, chciałbym zaznaczyć, że jeżeli chodzi o skręty to działa bez zarzutu, tak samo jak przed gwintem tak samo i po gwincie. Myślałem, że może poskutkowało by tutaj jakieś programowanie, w sensie zaprogramowanie/zakodowanie innej wartości poziomu bixenonu i wklepaniu w system, że na gwincie taka jest "norma". Ale czy w ogóle tak się da? Chicałbym też zaznaczyć, że jestem bardzo zielony w tym temacie, moja wiedza polega tylko na wymianie gwintu i obserwacji tego jak działało autopoziomowanie na serii, na springach -40mm i teraz na gwincie.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •