Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 27 z 27

Temat: problemy z Bose system

  1. #21
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No i problemem byl czujnik poziomu oleju, padl mi tydzien przed wymiana oleju, po podlaczeniu ori z audi problem zniknol

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  2. #22
    Brama's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    czujnik oleju siał po instalacji ? Mam podobny problem, w aucie po zapłonie słychać jak pracuje przepustnica. Słychać w głośniku najpierw jej pisk jak się adaptuje i jak jest włączony silnik słychać ten sam pisk zmieniający swoją modulację wraz ze zmieniającym się stopniem otwarcia przepustnicy a i slychac to tylko z głośników z tyłu i suba które to są napędzane wzmacniaczem który to z kolei ma zasilanie prosto z aku

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    A3 8L 1999
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam . Pare dni temu kupilem a3 z 99r. Auto z fabrycznym Nagłośnieniem Bose + zmieniarka 6 cd. Samochód nie posiadał radia wiec dokupiłem oryginalne radio Concert 1 plus. Ogólnie gra całkiem zacnie ale kiedy samochód jest zimny przednie głosniki w drzwiach trochę trzeszczą. Po jakims czasie wszytko sie troche uspokaja co dziwne lepiej jest też kiedy da się głośniej. Zdjąłem dzisiaj boczki w drzwiach aby zobaczyć czy możektóryś kabel nie jest uszkodzony ale nic nie znalazłem. Wyczysciłem przy okazji wszystkie styki , niestety nic to nie dało. Myslę że może głosniki przednie są uszkodzone. Zastanawiam sie też nad uszkodzeniem samego wzmacniacza. Radio na bank jest ok do tego zostało zakodowane pod odpowiednie środowisko pracy (w tym wypadku Full Bose - a3 3 drzwiowe). Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami. pierwsza zakup używanych głosników Bose na allego lub dokupienie dystansów na allegro (http://allegro.pl/dystanse-mdf-audi-...074665786.html) i jakiś głosników np JBL. Zastanawiam sie tylko czy takie głośniki będą jakoś grały ponieważ zazwyczaj są 4 omowe a z tego co wiem oryginalne Bose są 1 lub 2 omowe. Wymieniał ktoś z was głośniki na nieoryginalne przy takim systemie audio a jeśli tak to jakie wrażenia?

    Wie ktoś może na 100% ilo omowe są te głosniki w przednich drzwiach?
    Ostatnio edytowany przez Arcziwroc - 28-10-17 o 22:02

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RBK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Arcziwroc Pokaż post
    Witam . Pare dni temu kupilem a3 z 99r. Auto z fabrycznym Nagłośnieniem Bose + zmieniarka 6 cd. Samochód nie posiadał radia wiec dokupiłem oryginalne radio Concert 1 plus. Ogólnie gra całkiem zacnie ale kiedy samochód jest zimny przednie głosniki w drzwiach trochę trzeszczą. Po jakims czasie wszytko sie troche uspokaja co dziwne lepiej jest też kiedy da się głośniej. Zdjąłem dzisiaj boczki w drzwiach aby zobaczyć czy możektóryś kabel nie jest uszkodzony ale nic nie znalazłem. Wyczysciłem przy okazji wszystkie styki , niestety nic to nie dało. Myslę że może głosniki przednie są uszkodzone. Zastanawiam sie też nad uszkodzeniem samego wzmacniacza. Radio na bank jest ok do tego zostało zakodowane pod odpowiednie środowisko pracy (w tym wypadku Full Bose - a3 3 drzwiowe). Nie wiem za bardzo co z tym zrobić. Zastanawiam sie nad dwiema opcjami. pierwsza zakup używanych głosników Bose na allego lub dokupienie dystansów na allegro (http://allegro.pl/dystanse-mdf-audi-...074665786.html) i jakiś głosników np JBL. Zastanawiam sie tylko czy takie głośniki będą jakoś grały ponieważ zazwyczaj są 4 omowe a z tego co wiem oryginalne Bose są 1 lub 2 omowe. Wymieniał ktoś z was głośniki na nieoryginalne przy takim systemie audio a jeśli tak to jakie wrażenia?

    Wie ktoś może na 100% ilo omowe są te głosniki w przednich drzwiach?
    To jest standard tych głośników Bose, z czasem zaczynają charczeć.
    Kupiłem kiedyś komplet używanych głośników Bose, i po paru miesiącach zaczęły "charczeć".
    Sam teraz szukam kto mi je profesjonalnie naprawi, szukam profesjonalny zakład który mi naprawi głośniki BOSE, a nie strace na jakości brzmienia.

    P.S. żadnych zamienników, żadne Ci tak nie będą grały jak BOSE.

  5. #25
    drunkmaster's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chcesz pozostać przy bose, to trzeba wymontować głośniki i znaleźć membrany o pasujących rozmiarach zewnętrznych i otworów cewki. Na polskim rynku praktycznie zerowa dostępność, cewkę mocuje się wkładając kawałek kliszy między nią a magnes. To jest powodem charczenia, cewka traci odległości i trze o ścianki magnesu. Można wymienić, albo bawić się w druciarstwo z braku membran. Wg mnie lepiej zainwestować w nowy sprzęt, jest dużo lepiej grających zestawów niż fabryczny bose, kwestia tylko zasobności portfela.

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Manitoba, Kanada
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    raz

    Domyślny Bose - brak napiecia

    Witam
    Moje radio nie wydaje dzwieku

    (Piatek)Postanowilem sie dobrac do wzmacniacza i ku mojemu zdziwieniu we wtyczce na glownym przewodzie nie ma napiecia... bezpiecznik 18 (30A) sprawny i napiecie pojawia sie na nim, natomiast na wtyczce do wzmacniacza jest 0V.

    Wedlug schematu beposriednio od bezpiecznika poprzez jedna glowna wtyczke kabel biegnie do wzmacniacza! Co moze byc przyczyna braku napiecia? Kabel zasilajacy nie jest zwarty z masa i podlaczenie go bezposrednio do napiecie nic nie robi...ale jezeli podlacze napiecie z gniazda 12v i podlacze do wzmacniacza, wysadza bezpiecznik gniazda 12v :O

    Przegryziony przewod zasilajacy?

    Jutro pusze napiecie wstecz i zobacze czy mam napiecie na wyjsciu bezpiecznika!

    (Sobota)Po puszczeniu napiecia wstecz napiecia na bepieczniku brak...czeka mnie wyjmowanie wykladziny i szukanie przegnitego kabla!

    (Niedziela) Dzis zanim zaczne wyjmowac siedzenia, postawnowilem wyjac skrzynke bepiecznikow, zeby sprawdzic czy moze nie jest przepalona... Mam przejscie na pin 17/40. Wiec skrzynka bepiecznikow jest sprawda i wyglada czysto, nie spalona... Zajrzalem wizualnie do wtyczki 40 pinowej pod skrzynka bezpiecznikow i ku mojemu zdziwnieniu w pinie 17 nie ma przewodu! Wyglada ze nigdy go tam nie bylo!
    Czy ktos z was spotkal sie z takim zjawiskiem? Wszystkie schematy mowia o pinie 17 w 40 pinowej wtyczce...skoro tam nie ma przewodu to skad biegnie zasilanie do wzmacniacza?! A3 z rocznika 2006.

    (Poniedzialek) I znalazlem! Okazalo sie ze jest jeszcze jedna puszka bezpiecznikow w bagazniku! O tej puszcze nawet instrukcja nie mowi! Znajduje sie pod styropianem po prawej tylnej stronie bagazniaka! Bezpiecznik spalony! Wlozenie nowego spowodowalo spaleniem kolejnego. Wyjalem wzmacniacz i mam zwarcie z masa! Wyglada na to ze jakas ciecz po nim splynela! Sprobuje znalesc zwarcie i moze obejdzie sie bez kupowania nowego(uzywanego).
    Ostatnio edytowany przez jocker01 - 14-03-23 o 19:24

  7. #27

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Manitoba, Kanada
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Okazalo sie ze tranzystory maja zwarcie, niestety nie sa produkowane od 2008r Zamowilem je z Chin bo tam wszystko jest Ale oczywiscie troche potrwa zanim dotra do Kanady wiec w miedzyczasie zamowilem wzmacniacz Bose z A4 cabrio z Ebay-a. Po przeskanowaniu schematow poza kilkoma przewodami ktore bede musial zamienic to niczym sie nie roznia... no i jedna srobka na dole... Czy ktos probowal zamienic te wzmacniacze w swoich 8P? Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •