Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 13 z 13

Temat: [8P 1.9TDi] Gasnie podczas jazdy

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny Audi A3 8P Sportback 1.9 TDI BXE - gaśnie po rozgrzaniu i dynamicznej jeździe

    Witam,
    Od pewnego czasu moje Audi zaczyna doprowadzać mnie do szału...dlatego mam nadzieję że ktoś podsunie mi jakieś ciekawe i skuteczne rozwiązanie problemu.

    Problem występuje jedynie na rozgrzanym silniku , gdy wskazówka osiągnie 90 stopni...i tylko i wyłącznie gdy wcisnę pedał gazu w podłogę...wtedy auto zaczyna się dławić (podejrzewam z braku paliwa) i ostatecznie gaśnie (Niestety ponowne uruchomienie silnika jest dość kłopotliwe, auto odpala po ostygnięciu...lub jak to wczoraj pokazał mi elektryk...po odpięciu czujnika ciśnienia doładowania lub przepływki).

    Ciekawostką jest, że delikatnie wciskanie pedału gazu (na rozgrzanym silniku) powoduje że autem da się bezproblemowo poruszać, gasić, odpalać itp. Także jazda odbywać się może w trybie ekonomicznym

    Auto było podłączone pod VCDS i nie ma żadnych błędów. Filtr paliwa i powietrza zostały wymienione na Mann-a.

  2. #12

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tylawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam. Posiadam a3 1.9 TDI 105km BLS z 2006 roku, czasami nie moge odpalic auta, a czasami pali bez problemu.
    podczas przyspieszania czasem przerywa na 1 sekunde i znowu jedzie normalnie, czasem gasnie podczas ruszania i odpali albo nie.
    Ostatnio stalem na luzie z gorki puszczalem auto i przychamowywalem i auto zgaslo i nie chcialo odpalic.
    Dodoam ze nie swieca zadne kontrolki a badanie komputerem pokazalo sporadyczny blad czujnika polozenia walka rozrzadu, wymina nie pomogla.
    Ma ktos jakies pomysly?

  3. #13

    Data dołączenia
    Sep 2021
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ŁÓDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Exclamation Audi a3 8p 2006 1.9 tdi 105 gaśnie podczas jazdy

    Cześć,
    mam problem z moim audi A3 8P. Po wymianie rozrządu i zmianie mapy auto zaczęło gasnąć podczas jazdy, nigdy wcześniej to mi się nie zdarzyło. Nie wiedzieć skąd nagle gasło i nie chciało odpalić, dopiero po godzinnym odpoczynku i wielu próbach odpalenia ruszało. W komputerze brak jakichkolwiek blędów, jedynie immobilizer. Auto kręci, pompka paliwa działa. Wymieniony został czujnik wałka rozrządu - niestety to także nie pomogło, gdyż dalej gaśnie z tym że juz nie potrzebuje tak długiego odpoczynku, po kilku próbach "kręcenia" odpala.
    Dodatkowo wczoraj podczas wizyty na stacji benzynowej dystrybutor po włożeniu pistoletu do baku zaczął odbijać, jakby bak był pełen ( dodam tylko, że prawie była rezerwa). Po zatankowaniu auto również miało problem z odpaleniem, "kręciło" ale nie mogło załapać....

    Pomocy!
    Ostatnio edytowany przez Maria1 - 10-09-21 o 19:19

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •