Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 60

Temat: [8P TDi] silnik szarpie na biegu jałowym

  1. #21
    katost8035's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja sama jestem ciekawa co i na ile pomoże
    Ale facet robił już to w innych samochodach i widać zna sie na rzeczy
    Musze ogarnać przedewszystkim temperature paliwa, u mnie jest zbyt wysoka no i sam obieg jest nie prawidłowy przez ta pompe
    Póżniej prawdopodobnie beda robione te gniazda, ale do tego nie potrzeba zrzucać głowicy przynajmniej tak mówił
    Wydaje mi się że jest szansa wkońcu coś z tym zrobić
    napewno tanio nie będzie, ale ja i tak juz popłynęłam z moim A3
    Będę dzwonić umawiać się na termin w tym tygodniu więc będe pisać jak rozwija sie sytuacja
    Wiem że jest wiele takich przypadków i ludzie rozkładają ręce
    Ja postanowiłam wszelkimi sposobami próbować coś robić z tym, bo nie ma jak jezdzić A3 i czuć sie jak w maluchu stojąc na swiatłach

  2. #22

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    No nie będzie to tanie... to ciekawe ile za to Pan sobie liczy. Zawsze pozostaje jeszcze regeneracja końcówek wtrysków? Lub ich wymiana. Oczywiście nie mówmy tutaj o nowych z ASO.
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  3. #23
    smazio's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    podlaczylem swoja pod komputer i bledow z wtryskami nie pokazalo. majster powiedzial, ze wszystko ok ale że i troche je podregulował. niestety nadal szarpie na jałowym. miałem też tak, ze przy zmianie biegow szczegolnie z 5 na 6 i przy obrotach jakies 2200, 2300 tak jakby tracil delikatnie i to doslownie na pół sekundy moc. na to chyba regulacja pomogla. wymienilem tez olej w silniku.

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Będę śledził temat, bo jak pisałem wyżej również doświadczam szarpania, chociaż na razie tak delikatnego, że nie uprzykrza zbytnio stania na światłach, a na dodatek występuje tylko, gdy klima jest włączona.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez smazio Pokaż post
    podlaczylem swoja pod komputer i bledow z wtryskami nie pokazalo. majster powiedzial, ze wszystko ok ale że i troche je podregulował. niestety nadal szarpie na jałowym. miałem też tak, ze przy zmianie biegow szczegolnie z 5 na 6 i przy obrotach jakies 2200, 2300 tak jakby tracil delikatnie i to doslownie na pół sekundy moc. na to chyba regulacja pomogla. wymienilem tez olej w silniku.
    Słuchaj - jeśli chodzi o wtryski to nie wywali Ci żadnego błędu. Musisz sprawdzić wartości w grupie 013 w VAG i po analizie tych wartości określa się czy wtrysk jest dobry czy padnięty. Ciekawi mnie jak ci "podregulował" wtryski ten majster...
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  6. #26
    katost8035's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam ponownie
    Wczoraj byłam ze swoim przypadkiem u fachowca
    Moze zaczne od tego, że w większosci naszych samochodów mechanicy wymieniając filtr paliwa żle przykrecają dekielek od obudowy co powoduje wzrost cisnienia oraz zły obieg paliwa - co mnie sie zdarzyło, czego skutkiem jest również uszkodzenie pompy paliwa przy głowicy
    Po rozwiazaniu tego problemu, zostaje trzesienie silnika
    Na to schorzenie składa się kilka rzeczy:
    -zbyt wysokie cisnienie z czego również zbyt wysoka temperatura paliwa, nieszczelnosci w układzie (głowica i układ wtrysków)
    Zrobiono:
    1.frezowanie gniazd wtryskiwaczy w głowicy
    2.wymiana zestawów napędu wtrysku
    3.mycie wtryskiwaczy w myjce ultradzwiękowej
    4.regulacja pompek
    5.zmiana oprogramowania (z literki G na FF czyli na najnowsze), oraz poprawa samego odpalania na ciepłym czyli dodatkowa mapa (poniewaz na to też jest program)
    Wymieniono-obudowe czujnika temperatury, oraz noey zestaw naprawczy pompowtryskiwaczy
    Po wczorajszym powrocie do domu zauwazyłam konkretne zmiany:
    1. Nie mam juz problemów z odpalaniem
    2. Samochód jest teraz duzo mocniejszy, ciagnie do samego końca
    3. Nie ma żadnych problemów z jezdzeniem na wysokim biegu z małą prędkością, nic go nie dławi i nie musze wrzucać nizszego biegu
    4. jesli chodzi o same drgawki to nie drga silnik tak bardzo, jest to dużo mniej odczuwalne ale w miare jezdzenia ma sie to poprawic jeszcze
    No cóż jeszcze za wczesnie żeby być w pełni usatysfakcjonowanym, pojeżdze i sie okaże
    Co zauwazyłam-wczoraj podczas jazdy kopcił z rury niemiłosiernie-mam nadzieje że powodem było dostanie się paliwa do rury i że to minie w krótce
    W każdym razie narazie jestem zadowolona
    Czekam na wyzsze temparatury powietrza, bo wszyscy wiemy że im wyzsza były coraz większe problemy z tym wszystkim
    Tyle z mojego pobytu
    Pozdrawiam

  7. #27

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez katost8035 Pokaż post
    Witam ponownie
    Wczoraj byłam ze swoim przypadkiem u fachowca
    Moze zaczne od tego, że w większosci naszych samochodów mechanicy wymieniając filtr paliwa żle przykrecają dekielek od obudowy co powoduje wzrost cisnienia oraz zły obieg paliwa - co mnie sie zdarzyło, czego skutkiem jest również uszkodzenie pompy paliwa przy głowicy
    Po rozwiazaniu tego problemu, zostaje trzesienie silnika
    Na to schorzenie składa się kilka rzeczy:
    -zbyt wysokie cisnienie z czego również zbyt wysoka temperatura paliwa, nieszczelnosci w układzie (głowica i układ wtrysków)
    Zrobiono:
    1.frezowanie gniazd wtryskiwaczy w głowicy
    2.wymiana zestawów napędu wtrysku
    3.mycie wtryskiwaczy w myjce ultradzwiękowej
    4.regulacja pompek
    5.zmiana oprogramowania (z literki G na FF czyli na najnowsze), oraz poprawa samego odpalania na ciepłym czyli dodatkowa mapa (poniewaz na to też jest program)
    Wymieniono-obudowe czujnika temperatury, oraz noey zestaw naprawczy pompowtryskiwaczy
    Po wczorajszym powrocie do domu zauwazyłam konkretne zmiany:
    1. Nie mam juz problemów z odpalaniem
    2. Samochód jest teraz duzo mocniejszy, ciagnie do samego końca
    3. Nie ma żadnych problemów z jezdzeniem na wysokim biegu z małą prędkością, nic go nie dławi i nie musze wrzucać nizszego biegu
    4. jesli chodzi o same drgawki to nie drga silnik tak bardzo, jest to dużo mniej odczuwalne ale w miare jezdzenia ma sie to poprawic jeszcze
    No cóż jeszcze za wczesnie żeby być w pełni usatysfakcjonowanym, pojeżdze i sie okaże
    Co zauwazyłam-wczoraj podczas jazdy kopcił z rury niemiłosiernie-mam nadzieje że powodem było dostanie się paliwa do rury i że to minie w krótce
    W każdym razie narazie jestem zadowolona
    Czekam na wyzsze temparatury powietrza, bo wszyscy wiemy że im wyzsza były coraz większe problemy z tym wszystkim
    Tyle z mojego pobytu
    Pozdrawiam
    Ile Cię takie przyjemności kosztowały?

  8. #28
    katost8035's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    1450zł
    Tyle że trzeba doliczyć jeszcze nowa pompe paliwa i nowa obudowe filtra które też kupowałam i wymieniałam ale u innego mechanika
    Ostatnio edytowany przez katost8035 - 07-09-10 o 13:14

  9. #29
    izzywhy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Trochę odgrzeje temat bo zakładać nowego nie ma sensu, problem polega na tym iz wozidełko "szarpie" na jałowym w sumie bardziej bym to nazwał "przełykaniem" np na światłach czuć pod nogami jak by przez rury przechodziło "coś" kurde może głupie porównanie ale tak jak położyć rękę na gardle i przełknąć ślinę nie dzieje sie to zawsze tylko tak od czasu do czasu. dodam że jakiś czas temu poprzez rozwalone turbo zassało mi trochę oleju i jeszcze go wypala czy to może mieć z tym coś wspólnego?

  10. #30
    katost8035's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja bym Chciała dodać że ostatnio dowiedziałam się :
    - Jakakolwiek ingerencja we wtryski lub głowice spowoduje u nas w silniku nieszczelność co skutkuje trzesieniem oraz wyższą temperaturą paliwa

    Głowica nowa plus nowe pompki mogą tylko rozwiązac ten problem (koszt wiadomo jaki)

    Można zminimalizować te wady zakładając specjalne podkładki uszczelniające, które obecnie mam założone (sserwis), lecz nigdy nie będzie idealnie.
    Trzesienie jest zminimalizowane, jednak czasami jest jeszcze odczuwalne
    Temperatura paliwa jest prawidłowa

    To tyle na ten temat

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •