Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: maglownica do s3(tylko s3)

  1. #1
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny maglownica do s3(tylko s3)

    Witam.
    Dziś zaczęła lać maglownica w mojej s3 2002. Nie chce bawić się w regenerację i chciałem się dowiedzieć od czego można szukać przekłani do mojego wozidełka?
    Zmierzam do tego, że a3 produkcja zakonczyła się w 2003 roku a są bliźniacze samochody np TT produkowane do 2006 czy leon 2005. Zawsze to wieksza szansa trafic cos z mniejszym przebiegiem. Czy jest różnica pomiedzy maglem przed i po lifcie w s3?
    Sprawa bardzo pilna proszę o pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 25-10-17 o 14:39

  2. #2
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Seat Leon Curpa R, Audi TT (każdy motor), Golf R32 i Golf/Bora/Leon 2.8v6 i to chyba na tyle.
    Z mojego doświadczenia nie ma różnicy czy przed czy po lifcie.

  3. Podziękowania dla kuba84 za pomoc w problemie

    borys1822 (23-06-10)

  4. #3
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dzięki Kuba bardzo pomogłeś
    Czyli wszystko quatrro za wyjątkiem a3

  5. #4
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem lepiej zregenerować. Kupując używkę nigdy nie wiesz po jakim jest przelocie. Może się okazać, że też za niedługo się podda...

  6. #5
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojt Pokaż post
    Moim zdaniem lepiej zregenerować. Kupując używkę nigdy nie wiesz po jakim jest przelocie. Może się okazać, że też za niedługo się podda...
    Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Kupiłem od znajomego od cupry R 2005 i przy mnie ją wyjmował z samochodu przebieg 72 tyś

  7. #6
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    borys1822
    cieszę się że pomogłem.

  8. #7

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny Różnice w przekładniach kierowniczych Audi

    Witam

    Jak to jest w końcu z tymi przekładniami kierowniczymi w naszych Audi S3? Od przeszło tygodnia poszukuje przekładni kierowniczej do mojej Eski moja ma pękniętą obudowę i poszukuje czegokolwiek sprawnego, czy tam niesprawnego byle nie uszkodzonego mechanicznie aby zwrócić producentowi przekładni. Jeśli nie zwrócę to czeka mnie dość spora dopłata... Według etki w samochodzie montowana była tylko przekładnia o numerach: 8N 1422 061 D , która występowała także w Audi TT i na tym się kończy. No i w tym miejscu pojawia się problem szukam po forach, allegro i gdzie bym nie zadzwonił mimo zapewnień sprzedających, że przekładnia wymontowana z S3 czy tam TT to numery nie pasują. Same numery zaczynające się od: 1J1 Czyli przekładnie od golfa, zwykłej A3 i pokrewnych. Czy przekładnia do eski, nawet niesprawna jest tak trudno dostępna, że nie potrafię znaleźć czy może mimo zapewnień ASO w Eskach i TTkach występowały przekładnie inne niż 8N 1422 061 D?

  9. #8
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Załóż obojętnie jaka.

    Ja mam w a3 z eski a w esce z a3

    Różnicy nie odczolem a różni się tylko podstawa.

    Co prawda w eskowej są węże chłodzenia podpiete ale do zwykłej tez da rady dołożyć je
    Ostatnio edytowany przez DanioUk - 09-06-13 o 00:12
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  10. #9

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Problem nie leży na tym co założyć tylko co zwrócić ASO aby nie dopłacać do interesu kolejnych pieniedzy. Moja przekładnie ma pękniętą obudowę i producent przekładni jej nie przyjmie nie zwracając mi przy okazji kaucji. Więc szukam i szukam... Allegro, fora gdzie bym nie pojechał, gdzie bym nie zadzwonił pomimo zapewnień sprzedawców, że przekładnia wymontowana z s3 czy tam tt. To numery nie pasują, czy tych przekładni jest naprawdę na tyle mało, że ich znalezienie jest równe zeru? Potrzebuje 8N1 422 061 D chodź by nawet nie sprawnej, lejącej... Może ktoś z was ma taką na zbyciu lub wie gdzie jej jeszcze szukać?

  11. #10

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pozwolę sobie napisać post pod postem. Auto nadal się naprawia. Mija 4 tydzień czekania na nową maglownice z ASO. Serwis nie wie co się dzieje, producent nie potrafi się określić kiedy wyśle. Nawet Audi Polska nie potrafi dać konkretnej odpowiedzi co z moją przekładnia. Kontaktowałem się z nimi osobiście w tej sprawie... Bo ile można czekać na część płacąc za nią aż tyle gotówki... Z tego co się dowiedziałem przekładni nie ma nigdzie na stanie w europie, nikt także na obecną chwile jej nie produkuje. Najprawdopodobniej zmienny jest podwykonawca przekładni...
    Dobra szukam używanej, lub jakiś zmieników... Też nie ma i to dosłownie nigdzie... Szukam po allegro, forach, rozbitkach. Według etki w tt i s3 występowały jedne i te same numery: 8N1 422 061 D i tylko te. Objeździłem sporo rozbitków, sprzedawców, jedną wyciągałem własnoręcznie z tt... I co? Numery z golfa. Serwis nie chce tego montować bo niby nie będzie pasować, ja w sumie też nie chce... Chce nową oryginalną o numerach zgadzających się z etką! Tylko wszystko wskazuje na to, że przekładnia 8N1 422 061 D widnieje tylko w etkach... Przekładnia widmo? Czy może tylko numer widmo?
    Ktoś może wie co się dzieje. Googlowałem trochę i z niektórych postów wynika, że vw ma straszny bajzel w sprawie przekładni kierowniczych. Wgryzał się ktoś z was bardziej w ten temat? Lub wie co się dzieje?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •