Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Niedziałające szyby

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,
    Posiadam audi a3 8p z 2004r i mam nietypowy problem z którym się nigdy nie spotkałem w żadnym aucie. Otóż szyba od strony kierowcy zachowuje się dosyć dziwnie. Problem polega na tym, że mogę szybę dowolnie otwierać i zamykać bez włączonego zapłonu, mogę również ją otwierać i zamykać z poziomu kluczyka, problem jednak pojawia się gdy przekręcę kluczyk w stacyjce, wtedy nie mogę otworzyć szyby, mogę ją tylko zamknąć. Słychać silniczek przy zamykaniu szyby, przy otwieraniu nie ma żadnej reakcji. Ktoś się spotkał z tego typu problemem? Szyba od strony pasażera działa bez zarzutu.

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #12
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Masz naderwaną otulinę częsta przypadłość, że kable pękają w tym miejscu w a3.
    Ze zdj widać, że żaden kabel przerwany nie jest. Dla pewności zwaliłbym boczek miernik w dłoń i sprawdzić przewodzenie każdego kabla od kostki do kostki.

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Nie działają tylnie przyciski otwierania szyb

    Witam posiadam a3 8p sportback problem polega na tym że tylnie przyciski otwierania szyb nie działają po obu stronach również nie działa w nich podświetlenie z miejsca kierowcy wszystko działa poprawie przyciśnięcie przycisku blokady szyb nic nie daje . W czym może być problem ?

  4. #14
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pewnie przełącznik uszkodzony przy kierowcy(blokujący)

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Elektryczne szyby

    Witam. Nie znalazłem podobnego problemu więc założyłem nowy temat.
    Problem polega na tym że nie mogę zamknąć tylnej prawej szyby z miejsca kierowcy. Opuścić mogę. Z przycisku w prawych tylnych drzwiach działa góra dół. Domykanie z pilota też działa bez zarzutu. Gdzie może leżeć problem?

  6. #16
    OskiUK's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    W przyciskach w drzwiach kierowcy.
    Mogę pomoc VCDS, VCP, UHDS, VagTacho, DeJaVu - Poznań i okolice.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Przepraszam za odkopanie ale nie chciałem zakładać nowego tematu.
    A3 8P przedlift (200

    Przestały mi działać tylne szyby w tym samym czasie. Przy próbie opuszczenia szyb słychać delikatne pyknięcie. Tak jakby sterownik dostawał sygnał i nic się nie dzieję. Skan VCDS wyrzuca dwa błędy:
    -00934 - Silnik podnoszenia szyby z tyłu po lewej/prawej stronie (V26)
    012 - usterka elektryczna w obwodzie
    -00934 - Silnik podnoszenia szyby z tyłu po lewej/prawej stronie (V26)
    005 - brak lub niepoprawne nastawy podstawowe/adaptacja
    Przejrzałem całą instalację, wszystkie kostki - wydają się być ok, brak na nich nawet najmniejszych zabrudzeń. Dodatkowo wszystkie łączenia przeczyściłem. Brak pozaginanych przewodów.

    Kodowanie sterowników drzwi nie było zmieniane, instalacja elektryczna również bez zmian.

    Podświetlenie awaryjne + klamek działa bez zarzutu.
    Otwieranie szyb kluczykiem/pilotem działa tylko na przednich szybach. Wymuszenie testu zsunięcia i zasunięcia VCDS-em wyświetla komunikat o braku możliwości.

    Domyślam się że to na 90% przerwa w obwodzie. I tu teraz moje pytanie. Jest mi ktoś w stanie dokładnie powiedzieć, które kolory przewodów są odpowiedzialne za sterowanie tylnymi szybami. Czy cały sygnał idzie tylko od przednich drzwi ? Czy od centralki też coś idzie bezpośrednio. Istnieje możliwość aby dwa sterowniki drzwi padły w jednym czasie ? Zastanawiające jest również to że jednak jakiś sygnał tam dochodzi i przy naciśnięciu przycisku (przód u kierowcy, czy tył) słychać to pyknięcie.
    Po wykręceniu silników szyby chodzą lekko.

  8. #18

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Przyciski tylnych szyb elektrycznych

    Witam mam problem z moim autem. Nagle przestały mi działać tylne przyciski opuszczania i podnoszenia szyb nie działa na nich również podświetlenie. Na drzwiach kierowcy oczywiście mam wyłączona blokadę rodzicielska. Patrzyłem w logi vcds i przycisk Child lock działa. Sprawdzałem bezpieczniki wszystkie ok. Już nie mam pomysłu co może być nie tak. Szyby ładnie działają z drzwi kierowcy oraz vcds. Dodam że w testach vcds nie działa również podświetlenie tylnych przycisków.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •