Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Montaz galki s'line w 1.6

  1. #1
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Montaz galki s'line w 1.6

    Witam i zapraszam do kolejnego odcina moich przerobek, tym razem przerobilem innym sposobem niz pan z DE w pdf.



    niestety, przy przenoszeniu sie na inny serwer zdjecia uleglu wykasowaniu, ale daje linka do pdf po niemiecku gdzie ktos juz to robil
    http://www.msiro.net/rozne/sline.pdf


    Zapraszam do lektury

    A wiec po pierwsze
    - mamy nasza galke od 1.6 w reku i w domku,
    - nozyk maly taki do tapet czy cus podobnego
    - w moim przypadku pilniki drobne i ciut wieksze (jak ktos ma podreczna frezarke lub cos takiego to duze ulatwienie bedzie)
    - pilke drobny brzeszczot
    - klej poxipol
    - opaski zaciskowe

    Biezemy sobie nozyk i rozcinamy przez cala dlugosc gumowa obudowe galki (glowke) o tak:



    i doslownie sciagamy cala gore i oczom pokazuje sie cos takiego:



    odcinamy to co zaznaczylem na czerwono brzeszczotem i mamy takie cos:

    i

    Nastepnie biezemy galke od Sline i ciachamy ją zeby zostalo nam tyle:



    a to co zaznaczylem na czerwono bedziemy musieli spilowac tak aby nam weszlo do srodka od starej galki. Teraz idziemy do auta i obcinamy z drazka gumke




    Biezemy galke od slina i nakladamy na ta czesc z ktorej zdjelismy gume, bedzie nam sie blokowala i ciezko chodzila, wiec biezemy okragly pilnik i pilujemy od srodka do tego stopnia az gedzie nam swobodnie chodzila galka.
    Nastepnie musimy stara galke spilowac spolerowac lub jak kto woli do takiego stopnia aby byla cala gladka, czyli wszystkie te wybrzuszenia koliste wokolo musza zniknac, ma to wygladac jak na ponizszych fotkach. Jezeli juz wszystko nam pasuje, luzno chodzi, biezemy poxipol i smarujemy ta koncowke od galki sline klejem, dosc duzo i delikatnie wkladamy do starej galki, ustawiamy to najlepiej w aucie, zeby dobrze nam wyszly biegi tzn zebysmy nie mieli jakos przekreconej galki




    Tak sklejona galke zostawiamy na calyyyy dzien i nawet noc do wyschniecia. Jak juz wszystko trzyma sie zdrowo i nie zostaje nam w reku zakladamy na nasza galke ta chromowana nakladke na galke i idziemy do fury, biezemy mieszek nakladamy na galke, nastepnie biezemy opaske zaciskowa i robimy tak:



    opaske zaciskamy jak najblizej tej chromowanej nakladki i zaciskamy mocno. Po calych zabiegach powinnismy miec cos takiego



    W razie pytan pisac na PW bo moglem cos ominac Pozdrawiam i milej zabawy. Tutaj jeszcze podziekowania dla wawjack za udostepnienie galki od 1.6 bo oryginalnej balem sie skopac ale juz wiem ze nie ma co sie bac.

    niestety, przy przenoszeniu sie na inny serwer zdjecia uleglu wykasowaniu, ale daje linka do pdf po niemiecku gdzie ktos juz to robil
    http://www.msiro.net/rozne/sline.pdf
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-07-15 o 18:30
    .......

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    VW MK4 2003
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Ja zrobiłem u siebie gałkę S-line do 1.6 tak jak jest w PDF-ie do którego jest link na tej stronie... http://www.a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=3013

    Do wykonania gałki potrzeba: to co neoeinz, wymienił jest wystarczające
    Skupmy się jednak na wykonaniu. Bierzemy gałkę s-line, i ścinamy jeszcze więcej niż u neoeinz, co jest pokazane na 5 zdjęciu jego projektu, najlepiej tuż przy samej gałce ale ostrożnie żeby nie poharatać skóry... Następnie to bym wzioł się za obklejenie gałki taśmą papierową(malarska) żeby nie poniszczyć skóry. Ja tego nie zrobiłem i czasami było gorąco... Następnie rozwiercamy gałkę od środka, a na końcu do obróbki użyłem okrągłego pilnika...
    Efekt końcowy powinien wyglądać następująco...



    neoeinz, pokazał jak rozbieramy starą gałkę i czarną "tulejkę" z jej środka szlifujemy pilnikiem i papierem ściernym i powinniśmy uzyskać coś takiego:



    Musimy tak długo piłować żeby weszła nam ta srebrna tulejka z gałki "S-line"

    Jak już wszystko żeśmy dobrze spasowali to powinno nam wyjść coś takiego...



    Dalej zaczynamy kleić, ja użyłem innego kleju niż poxipol, jakiś inny dwu-składnikowy, ważne żeby był do plastiku i nadawał sie do wypełnienia, miejsca bo tego kleju trzeba trochę napakować....



    Trzeba uważać żeby nie przesadzić z ilością kleju bo później nie wetkniemy tego plastiku od góry gałki na którym mamy zaznaczony układ skrzyni, ale jak będzie trochę za dużo to możemy zawsze spiłować lekko ten dekielek, to znaczy tą cześć która wchodzi do środka.

    Efekt końcowy:





    Mieszek zamontowałem tak samo jak neoeinz, Na opaskę, nie mogłem przystosować tego mieszka który był dołączony do gałki, ponoć sie da, ja nie umiałem, nie użyłem starego mieszka, bo już zdążyłem go sprezentować koledze I byłem zmuszony kupić nowy na allegro i założyć. Szczerze to ok 6-8 godzin roboty jak wiemy co chcemy zrobić i jak, chyba że brak pomysłu...

    Dlaczego nie użyłem pomysłu neoeinz, ????

    Po pierwsze: lewarek jest dłuższy niż oryginalnie

    Po drugie: nie podoba mi sie pomysł ścigania tek gumy z metalowego drążka i nakładanie gałki s-line na tym krótkim odcinku. Mam jeszcze takie obawy że wciskając gałkę i wrzucając wsteczny on może nam nie odskoczyć do góry... - to są tylko moje obawy, które zostały wywnioskowane po przeanalizowaniu pomysłu neoeinz, i mogą być nie słuszne, bo taka sytuacja może sie w ogóle nie zdarzyć...

    Dziękuje

    Wrazię pytań walić na PW, postaram się na wszystko odpowiedzieć...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •