Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: [8L] Silnik zgasł i nie chce zapalic

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny [8L] Silnik zgasł i nie chce zapalic

    Witam!
    Mam taki problem, chcac zatankowac zgasilem auto a juz po skonczonym tankowaniu juz nie moglem zapalic auta poprostu nic sie nie dzieje. Czy moze ktos sie domysla jaka moze byc tego przyczyna? (1.8 bez turbo - gaz)
    Dziekuje za odpowiedz
    Pozdrawiam!

  2. #2
    rychuwro's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi (79KW)
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a rozrusznik probuje cos krecic ? sprawdz akumulator, u mnie bylo tak samo, tylko ze pod sklepem, jak wrocilem to juz nie odpalil, szyby el swiatla chodzily bez zarzutu, ale jak sprawdzilem aku to sie okazalo ze rozladowany. przyczyna byl zuzyty regulator napiecia - do wymiany - koszt okolo 100zl plus wymiana.

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Własnie rozrusznik nic nie kreci, a akumulator raczej jest ok bo wszystkie kontrolki, swiatla itp dziala bez zarzutu... tym bardziej ze mam nowy aku

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Obstawiam ze padł czujnik położenia wału.Podłącz sie pod vaga,jeżeli to czujnik to wyskoczy błąd.

  5. #5
    rychuwro's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi (79KW)
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    musisz sprawdzic miernikiem elektrycznym napiecie akumulatora, powinno byc jakies 13v jak nowy, sprobuj go na hol i odpal, jak zapali to sprawdz ladowanie akumulatora, powinno byc 14,4v. Ja tez mialem prawie nowy i sie rozladowal wlasnie przez brak ladowania (regulator napiecia) i tez mi kontrolki, szyby el i swiatla dzialaly bez zarzutu, co mnie zmylilo. Jak probowalem odpalic to bylo tylko takie "cyk" w rozruszniku, myslalem ze to on padl, ale to aku nie mial sily zakrecic.

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zaopatrz sie w miernik i sprawdz jakie parametry ma akumulator.kiedys mialem podobna sytuacje kontrolki,szyby wszystko dzialalo ale rozrusznik nie krecil.bateria miala nawet dobre napiecie 11,04 V ale nie odpalal.wymienilem i jak reka odjal.masz mozliwosc to zamontuj inny dobrty aku i zobacz co czy odpali,jezeli nie to moze byc wina kostki stacyjki badz jeszcze c cos
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    zapomnialem dodac ze autko mam w automacie...

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opatów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny silnik stoi

    witam.. Kupiłem niedawno A3 1,9 tdi 105 km 04 rok... zrobiłem nią jakieś 700 km sprawowała się ok, wymieniłem filtry olej zrobiłem jakieś kolejne 700 km i dalej wszystko ok, oddałem zrobili rozrząd, coś tam w zawieszeniu klime itd... no i jadę sobie wczoraj fura straciła moc a silnik kręcił się do 2 tys obrotów tylko, za jakieś 10 metrów biała chmura dumy i od razu zjechałem na bok, mysle turbo padło, zadzwoniłem po kumpla holował mnie na chate, dzisiaj rano dolałem jej 700 ml oleju którego brakowało do stanu ( tak to zawsze był) i chciałem wjechać do garazu na kanał żeby wymontować turbo, jedynka, puszczam sprzęgło fura stanęła i już nie odpaliła, zero reakcji na rozrusznik tyk tyk i basta silnik stoi, rozebrałem dekielek od rozrządu i silnik stoi, ani w jedną się nie zakręci ani w drugą...(kluczem) Auto u mechanika ma po niedzieli zajrzeć, a co wy myslicie o tej sytuacji????

    Aha jeszcze zauważyłem, że wąż od odmy nie był podpiety do ruru od turbiny czy od czegoś jak w oryginale tylko ten oryginalny był zawinięty opasaka zaciskową a jakiś kawałek węza puszczony z odmy pod silnik...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •