Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 58

Temat: Nie działają wycieraczki

  1. #21
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    wycieraczka tył?
    zdemontuj tapicerkę klapy i sprawdź czy prąd dochodzi do wtyczki od silniczka (manetka oczywiście włączona) jak dochodzi to zn, że silniczek się zjarał i jest do wymiany

  2. #22
    rafaellotychy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam trochę odświeżę temat jeżeli bezpieczniki są dobre gdzie dalej szukać wycieraczek na krótko nie da się podłączyć by zatrybiły

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szprotawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam , pomóżcie mi zdiagnozować przyczynę, mianowicie przestały działać mi wycieraczki przednie
    tylne działają , spryskiwacze przód tył też. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone .. zero reakcji. Czy mógł się spalić silniczek wycieraczek tak bez przyczyn ?

  4. #24
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Zdiagnozuj vcds-em. Można przeprowadzić test wycieraczek jak również włączyć pozycję serwisową tzn, że wycieraczki powinny wyjechać ci na połowę szyby. W 8p polift ta funkcja dostępna jest również z pozycji komputera na fisie

  5. #25

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szprotawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dzięki za cenne info , a co jeśli wycieraczki nie ruszą? czy mogę sądzić że to może być wina przekaźników skoro wszędzie ,,płynie prąd,, .
    Jeżeli dojdzie do przyczyny spalonego silniczka to mam ważne pytanie : Mój silniczek ma oznaczenia 8P1 955 119A , a na allegro itd są takie tyle że z innymi literami na końcu B , D itp . Czym mogą one sie różnić?

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szprotawaa3 Pokaż post
    czy mogę sądzić że to może być wina przekaźników skoro wszędzie ,,płynie prąd,, .
    Silnik wycieraczek nie ma zasilania po przekaźniku, wtyczka wpięta do silnika ma trzy przewody: zasilanie czyli plus, mase czyli minus, i przewód LIN do komunikacji z bordem. Skoro plus i mase na wtyce sprawdziłeś, to pozostaje sprawdzić ten ostatni (najcieńszy przewód LIN) za pomocą kompa (centr. elektr.(09) > test elekt. wykon. (03)> z zakładki wybierasz silnik wycieraczek > start. Będzie działać, to problemu trzeba szukać: manetka, moduł pod kierownicą lub przewody łączące ww moduły. Nie będzie, to będą błędy w bordzie i problem leży po stronie sterownika bądź silniczka.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szprotawaa3 Pokaż post
    Mój silniczek ma oznaczenia 8P1 955 119A , a na allegro itd są takie tyle że z innymi literami na końcu B , D itp . Czym mogą one sie różnić?
    Smiało możesz kupować z wyższym, sam silnik i jego mocowanie nie zmieniło się, zmiana dotyczyła ramion ale od numeru 119 E

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    A3 8p FL 2,0tdi cr
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Serwus, mam klopot z wycieraczkami... opisze co sie dzieje..
    pozycja ZERO - wiadomo nic
    jedno w doł - akcja raz wycieraczki
    i teraz - jedno do góry - wycieraczki zadziałają tylko raz...i dalej nic wiecej się nie dzieje! absolutnie nic - nie kumam dlaczego... ???
    koljny do gory wycieraczki juz działają trybem ciaglym - czyli pracują caly czas.

    I nie wiem co z tym patentem zrobic ??? pomoecie Panowie ?

  8. #28
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jak dajesz jeden raz do góry to owszem załączają się raz i kolejne włączenie wycieraczek zależy od intensywności deszczu na szybę gdyż dalszą pracą steruje czujnik deszczu. Sprawdzałeś to w czasie jazdy w deszczu? Możesz jeszcze regulować sobie ich pracę za pomocą tej rolki na prawej manetce.

  9. #29

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    A3 8p FL 2,0tdi cr
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    acinr_PL wlasnie wiem,ze tak powinno byc a kompletnie to tak nie dziala - tak jak by czujnik deszczu w ogole nie reagował lub go nie bylo .. gdzie on powinen byc zamontowany - bo wiem,ze w aucie byla wymieniona przednia szyba, dla przykladu mam czujnik zmierzchu ktry dziala idealnie...
    rolka tylko powduje jedno uruchomienie wycieraczek - pozniej juz szyba moka moze lac.. i nic kompletnie sie nie dzieje

  10. #30

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szprotawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie odświeżę temat gdyż : tak jak pisałem przestały działać wycieraczki , zakupiłem silniczek tyle że z końcówką B.(wczesniej miałem A)
    Wszystko grało lecz po trzech dniach tak samo przestały działać , bez przyczyn w trakcie jazdy.. zero reakcji . tylna , spryski wszystko działa .
    Jakie wg was mogą byc przyczyny ? bezpieczniki , przekaźniki wszystko cacy .

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •