Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: [8P 1.9TDi] Gasnie podczas jazdy

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny [8P 1.9TDi] Gasnie podczas jazdy

    Witam... Mam nastepujacy problem z moim Audi A3 Sportback 1.9 Tdi podczas jazdy gasnie mi auto i po jakims czasie ponownie odpali ujade pare kilometrow i ponownie gasnie lub mam tydzien spokoju i ponownie sie powtarza, bylem u dwoch elektrykow i na komputerze nie wykazuje zadnych bledow, sprawdzalem dzialanie wtruyskwo i gosciu mi powiedzial ze sa dobre, wymienilem wszystki filtry

    Za pomoc dzieki z gory. pozdro
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:31

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powiedz elektrykowi aby zregenerował Ci główny przekaźnik od zasilania węzła "30" tj. od zasilania sterownika silnika - on będzie wiedział o który chodzi.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Panowie mam podobny problem takie same objawy fajnie by bylo jakby misiek_85 napisał co było przyczyną

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ksiecio9 Pokaż post
    Panowie mam podobny problem takie same objawy fajnie by bylo jakby misiek_85 napisał co było przyczyną
    ale ty masz 8L, a to temat o 8p

    u Ciebie jest to zapewne problem z przekaznikiem 109, postow o tym na forum bez liku, setki, jak naprawic, jaki kupic, jak wymienic
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    SEAT Leon II 2.0 TDI BKD 140KM+
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny BKD gaśnie podczas jazdy, prawdopodobnie na wciśniętym sprzęgle

    cześć,

    Chłopaki proszę o pomoc bo jestem już tak załamana że chyba będę musiała wziąć rozwód z moim Leonidasem. Przeklejam wątek z forum Leona - tam na razie bez odzewu. Może tutaj się uda.
    Będzie dużo czytania ponieważ postaram się napisać o wszystkich patologiach w naszym związku.

    Moje auto to Seat Leon II 2.0 TDI z silnikiem BKD oraz chiptuningiem na 170KM.

    Jakiś rok temu podczas dłuższej trasy w (była zima) miałam taką sytuację że samochód nagle zgasł (w ruchu) i jak próbowałam go odpalić ze stacyjni jeszcze podczas jazdy to za drugim razem zaskoczył i pojechał dalej bez problemu.

    Myślałam że to była jednorazowa sytuacja ale teraz ta awaria wróciła ze wzmożoną mocą i samochód po prostu gaśnie na amen i nikt nie potrafi stwierdzić o co chodzi.
    Historia wygląda tak:
    3 tygodnie temu przed wyjazdem nad morze zrobiłam "miękki" przegląd u mechanika (sprawdzenie klocków, wymiana oleju i płynów, wymiana wszystkich filtrów). Mechanik nie podpinał mi się jednak komputerem bo akurat go nie miał. Wymienione zostały jeszcze jakieś końcówki (coś w zawieszeniu) po czym zrobiona była jeszcze przez to jakaś zbieżność przedniej osi. Mechanik jeszcze stwierdził że filtr paliwa który wymianiał był pęknięty.
    Następnego dnia pojechałam do okręgowej stacji kontroli pojazdów na przegląd roczny (akurat kończył mi się za tydzień), który przeszłam bez żadnej uwagi.

    4 dni później wyjechałam nad morze i po przejechaniu 300km samochód po prostu zgasł w czasie jazdy (wydaje mi się że na wciśniętym sprzęgle). Jechałam sobie i nagle pojawiła się na tablicy czerwona kontrolka akumulatora i kaput. Wielokrotne próby odpalenia całkowicie rozładowały akumulator który i tak był już trupem bo od ponad roku mam niezdiagnozowaną usterkę w elektronice polegającą na tym że pobór prądu co 3 sekundy na wyłączonym silniku skacze do 1000mA. Auto zostało odholowane do najbliższego mechanika który podpiął się komputerem i stwierdził że żadnych poważnych błędów nie ma (był błąd jakiejś świecy żarowej oraz coś w elektronice - chyba jakaś żarówka). Po 3 dniach udało mu się odpalić auto i stwierdził że przyczyną usterki był "guzik od fartucha" na przewodzie ssawnym pompy wstępnej zbiornika paliwa. Wymienił mi też filtr paliwa bo jak wyjmował stary to spadła uszczelka. Za filtr i guzik skasował mnie na 600zł i nie byłabym na to zła gdyby nie to że po przejechaniu 30 km samochód uległ tej samej awarii. Samochód tym razem odholowałam do ASO Seata w Gdańsku gdzie po wyjęciu filtra paliwa okazało się że to nie ten filtr paliwa który miał być włożony u poprzedniego mechanika (miał być BOSCH a był FILTRON). Tak czy inaczej ASO podpięło się pod komputer i też nie zobaczyli żadnych znaczących błędów, spytali się czy zgadzam się na zajrzenie do pompowtrysków oraz kiedy był wymieniany rozrząd. Powiedziałam że zgadzam się na zajrzenie do pompowtrysków a rozrząd był wymieniany przy 60tys (samochód ma obecnie przejechane 130tys) 5 lat temu. Powiedziałam też że w ciągu dwóch lat wymieniłam już w tym samochodzie 3 pompowtryski w związku z czym tylko 1 jest jeszcze dziewiczy (samochód był sprowadzony z Niemiec jako dwulatek). Sprawdzili pompowtryski pod względem elektronicznym i sprawdzili jakieś dawki na pompowtryskach. Pod względem elektronicznym było OK, natomiast jeśli chodzi o dawki to powiedzieli że jeden z pompowtrysków ma odchyłkę od pozostałych, ale mieści się tak czy inaczej w granicach dopuszczalnych. Dawki to:
    0.42 mg/H
    -0.64 mg/H
    0.05 mg/H
    0.14 mg/H

    Generalnie udało im się odpalić auto na "szrota" (cokolwiek to znaczy) po czym samochód pracował bardzo nieładnie i puścił siwy dym. Samochód został w serwisie który zadzwonił do mnie nazajutrz że akumulator jest takim trupem że wstawili jakiś zastępczy i auto chodzi ładnie ale nie są tak czy inaczej w stanie określić co było przyczyną awari zatem wykonają jazdy testowe. Okazało się że auto po 23 km znowu zgasło podczas jazdy - komputer nie pokazał znowu żadnego błędu. Sprawdzili paliwo w filtrze i paliwo było zatem powiedzieli że to nie może być nic związanego z paliwem. Zaczęli drążyć temat tych niezidentyfikowanych poborów prądu i wstawili samochód do jakiegoś serwisu BOSCHa. Serwis BOSCHa usunął ten pobór prądu - okazało się że alarm był źle założony i jakiś przekaźnik był zepsuty. Dodatkowo naprawili mi tempomat który od roku nie działał.
    Ostatecznie serwis Seata powiedział że to musiało być przyczyną gaśnięcia auta ale że zrobią jeszcze za moją zgodą jazdy próbne i ostatecznie po przejechaniu 100km przez kilka dni auto zachowywało się OK - ani razu nie zgasło podczas jazdy.
    Wybrałam się z Warszawy do Gdańska w sobotę po odbiór auta gdzie był zamontowany już nowy akumulator Centry CA770.
    Niestety po przejechaniu 25 km auto uległo tej samej awarii - zgasło. Wydaj mi się że znowu stało się to na wciśniętym sprzęgle. Auto nie dawało jak zwykle żadnych oznak swojej agonii - po prostu zachowało się tak jakby ktoś wyłączył wtyczkę z zasilaniem. Próby odpalenia nie skutkowały - rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał zaskoczyć.
    W ostateczności auto odholowałam z powrotem do ASO Seat gdzie w poniedziałek będą naprawiali od nowa.

    Jestem załamana, bezsilna i co najgorsze całkowicie straciłam zaufanie do mojego samochodu.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    tzn. że ja mam problem z "głównym przekaźnikiem od zasilania węzła 30"?
    To że mam BKD (2.0 TDI) nie ma tu znaczenia?

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiek__85 Pokaż post
    Audi A3 Sportback 1.9 Tdi podczas jazdy gasnie mi auto i po jakims czasie ponownie odpali ujade pare kilometrow i ponownie gasnie lub mam tydzien spokoju i ponownie sie powtarza, bylem u dwoch elektrykow i na komputerze nie wykazuje zadnych bledow, sprawdzalem dzialanie wtruyskwo i gosciu mi powiedzial ze sa dobre, wymienilem wszystki filtry

    Za pomoc dzieki z gory. pozdro
    U mnie 2.0 TDI 2004.05 identycznie

  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    SEAT Leon II 2.0 TDI BKD 140KM+
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Okazało się że u mnie nie była to kwestia elektroniki tylko obudowy filtra paliwa. W tej obudowie są podobno jakieś zaworki zwrotne które się mogły zaciąć i odcinać dopływ paliwa co było przyczyną gaśnięcia auta. Jak na razie przejechałam ok 400km i póki co auto nie zgasło.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiek__85 Pokaż post
    Witam... Mam nastepujacy problem z moim Audi A3 Sportback 1.9 Tdi podczas jazdy gasnie mi auto i po jakims czasie ponownie odpali ujade pare kilometrow i ponownie gasnie lub mam tydzien spokoju i ponownie sie powtarza, bylem u dwoch elektrykow i na komputerze nie wykazuje zadnych bledow, sprawdzalem dzialanie wtruyskwo i gosciu mi powiedzial ze sa dobre, wymienilem wszystki filtry

    Za pomoc dzieki z gory. pozdro
    Witam. Masz alarm? Jeśli masz to sprawdź go ja półtorej roku się czasami bardzo wkur...... U mnie nie do końca stykał kabelek od masy od alarmu. 3 śruby pod kierownica ósemki i szukaj po cykaniu jakby przekaźnika i znajdziesz

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Leon II 2.0 TDI silnik BKD 140KM+
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Betinka Pokaż post
    Okazało się że u mnie nie była to kwestia elektroniki tylko obudowy filtra paliwa. W tej obudowie są podobno jakieś zaworki zwrotne które się mogły zaciąć i odcinać dopływ paliwa co było przyczyną gaśnięcia auta. Jak na razie przejechałam ok 400km i póki co auto nie zgasło.
    znam taki przypadek z Golfa 5 - usterka zaworów zwrotnych "check valve"

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam!

    Odświeżam temat, bo mam już go dosyć.

    U mnie sprawa ma się tak, jadę samochód gaśnie i można kręcić rozrusznikiem do woli i nic ale wystarczy poruszać kablem dochodzącym do modułu zapłonowego i auto odpala z pierwszego.
    Wtyka wyczyszczona połączenie między dwoma elementami modułu wyczyszczone ale i tak było czyste. Błędów brak i jadę ruszam kablem odpalam jadę itd...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •