Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 33

Temat: Zadrapanie powłoki lakierniczej zderzaka

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi 2002r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    najpierw muszę znaleźć jakis zakład lakierniczy, w którym nie dostanę zawału jak narazie 250zl powiedział "lakiernik" który na codzień trudni się obługą na stacji dystrybutora z gazem, drugi 300zl po spytaniu o marke i model, przymykajac drzwi od lakierni dwoma cegłówkami coby się nie otworzyły Raczej w obu przypadkach nie pozwolilbym im na więcej niż sprawdzenie ciśnienia w oponach, do tego pewnie jak bym spytał o fakturę to by cena wzrosła

  2. #22
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez meteo
    niby tak, ale najtanszy zazwyczaj jest najgorszy i nie dosc, że moze do dupy zrobić to jeszcze zle posklada po sobie.
    to zalezy na kogo trafisz ...lakierowalem latem w polsce zderzak, listwy boczne i wlasnie od elementu zaplacilem 150 zl i dalej wyglada jak nowo polekierowane ...a jak sie obawiasz ze zle posklada to oddaj sam zderzak i problem z glowy .....a jak bedzie dalej za drogo sam przygotuj go do lakierowania to wtedy i cena spadnie

    drugi 300zl po spytaniu o marke i model
    hahahaa a za malucha pewnie by 100 zl zaproponowal ....nastepnym razem nawet nie wspominaj ze to audi

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    w pierwszej kolejnosci sprobuj pasta lekko scierna np Farecla, TEMPO
    z tego co widac na zdjeciach to po przepolerowaniu duzo powinno zejsc z tych rys i na pewno tak nie bedzie gryzlo w oczy.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Witam

    Mielem identyczny problem, brat robil za szofera podczas mojego slubu i przy parkowaniu identycznie zarysowal na parkingu o slup. Malowalem w ASO caly zderzak ale widac roznice w odcieniu koloru z pozostalymi elementami
    Mialem tez pare rysek i sobie z tym poradzilem inaczej. Kupilem w salonie ASO zaprawke dokladnie w kolorze mojego auta. Zaprawka ma dolaczony pedzelek ale o nim mozna zapomniec, nie da sie ladnie nim pomalowac. Ja obklejam dokladnie element malowany zostawiajac odkryta tylko ryske. Do tego aerograf i sprezarka. Nie jes to rozwiazanie idealne bo delikatne wglebienie po rysie zostaje (zalezy tez jaka byla gleboka) ale kolorek jest i zarysowania nie widac. Cala operacja jest bardzo tania i szybka.

    Pozdrawiam
    Mudas

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi 2002r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    kurde, chyba bym sobie ślub zepsuł taką wiadomością choć to niby tylko samochód
    ile zapłaciłeś za malowanie w ASO no i jaki masz kolorek ??
    ile za zaprawke ?? duża tego pojemność ?? rozumiem,że dobierają po kodzie lakieru,tak ??

    przy okazji i z ciekawości może się ktoś orientuje czym różni się lakier perła od innych ?? bo metalik to ma chyba jedną z warstw z jakimiś tam "opiłkami" błyszczącymi tak ??

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Moze nie zepsulo ale troche sie wkurzylem

    Ja z tym zarysowanie troche jezdzilem i irytowalo mnie to na maxa. Az pewnego razu gdy wracalem z pracy strzelil mi kamien w przednia szybe. Szyba do wymiany z ubezpiecznia, w salonie zamiast orginalnej wybralem "nieorginalna ale od tego samego producenta" a malowanie zderzaka mialem w cenie. Jak sie okazalo dostalem Nordglassa ale nie chcialo mi sie juz klocic. Szybka ma juz 1,5 roku i jak na razie zero rysek - jestem zadowolony.

    Ubezpieczalnie za orginalna szybe skasowali na 1.4 tys - lekka przesada jak dla mnie. Teraz juz wiem dlaczego ubezpieczalnie tyle z nas zdzieraja.

    ps. kolor to niebieska perla. Jezeli chodzi o ta perle to z tego co pamietam (jak mi dealer mowil gdy kupowalem samochod) podobnie jak do metalica dodaja w dodatkowej warstwie lakieru spec. czasteczki aby ladnie w sloncu sie mienil

    w domu sprawdze jaka pojemnosc i ile zaplacilem to wieczorkiem napisze. Tak po kodzie koloru, ale i tak jest delikatna roznica.

    [ Dodano: Pon 20 Lut, 2006 18:08 ]
    Cena ok 30zl
    sa 2 buteleczki z lakierem o wybranym kolorze + bezbarwny, pojemnosc 9ml kazda.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...29xkfief2.html
    Mudas

  7. #27
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mudas
    Tak po kodzie koloru, ale i tak jest delikatna roznica.
    to sie dzieje dlatego ze lakier plowieje tzn wyciera sie i traci swoj orginalny kolor
    dlatego najlepiej sie wybrac do dobrego lakiernika ktory dokladnie dobierze lakier do tego jaki jest na samochodzie
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #28
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mudas
    Tak po kodzie koloru, ale i tak jest delikatna roznica.
    to sie dzieje dlatego ze lakier plowieje tzn wyciera sie i traci swoj orginalny kolor
    dlatego najlepiej sie wybrac do dobrego lakiernika ktory dokladnie dobierze lakier do tego jaki jest na samochodzie
    "u nas" po kodzie jak mi dobierano wyszedl dokladnie jak orginalny a w polsce niby do tego koloru sa dwa odcienie i jeszcze nawet porownali z probka w katalogu ,wkoncu i tak wyszedl inny odcien (albo cos ze swojej kolekcji dobral) !? ...po zalozeniu elementu tak sie to rzucalo w oczy ze w momencie wybralem sie do lakiernika ...on jak zwykle nie przyznawaj lub udawaj ze nie widzi tej roznicy az w koncu jak przyjechalem z qmplami nagle mu sie odmienilo i zaproponowal zebym mu przywiozl wlasny lakier i jesli odcien bedzie ten sam mam niby zaplacic ponownie kompletne lakierowanie :O ...pojechalem ,przywiozlem i na drugi dzien nagle kolor pasowal a gosciu myslalem ze mnie zabije wzrokiem ...takze nie ma to jak orginalny lakier

  9. #29
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    mam pytanko, gdzie w W-wa można dokupić mała fiolke lakieru? Muszę zrobić zaprawkę mam na masce dwa malutkie odpryski od kamienia i muszę zrobić zaprawkę

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekm
    mam pytanko, gdzie w W-wa można dokupić mała fiolke lakieru? Muszę zrobić zaprawkę mam na masce dwa malutkie odpryski od kamienia i muszę zrobić zaprawkę
    w ASO mozesz kupic sobie swoj lakier wg nr koloru w opakowaniach wielkosci lakieru do paznokci

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •