Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Nie mogę skasować inspekcji

  1. #11
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3 Sportback benzyna automat 2007
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Witam. Dziękuję za wskazówki.Obejrzałem filmy z resetowania na "you tube". Najlepszy jest ten:Trzy kroki do resetu ..................... bo dotyczy takiego samego auta jak moje tzn. A3 automatu z roku 2007. Kilkanaście razy wykonałem dokładnie te kroki jednak po włączeniu zapłonu i podciągnięciu prawego przycisku pojawia się napis: SERVICE IN 1800KM 29 TAGEN. Puszczam i od razu ponownie podciągam, patrzę a po 2 sekundach samo zmienia się wskazanie na OLWECHSELN IN 15000KM 365 TAGEN, Patrzę i po 2 sekundach samo zmienia się wskazanie na OLWECHSELN IN --KM --TAGEN .Po tym pojawia się komunikat Schlussel Anzahl 2/2. Powtarzałem te czynności kilkanaście razy i zawsze są te same wskazania. W moim aucie nie pojawia się wskazanie SERVICE IN --KM -- TAGEN. Prawym przyciskiem nie da się kręcić w lewo czy prawo. Lewym przyciskiem kręcenie w lewo czy prawo zmienia tylko wskazania zegara niezależnie od tego czy prawy jest podciągnięty, wciśnięty czy nie.

    Inne procedury ze stron internetowych dla A3 po 2000r podające, że: wcisnąć prawy przycisk i trzymać a następnie włączyć zapłon, puścić a na FIS pojawi się napis SERVICE są nieprawdziwe. Pojawia się napis:"BEIM EINLEGEN..... żeby nacisnąć na hamulec przed włączeniem biegu" bo ja mam automat. Po zniknięciu tego napisu pojawia się wskazanie temperatury i informacje z radia. Naciskanie przycisków nic nie daje.

    Mechanik rok temu kasował mi inspekcję - nastawił 15000 KM za pomocą urządzenia wyglądającego jak 10 calowy tablet i powiedział, że w moim aucie przyciskami się nie da. Auto było do tego czasu w trybie Long Life.
    Chyba miał rację, że się nie da.
    Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam ponownie. Dziękuję za skierowanie na stronę Ross-Tech. Próbowałem tego już wcześniej ale teraz ponownie ze szczególną dokładnością. Podłączam VAG 5053 i włączam zapłon. Wybieram: Diagnoza, próbuję Kasowanie inspekcji, z magistralą. Błąd komunikacji za każdym razem.
    Wybieram: Diagnoza, 17 Licznik, z magistralą, 7 Adaptacje, Kanał 02, Stan: wpisuję 0, OK, Pojawia się komunikat: Adaptacja wykonana!
    Wychodzę z tego, wyłączam zapłon, ponownie włączam zapłon i podciągam prawy przycisk.
    Pojawia się napis SERVICE IN 1800KM 29TAGEN czyli bez zmian.
    Po prostu wpisywanie zera na kanał 02 nic nie daje.

    Sprawdziłem też inne kanały: 42 - mam 15 a wcześniej miałem 150, 43 - mam 15 a wcześniej miałem 150, 44 - mam 365, 45 - mam 1
    Wszystko bez rezultatu. Widocznie ustawienia na jakimś innym kanale blokują reset przyciskami i moje działania z VAGiem. Niektóre instrukcje podają, ze na kanale 42 ma być 150 a inne instrukcje, że ma być 15. Już nie wiem jak ma być i obie opcje wypróbowałem.
    Może ktoś ma w tym orientację i wie co zmienić i w którym kanale.
    Przecież sterownik w moim aucie jest taki sam jak w innych autach z tego modelu.

    Proszę o pomoc: Jak skasować inspekcję serwisową w moim A3?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Jan58 - 02-12-17 o 14:59

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    Od jakiegoś czasu po włączeniu zapłonu pojawia mi się komunikat serwisowy. Próbowałem go skasować przed upływem podanego na nim przebiegu i czasu, ale sposobami które znalazłem na forum poprostu się nie da. Jedyne co mi się udało to w zwykłym serwisie wyzerować ilość km do 15000, a w olejowym całość czyli 15000km i 365 dni. Zostało mi 5 dni do upływu serwisu i chciałem się dowiedzieć czy pójdzie skasować całość po upływie tego czasu czy konieczne jest podpięcie samochodu pod komputer?

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak u Ciebie ale w mojej A3 8P 2008 Sportback też nie pomogły "sposoby guzikowe" znalezione w sieci, jedyne co udało mi się skasować to serwis olejowy natomiast Przegląd Serwisowy skasowałem za pomocą OBDeleven Bluetooth używając One Click App (chociaż czytałem na forach że nie każdemu to się udajePozdrawiam.

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie pomógł boschowski ESI tronic u mechanika, koszt usługi - 30zł. Udało mu się dopiero poprzez skasowanie przez wersję cabrio, nie mam pojęcia dlaczego
    Zastanawiam się nad kupnem OBD lub Caristy, może ktoś powiedzieć coś więcej na ich temat?

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jan58 Pokaż post
    Witam. Dziękuję za wskazówki.Obejrzałem filmy z resetowania na "you tube". Najlepszy jest ten:Trzy kroki do resetu ..................... bo dotyczy takiego samego auta jak moje tzn. A3 automatu z roku 2007. Kilkanaście razy wykonałem dokładnie te kroki jednak po włączeniu zapłonu i podciągnięciu prawego przycisku pojawia się napis: SERVICE IN 1800KM 29 TAGEN. Puszczam i od razu ponownie podciągam, patrzę a po 2 sekundach samo zmienia się wskazanie na OLWECHSELN IN 15000KM 365 TAGEN, Patrzę i po 2 sekundach samo zmienia się wskazanie na OLWECHSELN IN --KM --TAGEN .Po tym pojawia się komunikat Schlussel Anzahl 2/2. Powtarzałem te czynności kilkanaście razy i zawsze są te same wskazania. W moim aucie nie pojawia się wskazanie SERVICE IN --KM -- TAGEN. Prawym przyciskiem nie da się kręcić w lewo czy prawo. Lewym przyciskiem kręcenie w lewo czy prawo zmienia tylko wskazania zegara niezależnie od tego czy prawy jest podciągnięty, wciśnięty czy nie.

    Inne procedury ze stron internetowych dla A3 po 2000r podające, że: wcisnąć prawy przycisk i trzymać a następnie włączyć zapłon, puścić a na FIS pojawi się napis SERVICE są nieprawdziwe. Pojawia się napis:"BEIM EINLEGEN..... żeby nacisnąć na hamulec przed włączeniem biegu" bo ja mam automat. Po zniknięciu tego napisu pojawia się wskazanie temperatury i informacje z radia. Naciskanie przycisków nic nie daje.

    Mechanik rok temu kasował mi inspekcję - nastawił 15000 KM za pomocą urządzenia wyglądającego jak 10 calowy tablet i powiedział, że w moim aucie przyciskami się nie da. Auto było do tego czasu w trybie Long Life.
    Chyba miał rację, że się nie da.
    Pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam ponownie. Dziękuję za skierowanie na stronę Ross-Tech. Próbowałem tego już wcześniej ale teraz ponownie ze szczególną dokładnością. Podłączam VAG 5053 i włączam zapłon. Wybieram: Diagnoza, próbuję Kasowanie inspekcji, z magistralą. Błąd komunikacji za każdym razem.
    Wybieram: Diagnoza, 17 Licznik, z magistralą, 7 Adaptacje, Kanał 02, Stan: wpisuję 0, OK, Pojawia się komunikat: Adaptacja wykonana!
    Wychodzę z tego, wyłączam zapłon, ponownie włączam zapłon i podciągam prawy przycisk.
    Pojawia się napis SERVICE IN 1800KM 29TAGEN czyli bez zmian.
    Po prostu wpisywanie zera na kanał 02 nic nie daje.

    Sprawdziłem też inne kanały: 42 - mam 15 a wcześniej miałem 150, 43 - mam 15 a wcześniej miałem 150, 44 - mam 365, 45 - mam 1
    Wszystko bez rezultatu. Widocznie ustawienia na jakimś innym kanale blokują reset przyciskami i moje działania z VAGiem. Niektóre instrukcje podają, ze na kanale 42 ma być 150 a inne instrukcje, że ma być 15. Już nie wiem jak ma być i obie opcje wypróbowałem.
    Może ktoś ma w tym orientację i wie co zmienić i w którym kanale.
    Przecież sterownik w moim aucie jest taki sam jak w innych autach z tego modelu.

    Proszę o pomoc: Jak skasować inspekcję serwisową w moim A3?
    Pozdrawiam
    Też mam z 2007 r tylko manuala. Ja robię to w bardzo prosty sposób, mianowicie, w vcds wybieram SRI Reset, po przeskanowaniu auta service reset i po kłopocie. Pamiętam jak u kumpla kasowałem w audi a3 z 2008 r, (białe zegary) to po wyborze SRI Reset musiałem wszystkie serwisy wyczyścić bo zostawał jakiś komunikat serwisowy na desce. Dopiero to pomogło.

  7. #17
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    W VCDS jest opcja SRI Reset. Tam wybierasz rodzaj serwisu który chcesz skasować ustawiasz interwały i Do It. Robione w wielu autach VAG i zawsze działa

  8. #18
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    IceMan też tak kasuje inpekcję olejową jak i serwisową i nie z tym żadnego problemu. Wystarczy z listy wybrać "...service interval to 15.000km (Canada only)" i ustawia na nowo interwał olejowy i serwisowy co 15kkm

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Panowie jak usunąć serwis w a3 8p 2008r. Próbuje vcdsem używając opcji sri reset, dałem opcje kasowanie inspekcji serwisowej uzależnionej od czasu i przebiegu (reszta świata) jak na zdjęciu ale nic to nie dało? Wybrać kasowanie inspekcji serwisowej (kanada tylko) ? Zresetuje to dni i kilometry do następnego serwisu?


  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Inspekcja z VCDS.

    Cześć. Zrobiłem dziś kasowanie ''kluczyka'' dotyczącego serwisu, po tej akcji przejechałem 5-6km i w dalszym ciągu nie wyskakuje mi na wyświetlaczu ilość kilometrów do przejechania oraz dni do następnej inspekcji serwisu. Jest osoba która wie jak to zrobić aby odrazu mi się wyświetlało ?.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •