Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 25 z 25

Temat: LPG do S3

  1. #21

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAń
    Auto
    SKODA OCTAVIA
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    mam 190 koni w swoim 1.8T AGU. Śmiga jak ta lala. Nie mówcie, że się nie da, bo się da
    Mam gaz BRC, planuję wymienic turbo i i jeszcze kilka rzeczy i uderzyć w moc 250 koni. Będzie to jeździć nadal na gazie BRC-owskim. Problem może być jeden - zbyt uboga mieszanka. Jak rozwiązać problem?
    Bardzo prosto, chociaż nie każdy fachowiec od LPG wie. U mnie będzie potrzebne zdublowanie wtrysków (reduktor, rurki mam już dostosowane odo 300 koni). Czyli po 2 na jeden gar. Jeżdzą już takie uturbione subaru i TT-tki. Śmiga, nic się nie dzieje.

    Pozdrawiam

    PS: przestrzegam jednak przed fachowcami typu Pan Mieciu,złota rączka, co już nie jednego poloneza "zagazował". Zakład zakładający musi mieć pojęcie o silnikach turbodoładowanych i niestety musi też mieć sporo cierpliwości dla wymagającego klienta. Do tak zmodzonego auta trzeba wsiąść, przejechać się z podpiętym kompem i sprawdzać jak zachowują się wtryski przy maksymalnym obciązeniu. Nie może być mowy o ubogiej mieszance itd...
    Także nie każdy może założyć nam instalkę do 1.8T Osobiście polecam gościa z Łowicza - Arkadii. Jestem z Poznania, ale wszystkie auta gazuje tam...za dużo się nasłuchałem o macherach z różnych super hiper serwisów LPG (takich co najpierw zrobią, odpowiednio na nas zarobią, a jak się coś złego dzieje, to...się Pan bujaj)
    Ostatnio edytowany przez ostry83 - 05-07-10 o 03:10

  2. #22
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie trzeba dublowac wtryskow,np hana 2100 sa w stanie obsłuzyć 100km na cylinder i przy tym maja cene niższą od takich keihin'ów.

  3. #23
    roboform550's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KALISZ/KUCZEWOLA
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez major Pokaż post
    Reasumując,
    w S3 sekwencja nie daje rady.
    W A3 1.8T jak najbardziej.
    Reasumując:

    W każdym aucie sekwencja daje rade pod warunkiem:
    - odpowiedniego dobru podzespołów
    - odpowiedniego montaży
    - poprawnego strojenia

  4. #24
    sprytny's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    mój kumpel zakładał u siebie gaz do Porsche Cayenne. Ogólnie przyjeżdżają ludzie z całej Polski do nich gazować bo robią to dość konkretnie. Tundrę 4.0 też zagazowali. Z tego co mi mówił, bo mnie namawia na gaz to auta wcale nie słabną. Ale trzeba dobrze dostroić auto. Trochę nim pojeżdżą i stroją. Ale trzeba zostawić ze 2,5 klocka jak nic.

    Peugeot 106 1.1 XR 92' -> Renault Megane 1.6 8v 97' -> Audi A3 1.8 97' -> ?

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK/CK
    Auto
    VW Bora
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    praktycznie kazde auto da sie wystroic na gazie tylko potrzebny jest ktos kto posiada odpowiednia wiedze. Przyklad - u mnie jest chlopak ksywa Nosb z racingforum.pl - ma a4 poprzednio 1.8T zrobione na ponad 250KM teraz wsadzail 2.7T - w obu przypadkach jezdzi na gazie.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •